Ситуація з отриманням візи до США у 2023 році (оновлюється)

Дата:

Поділитися:

Де зараз, у 2023 році, українці можуть отримати візу до США? Новини по візам США: де швидше записатися на візовий інтерв’ю для туристичних, гостьових, бізнесових та студентських віз, чи видавали візи до США, чи можна подорожувати до США, які типи віз легко отримати на даний момент?

Що взагалі відбувається з видачею американських віз у зв’язку з війною в Україні.

Актуальна інформація про те, що відбувається з видачею віз до США по всьому світу прямо зараз. Постійно оновлюється і доповнюється, як тільки відбуваються зміни. Мета статті – допомогти всім нам орієнтуватися в тому, що відбувається з отриманням туристичних і студентських віз до США у 2023 році.

Останнє оновлення: 09 листопада 2023 року

Останні новини щодо візи до США

Вартість консульського збору зросла і починаючи з 17 червня 2023 року становить $185 за туристичні, гостьові, бізнесові та студентські візи. Новина опублікована на сайті https://www.ustraveldocs.com/

З 1 липня 2023 року в Генеральному консульстві США у Кракові немає перекладача з української мови.

В Україні призупинено видачу всіх типів віз США.

З 12 травня 2023 року СКАСОВАНО вимогу підтвердження вакцинації від COVID-19 для в’їзду до США. Пандемія офіційно завершена.

7 листопада закінчилась цьогорічна лотерея DV-2025, відома як “лотерея грін кард”. Старт лотереї був 4 жовтня 2023 року. Перевірити результат лотереї можна буде починаючи з 5 травня 2024 року. В цьому році я прийняв рекордну кількість заявок, тож очікую на кілька результативних кейсів!

Новини щодо візи в США надходять щотижня. Крім того, постійно виникають нові питання по американській візі, отже, з’явився і цей допис. Я регулярно оновлюю статтю з урахуванням поточних новин.

Що відбувається з видачею віз у 2023 році

В усіх країнах були скасовані обмеження, які були введені через пандемію. В посольствах США по всьому світу стало з’являтися більше графіків для візових інтерв’ю. У статті коротко зупинюся на тому, що відбувалося з візами до США протягом останніх двох років.

Основну увагу приділю актуальній інформації щодо туристичних, гостьових, бізнесових та студентських віз до США. Розкажу про те, як видавалися візи, в тому числі громадянам України. На які моменти варто звернути увагу і наведу статистику схвалень.

Джерела інформації для статті – офіційні дані сайту ustraveldocs.com і сторінки посольства США на Facebook.

Ще одне джерело – мій особистий досвід візових консультацій і допомоги у підготовці документів на візу до США.

За 10 років роботи, з 2013 року накопичилася власна статистика видання віз. Крім того, я щоденно стежу за ситуацією з виданням усіх основних типів неімміграційних віз до США. Завдяки тому, що мої клієнти щоденно проходять інтерв’ю в посольствах США по всьому світу у мене є повна інформація про те, що відбувається з виданням віз. Дякую вам за щоденні повідомлення мені в месенджери і на пошту про ваш досвід отримання візи до США в Польщі, Румунії, Німеччині, Словаччині, Швейцарії, Австрії, Італії, Португалії, Таїланді, Індонезії, Катарі, Саудівській Аравії та інших країнах.

Що відбувалось раніше – коротко

Коротко про історію з візами до США у 2020-2023 У березні 2020 року через пандемію посольства США почали масово скасовувати запис на візові інтерв’ю. Видання найпопулярніших американських віз – туристичних (гостьових, бізнесових) – В1/В2 було призупинено по всьому світу.

У 2022 році видання віз почало відновлюватися практично в усіх посольствах США по всьому світу, включаючи Київ.

У лютому 2022 року після вторгнення Росії в Україну посольство США в Києві закрилось.

У лютому 2023 року посольство обмежено відновило надання візових послуг. Але більшість тих, хто записався до війни в Києві, були змушені шукати інші місця подачі. Раніше оплачені консульські збори не “згоріли”, але використовувати їх можна тільки на території України.

Для подачі в інших країнах потрібно всю процедуру проходити знову, включаючи оплату нових консульських зборів. На цю тему надходить багато питань, тому ще раз нагадую!

Якщо ви заплатили візовий збір в якійсь країні, то він діє тільки при подачі на туристичну візу в цій країні.

Консульський збір

28 березня 2023 року з’явилася новина про те, що влітку зросте вартість консульського збору. Замість $160 за туристичні гостьові, бізнесові та студентські візи доведеться платити $185. Новина опублікована на сайті Держдепу США.

Де у 2023 році можна записатися на візове інтерв’ю

Українці можуть записатися на візове інтерв’ю в посольство США будь-якої країни, в якій є можливість запису. Місце подачі і отримання візи НЕ залежить від того, в якій країні ви зараз проживаєте.

Наприклад, якщо ви в зв’язку з війною в Україні переїхали в Хорватію, Німеччину, Польщу, Італію, Іспанію, Велику Британію, Канаду або інші країни, то ви можете записатися на співбесіду в тій країні, де вам зручно.

Тобто, якщо ви живете в Хорватії, а запису на інтерв’ю є в Польщі, то сміливо записуйтеся на співбесіду за візою до США у Варшаві або Кракові. Якщо ви живете в Україні і нікуди не переїжджали, то ви також можете подати заяву в будь-якій країні світу, де є найближчий запис на візове інтерв’ю і де вам це зручніше зробити.

Перевірити можливість запису на інтерв’ю можна через свій особистий кабінет (його потрібно спочатку створити) або через сайт Держдепу США. Враховуйте, що інформація на цьому сайті актуальна для резидентів цих країн. Для нерезидентів можуть бути зовсім інші доступні дати співбесіди.

Вимоги до заявників на американську візу

Вимоги міняються в залежності від мети вашої подорожі до США.

Важливими факторами є ваша робота, дохід, наявність родичів та друзів у США, історія подорожей, сімейний стан та інші пункти у візовій анкеті. Вимоги до заявників однакові для всіх країн. Для заявників з обмеженим досвідом подорожей із-за кордону існує висока ймовірність відмови.

Не забудьте підписатися! Я щодня публікую свіжу інформацію у своїх сторіс та постах в Instagram (VisaHome.info). Я пишу про візові новини, поточні проблеми, з якими стикаються заявники, відповідаю на найпоширеніші запитання та будь-що, пов’язане із отриманням візи до США.

Де найшвидше записатися на візовий інтерв’ю?

Нагадаю, що мова йде про найпопулярнішу туристичну візу (В1/В2) та студентську візу (F1). Уосени 2023 року найшвидше можна записатися на візове інтерв’ю в країнах, таких як Польща, Румунія, країни Балтії, Швейцарія, Норвегія. Також швидко можна записатися в Індонезії, Таїланді, Саудівській Аравії та деяких інших країнах. Складніше, але можливо записатися в Італії або Португалії.

Традиційно складно з записом в країнах південної Європи – Іспанія, Хорватія, Словенія, Франція, Бельгія, а також в Туреччині. У деяких країнах можуть записатися на інтерв’ю лише резиденти цих держав, наприклад, в Словаччині. Для нерезидентів запису там зовсім немає.

Також у 2023 році надалі складно записатися на туристичну візу в Мексиці, Канаді та Великобританії – від чотирьох місяців до півтора року.

Де я рекомендую подаватися на візу?

Я рекомендую українцям Польщу, незалежно від того, чи ви живете в Польщі, в Україні, чи в інших країнах. У Польщі є можливість пройти інтерв’ю англійською, польською та російською мовами. Раніше в Кракові була перекладачка з української мови, а зараз потрібно брати свого перекладача. Також оперативно можна записатися в Швейцарії, Німеччині, Румунії. Там є хороша статистика видачі віз.

На які дати можна записатися?

Будемо орієнтуватися на Польщу, де є посольство США у Варшаві та Генеральне консульство у Кракові.

Місць і доступних ближчих дат досить багато. Зараз я записую на жовтень-листопад-грудень 2023 року, є багато місць на наступний 2024 рік.

Окрім Польщі, відносно швидко можна записатися на візове інтерв’ю в Бухаресті, Осло, Ризі, Вільнюсі, Софії, Берліні, Мюнхені, Франкфурті та інших містах. Багато країн стали більш доступними через те, що Госдепартамент оголосив про скорочення часу очікування інтерв’ю по всьому світу.

Докладніше про процедуру запису та нюанси подачі на візу США в Польщі я написав у новій статті на своєму сайті VisaHome.info. Сайт повністю присвячений візам в США, я розповідаю там багато інформації та показую приклади з практики.

Чи видають візи США українцям зараз?

Засновуючись на своїй статистиці, можу сказати, що візи США видавали і продовжують видавати всім категоріям громадян та на всі можливі цілі подорожі, які відповідають типу візи. І 2023 рік в цьому відношенні навіть кращий, ніж за часів пандемії. Незважаючи на те, що в Україні триває війна, посольства США продовжують видавати туристичні візи для відвідування родичів, бізнес-візи та студентські візи.

Найпопулярніші цілі для видачі віз в США зараз:

  • Відвідування родичів, навіть не обов’язково близьких
  • Відвідування друзів у США
  • Медична подорож
  • Туристична подорож та відпочинок
  • Бізнес-подорож – зустрічі з партнерами, конференції, семінари, виставки тощо
  • Дівчатам для відвідування друзів

Статистика затвердження віз навіть трохи вища, ніж перед війною. Звісно, при умові правильної підготовки всіх документів та проходження інтерв’ю.

Статистика відмов у Польщі

Багато запитань стосуються статистики відмов у візі США в Варшаві і загалом по Польщі (Варшава і Краків). Я працюю з усіма країнами Європи і Азії, за винятком Казахстану і Вірменії.

Відмови є як у Польщі, так і в Словаччині, Австрії та Німеччині.

Відсоток відмов українцям приблизно однаковий. Підхід також абсолютно ідентичний.

В Польщі загалом більше заявників. Якщо в посольство у Братиславі чи в Австрії, Швейцарії подається 10-100 осіб на місяць, то через Польщу – в сотні разів більше. Тому абсолютна кількість відмов завжди буде вищою в Польщі, ніж у Відні.

Багато відмовників відразу ж починають писати в інтернет, що до них “упереджено ставляться” і загалом “віза – це лотерея”. Звісно, це не так.

Насправді статистично у вас майже рівні шанси отримати візу як у Австрії, так і в Польщі.

Інше питання, якщо ви працюєте в Австрії чи Швейцарії, наприклад, то, звісно, варто звертатися за візою в ці країни.

Загалом для отримання візи в США потрібно відповідати певному набору критеріїв, мати мету поїздки та роботу чи постійний джерело доходу. Діапазон таких критеріїв досить широкий, і шанси отримати візу до Сполучених Штатів є практично у всіх, хто працює і періодично подорожує по світу!

У середньому час від прийняття вами рішення про отримання візи США до отримання паспорта з візою становить від 14 до 30 днів.

Програма для біженців

У зв’язку з війною в Україні США та інші країни запустили програми для біженців від війни в Україні. Програма для біженців в США називається “United for Ukraine” (U4U). За неї можна поїхати в США, якщо у вас є спонсор там. Це НЕ віза. Ті хто приїхав в США за цією програмою не мають жодного статусу – потрібно отримати статус і легалізуватися протягом 2 років. Я не займаюся цією програмою, інформацію надаю просто для ознайомлення.

Де зупинитися у Варшаві

Усі наведені нижче готелі та апартаменти об’єднані тим, що вони знаходяться недалеко від посольства США. Поруч є залізничний вокзал і станція метро, загалом зручна транспортна розв’язка і центральне розташування. Усі варіанти перевірені або особисто мною, або моїми клієнтами.

Бюджетні варіанти

Дешеві варіанти, зазвичай, це окрема кімната в загальній квартирі. У цьому випадку ванна та туалет будуть загальними, але кімната буде в вашому розпорядженні. Але ціна приємна, особливо, якщо вам не вистачає великого бюджету на кілька днів.

Click The Flat Wilcza 33 Street Apart Rooms in the City Center

A.G – Apartamenty Warsaw Center

Click The Flat Wspólna Central Apart Rooms

Середній бюджет

Оптимальні варіанти для туристів, які люблять комфорт і не бажають або не готові витрачати багато грошей на житло. У всіх варіантах є окремий душ, ванна кімната і туалет, жодних сусідів у кімнаті, все в вашому розпорядженні.

Apartament Koszykowa Latwiec

Rent like home – Mokotowska 51

Premium Apart Varsovia Alice 2

Бізнес клас

Це, як правило, готелі 4* або апарт-готель такого ж комфорту. Вартість від 80 до 100 євро за ніч. У всіх висока оцінка на Booking.com.

Novotel Warszawa

Centrum Mercure Warszawa

Grand Апарт-hotel Residence 1898

Де зупинитися в Кракові

Генеральне консульство США в Кракові (United States Consulate General Krakow) знаходиться в Старому місті за адресою: Stolarska 9, 31-043 Kraków, Польща.

Pokoje Gościnne Św. Anny – бюджетний варіант, найкращий вибір за співвідношенням ціни, якості та розташування, в пішій доступності від консульства США в Старому місті.

Flamingo Premium Hostel – це хостел, але є номери на двох, ванна загальна. Ціна, якість і розташування – чудово на пару днів, якщо економите бюджет.

Agnes Apartments Old Town – комфортні бюджетні апартаменти в Старому місті. До консульства пішки 10 хвилин.

Apartment Nearto Old Town Daszyńskiego street – затишні апартаменти в пішій доступності від Старого міста Кракова і від генконсульства США, середній бюджет.

Parkside Apartments Old Town – недорогий апарт-готель рівня 4*, оптимальний бюджет і розташування поруч зі Старим містом за 10 хвилин від генконсульства США.

Де ще можна отримати інформацію про візи в США

Окрім цієї статті, є докладна стаття про технологію отримання візи США і інші статті на цю тему на цьому сайті в розділі Візи.

Сайт посольства США (Варшава) – офіційне джерело інформації про візи та процедуру.

Можна вибрати будь-яку країну, польський сайт для прикладу.

Мій сайт про візи в США – VisaHome.info, регулярно оновлюю розділ Блог та основні статті, присвячені різним типам американських віз.

Мій InstagramVisaHome, блог про візу в США, пости та історії.

Tik-Tok – VisaHome.info, мої щоденні короткі відео на різні теми, пов’язані з отриманням американської візи.

YouTube – AlexUA про візу в США, регулярно публікую нові відео кожні один-два тижні, ділюся інформацією про отримання візи в США та все, що з цим пов’язано.

Консультації щодо візи США та підготовка документів

Мене звати Олексій, я займаюся візами США з 2013 року і веду кілька блогів на цю тему на різних платформах. Відповім на питання будь-якої складності у коментарях під цією статтею або на консультаціях.

Для запису на повноцінну консультацію або для підготовки до візового інтерв’ю пишіть на пошту usavisa.home@gmail.com

Щоб оцінити шанси та зрозуміти процедуру отримання візи в США, а також мій порядок дій, пишіть на електронну пошту (usavisa.home@gmail.com).

Я роблю повний комплекс підготовки документів для отримання туристичної, гостьової, бізнес та студентської візи в США.

Нагадую! На короткі питання щодо віз до США я відповідаю лише під цією статтею та під своїми постами в Instagram.

ЗАЛИШИТИ ВІДГУК

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я

 

Схожі статті

Віза США в Польщі для українців

У зв'язку з війною в Україні посольство США в Києві не видає візи в США. Записатися на процедуру...

23 причини відмови в візі США

На основі декількох років роботи з візовими заявками на туристичні візи США було зібрано найбільш часті причини відмов...

Віза в США: чому не можна посміхатися на фото?

Заборона на посмішку в США існує для всіх офіційних фотографій. Неможливо посміхатися, коли робиш фото для участі в...