Як організувати розумний бюджетний гірськолижний відпочинок в Буковелі?

Дата:

Поділитися:

Як відпочити на Буковелі не витрачаючи всіх грошей світу, як вибрати житло під свої інтереси і свій бюджет? Інфраструктура гірськолижного курорту Буковель, траси, готелі, підводні камені, правила, ціни на відпочинок в Буковелі в сезоні 2023-2024.

Зазвичай, мало хто вгадує з житлом у новому місці відпочинку з першого разу. Розуміння приходить на другому, третьому або п’ятому разі. Тому що у кожного свої цілі. Деякі їдуть за гірськолижною каталкою і для них в основному не важливо, де жити, головне – не на вулиці і не за три села від підйомника.

Для когось важливий підйомник в 100 метрах від готелю і якісне харчування. Для більшості – ціна є в приоритеті. Кількість любителів якісного житла в красивому місці зростає.

Власники житла завжди пристосовуються до попиту, а не навпаки. Навпаки було в радянські часи, які вже минули, і слава Богу.

Рекомендую: Відпочинок в Буковелі взимку, відгуки туристів

Наш улюблений формат – smart casual. Тобто розумний вибір без зайвих опцій, але з достатньою комфортністю, приватністю, затишком і смачним смаком.

Буковель – опис курорту

Буковель – найвідоміший, найкомфортніший і найбільший гірськолижний курорт України. Я повинен був написати це речення, адже багато хто вперше відкриє для себе це місце.

Буковель – це НЕ населений пункт в Карпатах, хоча центр курорту росте і стає все більше схожим на красивий міський район. Ми кожен рік знаходимо тут нові об’єкти інфраструктури.

Буковель – гірськолижний курорт в українських Карпатах, в Івано-Франківській області поблизу села Поляниця. Саме це село та його околиці вважаються базою для відпочинку на Буковелі.

Мешканці навколишніх сіл – Микуличин, Татаров, Яблуниця і Яремче також пропонують житло на Буковелі.

Насправді, у цих селах можна жити, але до гірськолижного курорту доведеться їхати від 10 хвилин до півгодини на автомобілі.

Буковель – найбільший український курорт

Не бачу сенсу описувати кожний спуск, вони дуже різноманітні.

  • Загальна довжина трас – понад 50 км.
  • Кількість трас різної складності – 62
  • Кількість підйомників – 16
  • Найдовший спуск – 2132 м., траса 14А
  • Середня довжина спуску – від 800 м. до 1400 м.

Інфраструктура курорту Буковель

До Буковелі веде відмінна дорога, з Івано-Франківська можна дістатися за 2 години, з Києва – за 9-10 годин. Крім власного автомобіля є ще поїзд і навіть літак з Києва до Івано-Франківська, а потім трансфер від готелю.

Рекомендую: Як дістатися до Яремче і Буковелю на автомобілі з Києва?

Що є на курорті?

Практично все, що і в будь-якому цивілізованому місті. Пішохідні доріжки, дороги з відмінним асфальтом, об’єкти житлової нерухомості – апартаменти і готелі, парковки – їх дійсно багато і є безкоштовні.

Є відділення банку, банкомат, обмін валют, пошта, магазини промтоварів і продуктові, кафе, аптека, точки фастфуду, панорамні бари на вершинах, карпатські колиби і нічний клуб “Бука”.

На трасах багато рятувальників і інструкторів. Є можливості для навчання та катання з нуля, є кілька чорних спортивних трас.

Усі головні спуски обладнані снігозадувами. У безсніжні зими Буковель був одним з небагатьох доступних місць для катання.

Що погано на Буковелі?

Хейтери знайдуть недоліки навіть у англійської королеви. Тим більше на гірськолижному Буковелі. Це далеко не Швейцарія. Але є свої плюси.

Саме розвинута інфраструктура приваблює на Буковель багато українців. У вихідні дні та свята тут не протиснутися. Так, напівп’яних ламерів, які несуться на тебе прямо з гори, могло б бути менше. Ти їх не бачиш, бо на потилиці немає очей. Часто це закінчується травмами. Як часто? Набагато частіше, ніж на курортах Австрії, Італії чи Туреччини. Просто будьте уважні і дивіться навколо.

Ціни на їжу і житло можуть здатися завищеними. Але згадайте відомий вислів про “попит і пропозицію”, про це ж говорять черги в популярні ресторани на горі і заповнені готелі в пікові дні.

На Буковелі немає ски-басів. Тобто якщо живеш в сусідніх селах, вози себе самостійно або звертайся до місцевих перевізників зі своїм авто – вони як Чіп і Дейл, завжди прийдуть на допомогу.

Але, зважаючи на компактність курорту, не бачу в цьому великої проблеми.

Загалом, Буковель самодостатній і універсальний курорт.

Він ідеальний для 2-3 денного відпочинку та катання.

Якщо є тиждень відпустки – поєднайте Буковель і Львів, вийде дуже класна подорож.

Рекомендую: Львів для початківців – куди піти, що подивитися

На Буковель можна і потрібно приїжджати, особливо в період, коли закриті Альпи, а із зрозумілої альтернативи – лише гірськолижна Туреччина та, можливо,  Болгарія.

Коли починається сезон на Буковелі

Як правило гірськолижний сезон на Буковелі розпочинається в перших числах грудня  і триває до кінця  березня – початку квітня, залежно від погоди.

Ціни на житло зростають під час новорічних свят, потім трохи знижуються, але залишаються стабільно високими до кінця січня, трохи падають у лютому і дуже комфортні в березні. Добра новина полягає в тому, що навіть у високий сезон можна знайти комфортне житло за $40-$60 на двох на добу.

Нижче подані приклади перевірених готелів і апартаментів в Буковелі, ціни на житло можна перевірити за посиланнями.

Найдорожче житло знаходиться в центрі курорту Буковель, недалеко від підйомників.

Наступний рівень цін – село Паляниця, навколо якого зросла гірськолижна Буковель. В Паляниці кожна хата – міні готель, але є і класичні свіжо побудовані готелі.

Паляниця – перша лінія курорту, якщо провести аналогію з морем. Ціни на житло можуть бути такими ж, як їхні аналоги біля підйомників, а іноді і вищі.

Далі за цінами йдуть наступні села, які мають щастя бути поруч з Буковелем. Це Яблуниця, Татаров, Микуличин – тут дешевше і залежить від комфорту і жадібності господарів житла.

Третій рівень житла для тих, кому лижі не головне. Це Яремча і Ворохта. Живучи там, можна приїжджати кататися епізодично.

Як організувати бюджетний відпочинок на Буковелі?

Буковель давно припинив бути страшилищем для тих, хто боїться “крутих” курортів і думає, що там можуть собі дозволити відпочивати депутати або великий бізнес.

За цінами, Буковель дорожчий за Туреччину чи Східну Європу, але це справедливо, оскільки він перевершує їх за якістю гірськолижних трас і житла. У мене була можливість порівняти.

До речі, гірськолижна Туреччина мені дуже сподобалася – рекомендую Ерджіес тим, хто вже наївся Буковелем або хоче поєднати катання на лижах з багатою пізнавальною програмою і польотами на повітряному кулі над Каппадокією.

Під “бюджетним” я завжди розумію розумно. В це поняття не входить відпочинок в палатці на горі і бутерброди з салом.

Головні витрати для гірськолижника:

  • Житло
  • Скі-пас
  • Харчування Саме в такій послідовності.

Розберемось у тому, як зменшити ці статті витрат.

Де купувати скі-пас і як зекономити

Скі-пас – друга стаття витрат. Ті, хто приїжджає в Буковель вперше, без підготовки охоче беруться за цифри з трьома нулями за день катання!

Підготовлені і досвідчені гірськолижники дбають про це ще восени або навіть за рік наперед. У цьому випадку вартість може бути практично вдвічі дешевше.

Якщо купувати скі-пас на три дні, вартість становить 700 гривень на день (20 євро), це порівняно з турецькими або польськими курортами. І це значно дешевше, ніж Австрія чи Італія.

Скі-пас можна придбати на веб-сайті курорту – bukovel.com. Заздалегідь.

На касі перед підйомником у січні чи лютому він буде коштувати дорожче. Перевірено.

Ще один спосіб зекономити на скі-пасі – вставати раніше і встигнути до каси до 9 ранку. Тоді буде шанс купити скі-пас зі знижкою – але їх кількість обмежена. Проте я все-таки купив би заздалегідь, це зручніше.

Організація харчування на Буковелі

Громадського харчування в Буковелі зазвичай критикують – дорого, погане повільне обслуговування, великі черги.

Я погоджуюся, але не з усім.

Принаймні, я не пораджу їсти в кафе чи ресторанах на горі вдень. Ми проводимо час на лижах, а зима коротка. При цьому ми витрачаємо більше грошей і в більшості випадків не отримуємо задоволення.

Також я не рекомендую їсти в ресторанах готелю, де ви живете. Мені не потраплялися хороші. Можливо, у вас інший досвід – поділіться в коментарях.

Наш досвід – ситно снідаємо там, де живемо, в обід в основному катаємося – перекус з собою, на горі глінтвейн, ввечері – колиба чи гуцульський ресторанчик, іноді готуємо самі, якщо умови житла дозволяють.

Цей формат харчування підходить всім, незалежно від бюджету. Якщо, звісно, ви їдете кататися, а не любуватися панорамою Карпат з вікна закладу.

Де і як шукати житло на Буковелі

Навіть живучи в Radison Blu Resort на Буковелі, можна отримати всі гірськолижні задоволення за невеликі гроші. Зараз розберемось як.

Головне правило бюджетного туриста – відпочивати компанією. Не всім подобається такий відпочинок “колгоспом”, навіть якщо це “колгосп” друзів-однодумців, але для бюджету це точно корисно. Ви заощаджуєте на житлі, пальному, харчуванні і трансфері до курорту і назад.

Житло починай шукати завчасно, і це головний лайфхак. Наші люди все ще бронюють житло в останній тиждень перед від’їздом, про це свідчить статистика Booking.com.

Другий лайфхак – забудь про житло саме в Буковелі або в Паляниці, звісно якщо хочеш зекономити. Є винятки – різні акції і знижки. Тому починай пошук розміщення завчасно.

Перш ніж шукати готелі, намагайся зрозуміти, що ти хочеш від відпочинку.

Готелі на Буковелі коштують на 50-100% дорожче, ніж в сусідніх селах – Яблуниця, Татаров, Микуличин.

Якщо бюджет обмежений, оптимальний вибір – Татаров.

Знайти житло в Татарові >>

В Микуличині жити ще дешевше, там більший вибір житла, але доведеться їхати до Буковела трохи далі.

Яблуниця трохи дорожча Татарова, але саме село і околиці красиві.

Знайти житло в Яблуниці >>

В будь-якому випадку потрібно переглянути всі варіанти житла в цих селах під ваш бюджет.

Третє правило. Забудьте про відпочинок на Буковелі в вихідні дні і в святкові дні – я маю на увазі Новий рік в першу чергу, але на 8 березня народу буває не менше.

Підведемо проміжний підсумок

Якщо хочеi зекономити до 70% на житлі, обирай Татарів і плануй відпочинок в робочі дні. Житло шукай на Booking.com – Татарів хоча б за місяць.

Як дістатися на Буковель, якщо живете в сусідніх селах?

З Яблуниці, Татарова або Микуличина до Буковеля доведеться добиратися кожного ранку на своєму автомобілі, на Буковелі є паркінг.

Якщо немає авто або не хочеться бути прив’язаним до керма, домовляємося з господарем, який організовує трансфер. Ціна – від 80 гривень в один бік за машину.

Якщо ви – компанія, щоденні витрати на кожного вийдуть дуже невеликими.

Ми завжди намагаємось жити недалеко від підйомників. Але у кожного свій бюджет. Часто немає бажання кожного ранку чекати, поки тебе привезуть на гору з Татарова або Яблуниці.

Якщо дотримуватися правил, викладених вище, можна дозволити собі жити поруч із підйомниками, безпосередньо на курорті Буковель. Так, у тому ж Редісоні я зустрічав менеджерів середнього рівня, які жили в зірковому готелі  за цінами “апартаментів” у Микуличині.

Просто не бійтеся перевіряти ціни, знижки бувають частіше, ніж ви думаєте.

Ось приклади таких готелів:

Radisson Blu Resort – єдиний 5* готель на Буковелі та в околицях. Назва говорить сама за себе.

MK Resort (ex Магія Карпат) – чудове розташування поруч із Редісон Блу Буковель.

Bukovel 3* – поруч з другим підйомником, старий, але затишний буковельський готель. Ми тут жили давно, але залишилися дуже задоволені.

Ganz & Spa – дуже класне розташування, буквально в кількох метрах від підйомника №5, на вечір є чим зайнятися на території комплексу – СПА, відкрита тераса, басейн. Пишу і сам хочу туди знову! Звісно, це преміум сегмент за ціною від $80 до $110. Такі ж варіанти в Альпах коштують у 2-3 рази дорожче. Але і Альпи вище від Карпат – отже, все справедливо.

Chalet du Mont – до другого підйомника приблизно 1 км, але готель того вартий. Фішка готелю – вигул маламутів, це такі великі собаки-добрачки. В іншому – хороший бізнес-клас.

Житло з розумним бюджетом у селі Поляниця

В цьому випадку до підйомників все-таки доведеться проїхати – кілька кілометрів, але все ж таки. В цьому випадку оптимальним варіантом трансферу буде домовитися з господарями житла про доставку вас до підйомників.

Чим краще Паляниця? Місцеві не роблять різниці між Паляницею і Буковелем. Але все-таки від Паляниці потрібно ще їхати щонайменше 5 хвилин на автомобілі до парковки. Це недалеко, але диктує свій формат відпочинку.

Вартість трансферу буде символічною або навіть може бути включена в вартість житла.

Якщо живете в Паляниці, вам доступні всі вечірні розваги Буковеля. Готель буде зовсім поруч, на відміну від Татрова чи Микуличина. І в самій Паляниці розваг більше, ніж в інших селах.

Про приклади житла в Паляниці у форматі “розумний вибір”:

Я вибрав варіанти, які ближче до Буковелю – від 800 метрів до 2 км.

Villa Nikoletta 3*, ціна приблизно $40-$50 за номер. До найближчого підйомника можна й пішки дійти, якщо є бажання – всього 850 метрів. На автомобілі до парковки Буковеля – 5 хвилин їзди. Сауна включена в вартість. Готель новий із хорошим ремонтом.

Відпочинок в Буковелі – преміум сегмент

Ціни на преміальне житло в Буковелі у декілька разів нижчі за аналогічне в Австрії або Франції при подібному рівні сервісу та набору опцій.

Нижче наведено варіанти, які мені подобаються. У деяких ми зупинялися – Radisson, Стара Правда, в інші заходили щоб порівняти можливості такого відпочинку.

Radisson Blu Resort Bukovel 5* Єдиний готель рівня 5* на Буковелі. Знаходиться поруч із підйомником №7. Цей готель обожнюють люди з грошима та ті, хто хоче відчути себе багатими. Багато менеджерів середнього рівня, які відпочивають за рахунок компанії. Відмінний готель – немає навіть чого придиратися.

Ціна – приблизно $200 за двомісний номер за добу. Перевірити ціни на різних системах бронювання >>

Готель “Стара правда” 4* і Stara Pravda Villas .  Якщо Редісон – це класний бізнес-клас, ще й безпосередньо на горі, то Стара Правда більше тихий сімейний готель із приємною атмосферою, унікальним авторським дизайном і видами на курорт і гори. Вечірня підсвітка басейна та території – вау-ефект.

Кожен номер має свій концепт і дизайн. У минулому році вони відкрили відкритий басейн з видом на гори та підсвіткою – це просто неймовірно красиво!

Нам тут сподобалося навіть більше, ніж в Редісоні. Але зараз дорожче, ніж минулого року.

Додамо, що готель Стара Правда створений для сімейного відпочинку з дітьми – вересневий парк, дитячий майданчик, різні “інстаграмні” місця, панорамний ресторан. Отже, варто спробувати, якщо є бюджет, звісно.

Ціна – від $200 до $450 за ніч для двох (!!!).

Перевірити ціни/забронювати на зимовий сезон >>

Готель Amstel Ski 4* Дуже позитивний готель – таке враження залишилося від інтер’єру номерів та спілкування з персоналом.

Знаходиться в центрі курорту Буковель, його часто обирають іноземці, які звикли до якісного сервісу – я рекомендував його нашим американським друзям, вони залишилися задоволеними.

Розумна ціна, але звісно не для всіх. Ціна номерів від $100 до $200 в залежності від категорії.

Перевірити ціну/забронювати >>

ЗАЛИШИТИ ВІДГУК

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я

 

Популярне

Схожі статті

Топ-5 цікавих міст України для подорожі на уік-енд в грудні

Як самостійно організувати цікаві вихідні, куди поїхати на пару днів з Києва по Україні в листопаді або грудні?...

Найкращий маршрут подорожі в Україні

Якщо ви вперше в Україні, то автомобільний маршрут «Золота підкова» або «Галицька підкова» – це найцікавіше, що я...

Львів з висоти: Топ-10 оглядових майданчиків міста

Перегляд Львова з висоти вже став традицією, і перелік таких місць постійно розширюється. До давно відомих майданчиків додаються...

Відпочинок в Буковелі взимку, відгуки туристів

Відгук і звіт про нашу зимову подорож до Буковелу – дорога, ціни, житло, катання, траси, інфраструктура, фото, корисна...