Чи потрібна тобі віза в країну прильоту?

Дата:

Поділитися:

Якщо виникне несподіване питання про необхідність візи у ту чи іншу країну, куди слід звертатися? Де отримати інформацію про візи до всіх країн світу? Найкращим джерелом є Тиматик – службова база даних з візових питань.

Тиматик та як йм користуватись?

Самостійні подорожі, крім свободи переміщень, передбачають право на помилку, і деякі користуються цим правом досить широко. Найнеприємніша помилка – прилетіти в країну без візи, яка її вимагає.

З популярними країнами для отримання віз все досить просто і зрозуміло. До США, Австралії, Великобританії та інших подібних популярних напрямків потрібна віза, і всі про це знають.

Якщо не відомо, потрібна віза чи ні, я перш за все перевіряю Тиматик.

Що це таке? Timatik – це база даних, створена для внутрішнього користування співробітників авіакомпаній. Інформація в цю базу надходить з компетентних джерел і регулярно оновлюється.

Саме Тиматик служить для авіакомпаній підставою вимагати ті чи інші документи від пасажира, такі як наявність візи, строк дії паспорта, якісь маршрутні особливості або спеціальні умови з боку транзитних країн чи країни призначення.

Тиматик є в паперовому та в електронному вигляді на веб-сайті. Доступ до сайту можливий лише для зареєстрованих користувачів і є платним, прості громадяни не зможуть туди потрапити.

Але не все так погано, тому що авіакомпанії діляться інформацією з пасажирами, це можуть бути як веб-сайти авіаційних альянсів, так і окремих авіакомпаній.

Користування Тиматиком безкоштовно!

Нижче наведені посилання на відомі сайти альянсів або авіакомпаній, де є інформація з Тиматика. Цими сайтами я користуюся для отримання інформації про необхідність візи в країну призначення чи транзитну країну.

Сайти, на яких можна знайти інформацію з Тиматика:

KLM

SkyTeam

Qantas

Лише на підставі інформації з Тиматика авіакомпанії приймають на борт чи відмовляють у польоті. Перед польотом в країну, де немає однозначності щодо візового питання, краще роздрукувати інформацію з Тиматика.

Наприклад, як я це робив, коли летів в Індонезію транзитом через Сінгапур. Транзитним пасажирам не потрібна віза, але є особливості того, що вважається транзитом (виліт з країни А в країну С через країну В).

Послідовність дій:

Перед поїздкою розробляємо маршрут, країни, куди ми летимо, транзитні пункти призначення та свій громадянство. Зазвичай не має значення місце, З ЯКОГО ми летимо, має значення місце прильоту чи транзиту.

Заходимо в Тиматик за наведеними вище посиланнями і перевіряємо, чи потрібна віза, а також вимоги до паспорта і транзитних документів.

Якщо потрібна віза, переходимо на веб-сайт посольства країни, до якої потрібна віза, і визначаємось з відповідним консульством.

Готуємо документи, отримуємо візу і летимо навстречу новим відкриттям.

Тиматик – це чудово, але все ж раджу після перевірки вашої майбутньої країни призначення знайти веб-сайт посольства, знайти візову інформацію там і порівняти її з інформацією, отриманою з Тиматика.

Також тобі може бути корисна сторінка Вікіпедії, присвячена Тиматику.

ЗАЛИШИТИ ВІДГУК

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я

 

Схожі статті

Україна піднялась в рейтингу паспортів и займає 32 место

Аналітики з групи Henley & Partners щорічно порівнюють можливості для подорожей власників 199 різних паспортів для поїздок до...

В яких країнах кращі умови для отримання візи цифрового кочівника?

У якій країні найдовший термін перебування, низький візовий збір та найпростіші умови подачі заявки на візу цифрового кочівника? Нагадаю,...