Всесвітній день посмішки: Країни в яких посміхаються частіше?

Дата:

Поділитися:

У першу п’ятницю жовтня світ відзначає День посмішки. Які нації посміхаються частіше і чи пов’язано це з їхнім благополуччям? На якому місці Україна в цьому рейтингу? Як складався рейтинг і чому смайлик жовтого кольору?

Які країни посміхаються частіше?

У цьому дослідженні переважають країни Латинської Америки: Бразилія посіла перше місце, за нею йдуть Нікарагуа і Колумбія. Філіппіни, посівши 8-ме місце, стали єдиною нелатиноамериканською країною в топ-10.

У рейтингу на 62-му місці знаходиться Велика Британія, трохи вище Греції на 69-му місці і набагато вище більшості країн Близького Сходу, включаючи ОАЕ (115), Бахрейн (117) і Саудівську Аравію (119).

Якщо взяти наш улюблений Кіпр, то це не та нація, що часто посміхається. Вона навіть не входить в топ-50 за даними Smile Survey. Кіпр поступається Лівану (25 місце), Єгипту (24) і Туреччині (39). За даними дослідження, Кіпр займає 55-е місце серед націй світу що посміхаються найчастіше – загалом оцінювалось 124 країни.

Як проводилось дослідження?

Дослідження ґрунтувалося на аналізі понад 150 мільйонів публікацій в Instagram у 6 000 містах по всьому світу і визначало ‘бал посмішки’. Це визначалося частотою посмішок жителів на фотографіях в Instagram, надаючи більше балів за посмішки. Очевидно, що тут є потенційні недоліки – адже ми зазвичай посміхаємося перед камерою, чи не так? І взагалі, як визначити, що посмішки були справжніми? Але дослідження намагалося врахувати ці фактори, оцінюючи форму, розмір і відкритість посмішок. Вважалося, що справжня посмішка видно в очах, і можна посміхатися навіть з закритим ротом!

Варто відзначити, що дослідження проводилося в 2014 році, тому рейтинги могли змінитися з того часу.

На якому місці Україна в рейтингу посмішок?

Десять років тому Україна посідала 36-е місце в рейтингу країн, які більше посміхаються. З урахуванням війни, яка триває, це, на жаль, ймовірно, вже не так.

Чого ми посміхаємося?

Посмішка – це складне явище, яке включає багато областей мозку, нервів, м’язів і хімічних процесів. В середньому людина посміхається близько 20 разів на день; діти більше дорослих, жінки більше чоловіків, і люди в країнах з теплим кліматом посміхаються частіше за тих, хто живе в холодних країнах (привіт, Бразилія!).

Вважається, що посмішка знижує стрес, знижує артеріальний тиск, підсилює імунну систему і навіть може передбачати майбутнє – одне дослідження показало, що люди, які посміхаються на дитячих фотографіях, схильні до щасливого шлюбу в майбутньому!

Посмішки в різних сферах життя

Працівники, які надають послуги “з посмішкою на обличчі”, часто сприймаються як більш готові допомогти, що призводить до збільшення задоволеності клієнтів (і більших прибутків!). Політики посміхаються від скандалу до скандалу, знаючи, що люди біологічно схильні довіряти людям, що посміхаються. І більше ніж одне дослідження довело, що ми більш щедрі з грошима, коли до нас підходять з посмішкою.

В часи Холодної Війни радянські ЗМІ часто відзначали схильність американців до посмішок, передбачаючи, що це прийом, який використовувався для розрядження напружених радянських політиків!

Сьогодні для мешканців США посмішки скоріше символ поваги і засіб покращення відносин. У той же час різні дослідження вказують, що на сході люди залишають для справжніх моментів радості з близькими друзями і сім’єю.

Посмішки і щастя

Посмішки не завжди вказують на щастя, і це можна побачити на прикладі Японії. Країна сходу сонця займає 54-е місце в Індексі Щастя світу, а щастя вважається одним з факторів тривалого життя. Японія входить до трійки країн з високим рівнем тривалості життя. І ось не зважаючи на все це, в рейтингу посмішок Японія в кінці списку на останньому місці.

Посмішка як символ

Очевидно, що посмішка – не індикатор щастя, але ‘усміхнене обличчя’ спочатку було призначене саме для виявлення щастя. Універсальний символ радості і позитиву був адаптований для цифрової епохи у вигляді смайлика, і зараз це один з найбільш впізнаваних образів у світі.

Смайлик і Світовий День Посмішки

Це просте жовте коло (жовтий – це колір, який найбільше асоціюється з щастям) існує з 1963 року. Тоді американський художник Харві Болл був запрошений страховою компанією створити дизайн, який підвищив би мораль співробітників. Після цього символ набув великої популярності, а його творець, обурений комерціалізацією своїх зусиль, запропонував ідею Світового Дня Посмішки. Ідея полягає в тому, що кожен із нас повинен присвятити один день на рік посмішкам, незалежно від політики, переконань чи походження. Харві вважав, що посмішки можуть викликати щастя. І в 1999 році планета отримала свій перший Світовий День Посмішки.

Світовий День Посмішки сьогодні

З тих пір День Посмішки проходить щорічно у першу п’ятницю жовтня, із світовими подіями, спрямованими на поширення посмішок і доброти. В цей день Instagram переповнений фотографіями з хештегом #worldsmileday.

Замість висновків

Я не впевнений точно, що перше: щастя, за яким слідує посмішка, або, навпаки, посмішка є джерелом щастя. Немає чіткості також в тому, чи подовжує посмішка життя. Одне знаю точно, подорожі роблять тебе щасливішими, а життя – яскравішим.

Згодні?

Не забувай!

Знайти и забронювати готель

Знайти та купити авіаквиток по хорошій ціні

Орендувати автомобіль

Купити страховку подорожуючого

ЗАЛИШИТИ ВІДГУК

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я

 

Схожі статті

AlexUA, підсумки 2023

Традиційно підводжу підсумки року, що минає. Головні досягнення та надії 2023 року, віддалена робота та плани на наступний...

AlexUA, підсумки 2022

2020-й вважався найгіршим роком в історії і протримався на цій сумнівній вершині всього пару років. Тепер ми можемо...