Де зупинитись на Тенерифе, вибір району для відпочинку

Дата:

Поділитися:

Де зупинитися для відпочинку на Тенерифе, щоб було недорого, тепла вода в океані, спокійне і не нудне місце, поруч інфраструктура та супермаркет, набережна з променадом, красиві місця в околицях, закриті від хвиль бухти та при цьому немає толп туристів.

Коли ми почали шукати найкращий район для відпочинку на Тенерифе, я зламав собі мозок на профільних форумах і сайтах і зарікся більше туди заходити. Скільки людей – стільки й думок, хоча загальну картину у кінці кінців сформував. Часу для подорожей було багато, і ми за три тижні об’їхали весь острів, заглядаючи практично в кожну щілину узбережжя.

Мета цієї статті — максимально спростити завдання визначення місць, які варто обрати базовими для подорожі по Тенерифе. Тому різноманіття не обіцяю, для цього є карти Google. Але обіцяю допомогти скоротити вибір до декількох оптимальних місць як для відпочинку, так і для подорожі по найкращому з Канарських островів — Тенерифе.

Tenerife, Spain
Tenerife, Spain

Трохи географії

Тенерифе хоч і невеликий острів, але має 18 кліматичних зон. Зрозумілою мовою це означає, що кожні 10-15 км погода та природа можуть бути різними, іноді відмінності досить серйозні. Природа в різних частинах острова також відрізняється, іноді суттєво.

Розрізняють північ Тенерифе та південь Тенерифе. Північ — це бурхлива рослинність, розкішні скелі на узбережжі, автентичні містечка, але і більш суворий клімат, тут є все те, що люблять самостійні подорожувальники. Південь — відмінний пляжний відпочинок для масового туриста, більш м’який клімат і можливість купатися цілий рік. До південних курортів, крім відомого Лас Амерікас, відносять також західну частину Тенерифе аж до Пуерто де Сантьяго і Лос Гігантес, а також східну частину аж до красивого пляжу Лас Тересітас.

Відповідно, якщо ви активний мандрівник/турист, то нарікається логічне поділ відпустки на дві рівні частини — південь (точніше південно-захід) та північ. У цьому випадку враження від відпочинку будуть гарантовано максимальними.

Tenerife, Spain
Tenerife, Spain

Для чого їхати на Тенерифе

Для вибору місця відпочинку це важливо, тому в двох словах для тих, хто розглядає Тенеріфе вперше для відпочинку.

Тенерифе — це не стільки про пляжний відпочинок, скільки про красиву природу та активні переміщення по острову. Тому якщо потрібен хороший пляж та море, то літом краще вибрати інше напрямок для відпочинку — Кіпр, Греція або Хорватія з Чорногорією, наприклад. З іншого боку, альтернатив морському відпочинку восени та зимою майже немає — південна та південно-східна Азія не всім подобається, і літати з наших широт далеко і дорого.

Рекомендую: Як самому поїхати на Канарські острови, детальний план

Тенеріфе ідеальний для поєднання пляжного відпочинку з короткими поїздками по красивим місцям саме в період з жовтня по квітень. З цього і виходимо в виборі базових місць/районів для відпочинку.

Tenerife, Spain
Tenerife, Spain

Де зупинитися на Тенеріфе

Вихідні дані:

 • тривалість відпочинку 10–14 днів, на менший термін їхати на Канарські острови малоймовірно варто
 • два-три місця на південі, заході/сході та північі острова для вивчення околиць
 • близькість до океану, необхідна інфраструктура, наявність цікавих місць та пам’яток навколо

Правильно буде розбити подорож на дві частини — Південь і Північ Тенеріфе.

Прилітаємо ми з великою ймовірністю в Південний аеропорт острова, тому і першу частину відпустки будемо проводити на півдні — так зручніше з точки зору логістики та наших інтересів. Спочатку хочеться насолодитися морем, потім вже вирушати в гори і дивитися автентичні Канарські села на півночі. При бажанні можна і навпаки, Тенеріфе — острів невеликий.

Хочеться, щоб місце відпочинку не було занадто нудним, була мінімальна тусовка і бажано, променад вздовж моря.

Tenerife, Spain
Tenerife, Spain

Лас-Амерікас, Коста-Адехе чи Лос-Крістіанос

Найпопулярніші курорти півдня Тенеріфе — Лос Крістіанос, Лас Амерікас і Коста Адехе. Вони зливаються в одну довгу туристичну зону без явної межі і займають значну частину самого півдня острова Тенерифе.

Незважаючи на очевидну туристичну сутність, я б рекомендував для старту Лас Амерікас, якщо вам хочеться веселої тусовки не за всі гроші світу або житло в Лос Крістіанос в районі пляжу Фаньябе або пляжа Дель Дюк, якщо ви приїхали сім’єю і хочете спокійного респектабельного відпочинку.

Плюси:

 • красива довга набережна з променадом та купою різних пляжів, від світло-жовтого піску в Лос Крістіанос до чорного пляжу в Лас Амерікас і дуже красиво пляжа Дель Дюк в Коста Адехе
 • дуже багато різного житла за будь-які гроші та розділення на дорогий Коста Адехе та більш бюджетний Лас Амерікас – умовне
 • відмінна інфраструктура, як пляжна, так і розважальна, багато магазинів, супермаркетів, кафе, ресторанів
 • відмінна погода цілий рік

Мінуси:

 • багатолюдність, але в лютому-березні було більше ніж терпимо і спокійно
 • немає автентичності, місце на 100% заточено під масовий туризм.

Лас Америкас, Коста Адехе чи Лос Крістіанос ідеально підходять на 2-3 дні відпочинку та прогулянок вздовж океану, щоб прийти в себе і скласти план подальшого відвідування Тенеріфе.

Що подивитися в околицях:

 • пройти по всіх пляжах узбережжя Лос Крістіанос, Лас Амерікас і Коста Адехе — це принаймні на півдня мінімум
 • пляж Ернандес в околицях селища La Caleta, поворот наліво до океану в районі гольф-клубу, авто можна залишити на обочині дороги і спуститися до пляжу пішки
 • парк розваг Сіам парк
 • красиве узбережжя Коста дель Сіленсіа (Costa del Silensia)
 • південна марина в селищі Лас Галетас — красиве місце з ресторанами та яхтенною маріною
Tenerife, Spain
Tenerife, Spain

Найкращі готелі та апартаменти в регіоні Лас Амерікас — Коста Адехе — Лос Крістіанос

Готелі та апартаменти класу люкс

Апартаменти та готелі середнього бюджету, які рекомендую

Бюджетні апартаменти та готелі

Лос Гігантес

Los Gigantes — красиві скелі на заході острова Тенеріфе, багато готелів, марина, невеликий пляж з видом та видовищем трошки в стороні.

Tenerife, Spain
Tenerife, Spain

Поруч з Лос Гігантес є красиве містечко Пуерто де Сантьяго (Puerto de Santiago), я можу також рекомендувати його як базове місце для вивчення околиць і пляжного відпочинку. В нього один недолік — пішки трошки далеко до пляжу. Тому якщо у пріоритеті доступність пішки до пляжу, то краще обрати сусіднє містечко — Алькала (Alcala).

Алькала — це хороший компроміс між шумним і, що гріх таїти, дуже туристичним Лас Амерікас і красивими, але віддаленими від цивілізації селами у глибині острова.

Район Лос Гігантес (Пуерто де Сантьяго, Алькала) ідеальний для дослідження як південного, так і північно-західного Тенеріфе.

Що подивитися в околицях Лос Гігантес

 • село Маска та пляж Маска, на який йдуть катери з Лос Гігантес; можна доїхати автобусом в село Маска і звідти пішки спуститися на пляж Маска по пішохідній трасі через дуже крутий каньон, потім з пляжу на катері повернутися на Лос Гігантес, а звідти в Пуерто де Сантьяго або Алькала, якщо зупинилися в цих містах
 • красиве місто на півночі Буеновіста дель Норте — багато хто тут також проводять від двох днів до тижня, поруч красивий мис Тено (Punta del Teno) обов’язковий до відвідування
 • прибережне історичне місто Гарачіко — сюди можна зробити радіальну виїзд з півдня острова або включити його в маршрут по півночі Тенеріфе
 • пляж Арена — до південних від Лос Гігантес і Пуерто де Сантьяго, входить в топ-8 найкрасивіших пляжів Тенеріфе
Tenerife, Spain
Tenerife, Spain

Найкращі готелі поблизу Лос Гігантес

Tenerife PLAYA LA ARENA — поруч пляж, скелі Лос Гігантес, інфраструктура, комфортний варіант для середнього бюджету

Casa al Mar — апартаменти поруч зі скелями Лос Гігантес, на першій лінії, популярне місце — часто бувають зайняті

Barceló Santiago — красивий 4* готель розташований на скелі біля Лос Гігантес з краєвидом на острів Ла Гомера та величезні скелі Лос Гігантес, все відповідає заявленому рівню, ціна приблизно 90 євро за добу, норм ціна для такого рівня

Prime Homes – Tijoco Apartment — апартаменти в Пуерто де Сантьяго поруч з красивим пляжем Ла Арена, на пляжі часто бувають хвилі, але поруч є природні басейни для купання.

Apartamento Osos — всього 600 метрів до пляжу Ла Арена плюс красиве місто Пуерто де Сантьяго – ідеальне поєднання.

Coastal Hideaway — кращий таунхаус на пляжі Ла Арена, часто буває зайнятий, тому тільки раннє бронювання за 4-8 місяців

Tenerife, Spain
Tenerife, Spain

Пуерто де Ла Крус

Puerto de La Cruz — головне місто півночі Тенеріфе, обов’язково рекомендую не тільки заїхати сюди принаймні на цілий день, але і зупинитися тут хоча б на 2-3 ночі. Крім самого міста, поруч із Пуерто де ла Круз знаходиться відомий парк папуг – Лоро Парк.

Якщо ви любите природу та пташок/звірят – обов’язкове місце для відвідування.

Що подивитися в околицях Пуерто де Ла Крус

 • Природні басейни біля селища Ель Гінчо
 • Найдавніше драконове дерево на острові та печери аборигенів в Ікод де Лос Вінос, саме селище також дуже приємне.
 • Прекрасне місто Ла Оротава та видова площа імені Ґумбольдта (mirador Humboldt) з видом на океан, міста та долину Оротава.
 • Природний парк Анага, відомі скелі біля пляжу Веніхо (playa Benijo) – це вже на “крайньому північу” Тенеріфе.
 • Села Таганана та Альмасіга в парку Анага на узбережжі.
 • Місто Сан Крістобаль Ла Лагуна. Це лише “найкращі” місця – в околицях багато цікавих локацій.

Найкращі готелі в Пуерто де Ла Крус

 • Luminoso apartamento con terraza y piscina — ідеальні апартаменти біля красивого пляжу на півночі Тенеріфе. Кілька днів — найкраще.
 • Fantastico — апартаменти біля океану, між пляжем Жардин та центром міста Пуерто де ла Круз, найкращий вибір на мою думку.
 • Fantastico studio with balcony — схожий на попередній варіант, але ще красивіший всередині, балкон і вид на море. Навколо багато визначних місць та променад з кафе, барами та ресторанами.
Tenerife, Spainv
Tenerife, Spain

Санта Круз де Тенеріфе

Я не рекомендував би зупинятися в столиці острова, але вона зручно розташована на маршруті, до того ж поруч красивий пляж Лас Тересітас, на якому варто провести час, або принаймні побачити.

Зваживши всі “За” та “Проти”, ми вибрали для зупинки на кілька днів містечко Радазул (Radazul), в двадцяти кілометрах від Санта Крус. Тут гарний та малолюдний пляж Ла Нео, недалеко до Санта Крус, поруч історичне селище Канделарія та, за бажанням, недалеко відси до тусовки Лас Амерікас або місця для серфінгу  Ель Медано.

Можна також зупинитися в селищі Сан-Андрес поруч з красивим пляжем Лас Тересітас.

Tenerife, Spain
Tenerife, Spain

Найкращі готелі біля Санта-Круз та пляжу Лас Тересітас

Casa Julia atico vistas playa Las Teresitas — 150 метрів до одного з найкращих пляжів острова Тенеріфе, найкращий варіант за свої гроші, тому часто буває зайнятий.

Якщо варіант зайнятий — шукайте в околицях, використовуючи карту Букінга — зручно.

Apt. Lourdes, close to the Teresitas & Anaga — чудові апартаменти поруч з пляжем, зручне місце для оренди автомобіля та виїзду на дослідження північної частини острова, національного парку Анага.

До столиці Санта-Круз — рукою подати, до пляжів південної частини острова 30 хвилин на автомобілі.

Home2Book Sea Front Las Teresitas Beach Attic — вид на море, зручні апартаменти в поселенні Сан Андрес недалеко від міста Санта-Круз, ціна-якість топ.

Tenerife, Spain
Tenerife, Spain

Підведемо підсумки

Найкращими містами для відпочинку на Тенерифе, якщо ви тут вперше, вважаю Лас Амерікас або Коста Адехе — це на півдні острова.

Для тих, хто не любить дуже велику туристичну галасливість, рекомендую Лос Гігантес, Пуерто де Сантьяго або Алькала. У цьому випадку навіть не потрібно заїжджати в Лас Амерікас — ви нічого не втратите, чесно кажучи.

На півночі, без будь-якої альтернативи робимо зупинку в Пуерто-де-ла-Круз, а відтак вивчаємо околиці.

На південному сході робимо коротку, на два-три дні зупинку біля столиці Санта Круз, ми вибрали Радазул, як варіант — Сан Андрес.

З будь-якого з вищезазначених місць можна потрапити на саму високу вершину Атлантики — вулкан Тейде, на це знадобиться мінімум половина дня з урахуванням дороги.

Перед самим вильотом можна і навіть потрібно провести пару днів в серферському місці Ель Медано. Крім водних активностей тут є приємні рибні ресторани біля берега та довга набережна з пляжем.

Із Ель Медано рукою подати в аеропорт Tenerife South, з якого летять більшість рейсів в/з Європи.

Tenerife, Spain
Tenerife, Spain

Приблизний таймінг по днях і локаціях на Тенеріфе

Отже, з 12-14 днів відпустки плануємо:

 • Лас Амерікас — 3-5 днів; можна замінити його Лос Гігантес (див. вище)
 • Пуерто де ла Круз — 3-5 днів
 • Санта Круз (ми жили в місті Радазул) — 2 дні
 • Ель Медано — 1-2 дні (за бажанням)

З урахуванням ваших вподобань на користь пляжів та теплої погоди або красивої природи ми плануємо більше часу на південь чи на північ відповідно.

Можна спокійно скоротити кількість місць для зупинки до двох — Лас Амерікас та Пуерто де ла Круз або Лос Гігантес та Пуерто де ла Круз у пропорції за днями відповідно до ваших вподобань, але не менше 3-4 днів на Північ і стільки ж на Південь Тенеріфе.

Tenerife, Spain
Tenerife, Spain

Як зекономити на готелях у подорожі

Бронюйте заздалегідь на Booking.com, часто відбуваються акції та знижки.

Де купити дешевий авіаквиток

Вже кілька років користуюсь сайтом Aviasales — надійно, зручно, завжди низькі ціни – дешевше, ніж на Скайсканері. Сайт також шукає квитки і на рейси лоукост авіакомпаній. Також шукаю квитки безпосередньо на сайтах лоукост авіакомпаній – Ryanair, Wizzair, EasyJet та інших.

Де орендувати автомобіль

Підбираю авто на LocalRent – давно перевірена надійність, гарантія якості та зручність користування, можу рекомендувати. Чесні умови прокату, є варіанти без заставного депозиту. Ціна орендованого автомобіля на Канарських островах приблизно 22-25 євро на день за гарну нову машину з повним страхуванням.

Корисні посилання при плануванні подорожей

Aviasales — бюджетні авіаквитки по всьому світу

Booking.com — звичайний і зручний сайт пошуку та бронювання житла по всьому світу

LocalRent — сайт пошуку та оренди автомобілів по всьому світу з можливістю безкоштовної скасування броні

Більше про Канари:

ЗАЛИШИТИ ВІДГУК

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я

 

Схожі статті

Як поїхати на Мальту самостійно

Про те як самостійно організувати собі відпочинок на Мальті, про погоду, які міста та локації варто відвідати. Бюджет...

Топ-7 найкращих пляжів Чорногорії

Найкращі та унікальні пляжі Чорногорії, як дістатися, які в Чорногорії пляжі, найкрасивіші пляжі та пляжі для сімейного відпочинку....

Де зупинитися на Мальті: 9 найкращих районів та рекомендації щодо готелів

Якщо Мальта увійшла до твоїх планів, то, скоріш за все, ти вже знаєш, для чого тобі цей острів....

Спліт, Хорватія: 9 найкращих пляжів

Найкращі пляжі та бухти в Спліті та околицях. Коротка інформація, місце на карті та рекомендації щодо проживання біля...