В яких країнах кращі умови для отримання візи цифрового кочівника?

Дата:

Поділитися:

У якій країні найдовший термін перебування, низький візовий збір та найпростіші умови подачі заявки на візу цифрового кочівника?

Нагадаю, що така віза дозволяє перебувати в країні довше, ніж звичайна туристична віза.

За даними Всесвітньої організації туризму (UNWTO), більше половини країн світу наразі надають візи для цифрових номадів. Згідно з новим звітом від UNWTO, популярність віз для цифрових номадів (digital nomad visa) зростає.

Починаючи з 2020 року, багато країн розпочали впроваджувати візові програми для цифрових кочівників, що було відповіддю на пандемію COVID-19. Першою такою країною стала Естонія, яка запустила програму для тих, хто хоче поєднувати віддалену роботу та подорожі вже у липні 2020 року. Наприклад, у США кількість цифрових номадів наразі складає 17 млн чоловік.

Всесвітня організація туризму (UNWTO) проаналізувала умови видачі візи цифрового кочівника в 54 країнах. Брали до уваги такі фактори, як легкість отримання, швидкість та умови подачі заявки, тривалість перебування в країні за такою візою, оподаткування та інші переваги та недоліки.

Умови віз для цифрових кочівників у різних країнах

З 54 країн майже половина пропонує візи на термін до 1 року.

Найкоротший термін перебування за візою цифрового кочівника пропонує Канада.

Найдовші візи пропонує Таїланд.

Більшість країн надає візи на 3-6 місяців з можливістю продовження чи оновлення в кінці цього періоду.

У Північній і Південній Америці найдружелюбніші програми для подорожуючих, які працюють віддалено. У цьому регіоні digital nomad visa виділяється 21 країною.

У Європі візи для тих, хто працює віддалено та подорожує, пропонує 19 країн. Італія та Північна Македонія лише готуються запустити подібні програми.

Приблизно 40 відсотків країн звільняють номадів від податкових платежів. У більшості країн цифрові кочівники стають податковими резидентами, якщо живуть в країні більше 182 днів на рік.

Антигуа і Барбуда пропонують власникам візу на два роки без сплати податків, тоді як Барбадос та Латвія пропонують один рік.

Основні відмінності в умовах видачі візи цифрового кочівника стосуються мінімального доходу, який ти повинен показати для отримання такої візи.

Немає жодних мінімальних вимог до доходу цифрового кочівника в таких країнах, як Ангілья, Багами, Кюрасао, Марокко та Сент-Люсія.

Максимальні вимоги до місячного доходу цифрового кочівника на Кайманових островах. Для подачі заявки на digital nomad visa ти повинен заробляти 100 000 доларів США на рік.

У більшості країн розмір мінімально необхідного доходу для отримання візи цифрового кочівника становить від 1000 до 4000 доларів США на місяць.

digital nomad
digital nomad

Де простіше та дешевше подати заявку на візу для цифрового номада?

76 відсотків країн дозволяють цифровим номадам подавати заявки онлайн.

Деякі країни, включаючи Естонію, Кіпр та Ісландію, все ще приймають лише паперові копії заявок!

Переважна більшість країн обробить твою заявку та прийме рішення протягом 1 місяця.

Греція, Марокко чи Барбадос зроблять це за 10 днів.

Найтриваліші терміни обробки заявок на отримання візи цифрового кочівника в Чехії, Данії, Еквадорі, Малайзії, Норвегії, Португалії та Об’єднаних Арабських Еміратах. У цих країнах рішення щодо візи можна чекати від 2 до 4 місяців.

Усі країни вимагають довідку про відсутність судимостей чи її аналог.

Скільки коштує віза цифрового кочівника в різних країнах?

Вартість подачі заявки на таку візу різниться в різних країнах. 6 відсотків країн, включаючи Арубу, Грузію та Маврикій, НЕ беруть грошей за оформлення заявки.

Найвищі візові збори виявлені в Ангільї, Антигуа і Барбуді, Барбадосі, на Кайманових островах та в Гренаді. Віза цифрового кочівника в цих країнах обійдеться тобі більше ніж на 1 000 доларів.

Інтеграція в місцеве життя

Усі країни, де діє програма візи цифрового кочівника, очікують від подорожуючих інтеграції в місцеву економіку та культуру.

Спосіб життя цифрового кочівника передбачає, що ти можеш працювати там, де є Інтернет, при цьому подорожуючи і вивчаючи культуру нової для тебе країни.

Житло для цифрового кочівника

У більшості випадків номади розраховують на пошук житла через популярні платформи Airbnb, Booking чи місцеві сайти оренди нерухомості. Зазвичай це короткострокова оренда на період від 3 місяців до 1 року.

Більше про візи:

Не забувай!

ЗАЛИШИТИ ВІДГУК

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я

 

Популярне

Схожі статті

Україна піднялась в рейтингу паспортів и займає 32 место

Аналітики з групи Henley & Partners щорічно порівнюють можливості для подорожей власників 199 різних паспортів для поїздок до...

Чи потрібна тобі віза в країну прильоту?

Якщо виникне несподіване питання про необхідність візи у ту чи іншу країну, куди слід звертатися? Де отримати інформацію...