Україна піднялась в рейтингу паспортів и займає 32 место

Дата:

Поділитися:

Аналітики з групи Henley & Partners щорічно порівнюють можливості для подорожей власників 199 різних паспортів для поїздок до 227 пунктів призначення.

Порівняно з минулим роком Україна в 2024 році піднялася на 4 сходинки і займає 32 місце в рейтингу паспортів світу.

Методологія оцінки Якщо громадянам країни не потрібна віза для відвідування країни, то присвоюється 1 бал для цього паспорта.

Те ж саме стосується ситуації, коли для відвідування країни можна отримати візу по прибуттю (VOA), дозвіл для відвідувачів або електронний дозвіл на в’їзд (ETA) при в’їзді в пункт призначення. У цьому випадку паспорт країни також отримує 1 бал.

Якщо віза потрібна або власник паспорта повинен отримати електронну візу (e-Visa), то паспорт отримує значення «0».

Загальний бал для кожного паспорта дорівнює числу пунктів призначення, для яких не потрібна віза або її можна отримати по прибуттю (значення «1»).

Україна в рейтингу паспортів 

В 2024 році рейтинг України – 148. Це означає, що власники паспорта України можуть відвідати без візи або з отриманням візи по прибуттю 148 країн і територій.

Нагадаю, що станом на кінець 2023 року в світі нараховується 256 країн і територій. Серед них 196 незалежних держав, з яких 193 країни – члени ООН і 3 держави з невизначеним статусом (Західна Сахара, Косово, Тайвань).

Рейтинг складається з 2006 року. Україна займає 32 місце в рейтингу, і це її найкращий показник за всю історію. Найгірший рейтинг у України був в 2010 році, коли Україна посідала скромне 65 місце в рейтингу.

Куди можна поїхати без візи?

На сьогодні українцям не потрібно отримувати візу в країни Євросоюзу, нам відкрита вся Південна і Центральна Америка крім Венесуели і Гаяни і більшість країн південно-східної Азії.

Без оформлення візи можна поїхати в такі африканські країни, як Мозамбік, Намібія, Зімбабве, Замбія, Мадагаскар, Танзанія, Намібія, Туніс та деякі інші.

Як поїхати в США та Канаду?

До цих країн громадянам України потрібно отримати візу. В Канаду зараз отримати візу дуже просто – практично всі бажаючі отримали канадську візу CUAET, яка дозволяє працювати і жити в цій країні.

З візою США складніше, але нічого драматичного немає. Посольство США в Києві віз не видає через війну, яку спричинило вторгнення Росії в Україну.

Отримати візу в Сполучені Штати можна в будь-якому посольстві США за кордоном, до якого відкритий запис. На сьогодні найпопулярніші країни для отримання візи в США – Польща, Німеччина, Швейцарія, Румунія, Болгарія, Хорватія та інші європейські країни, а також Індонезія і Таїланд, якщо ви знаходитесь в Азії.

Я консультую з питань отримання візи в США – звертайтеся, актуальна інформація є в пості Ситуація з отриманням візи в США, яка регулярно оновлюється.

Найкращі та найгірші країни рейтингу

Лідери рейтингу паспортів – Франція, Німеччина, Італія, Японія, Сінгапур і Іспанія (194 бали). Відразу за лідерами розташувалися Фінляндія, Південна Корея, Швеція – в них 193 бали. Замикають трійку лідерів Австрія, Данія, Ірландія та Нідерланди, у яких 192 бали.

Австралія набрала 189 балів і займає 6 місце в рейтингу. У США та Канади 188 балів, вони ділять 7 місце в рейтингу.

Наш улюблений Кіпр займає високе 12 місце в рейтингу, його громадяни можуть відвідати 182 країни без віз. Хорватія на 13-му місці і 179 країн без віз. Ізраїль на 21 місці – його громадяни можуть відвідати без візи 166 країн.

Найгірші країни в рейтингу традиційно – Афганістан (28 балів), Сирія (29 балів), Ірак (31 бал).

Білорусь на 64 місці в рейтингу паспортів (81 країна без віз), Грузія – на 50-му (121 країна без віз).

ЗАЛИШИТИ ВІДГУК

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я

 

Схожі статті

В яких країнах кращі умови для отримання візи цифрового кочівника?

У якій країні найдовший термін перебування, низький візовий збір та найпростіші умови подачі заявки на візу цифрового кочівника? Нагадаю,...

Чи потрібна тобі віза в країну прильоту?

Якщо виникне несподіване питання про необхідність візи у ту чи іншу країну, куди слід звертатися? Де отримати інформацію...