Відпочинок в Буковелі взимку, відгуки туристів

Дата:

Поділитися:

Відгук і звіт про нашу зимову подорож до Буковелу – дорога, ціни, житло, катання, траси, інфраструктура, фото, корисна інформація та як зекономити на “найдорожчому” гірськолижному курорті України.

Гірські лижі чи походи, так само як і море – наша щорічна обов’язкова програма. Минулого року у січні були в Гудаурі і Бакуриані в Грузії, а цього року вибір зрозумілих причин впав на Буковель.

Загалом, того року Буковелу пощастило з погодою – випало неймовірно багато снігу, снігоочисні машини мовчали – їм просто не було потрібності. А тут ще закриття більшості європейських гірськолижних курортів додало популярності. Окрім українців було помічено багато молдаван, а також французів, німців, жителів країн Балтії. Загалом, про курорт давно вже не соромно, дуже якісно і набагато краще за все, що ми бачили в Східній Європі.

skiing in Bukovel, Ukraine
skiing in Bukovel, Ukraine

Дорога в Буковель з Києва

Ми їхали з Києва, на власному автомобілі – лижі і спорядження власні. З кожного праски нас пугали сніжні замети, поганою дорогою. Знаю кілька людей з Львова, які, підглядаючи і вислуховуючи диванних експертів з телебачення, відклали свої плани.

Звісно ж, марно!

Дорога складна через погоду, але нічого критичного. Всі основні траси були розчищені, можливо були проблеми з вторинними дорогами, але нам туди не треба.

Рекомендую їхати з Києва тільки через Львів і Івано-Франківськ – дороги М06 і Н09. Проблем не було, якщо не рахувати кілька аварій по Н09, які затримали нас на 30-40 хвилин по дорозі назад. Але це відбувається і весною-літом і це ні в якому разі не привід відкладати подорож.

Відстань від Києва до Буковелу точно 750 км, докладно про дорогу вже писав, повторюватися не буду.

Тим, хто вперше вирушає, рекомендую їхати без ночівлі в дорозі – немає потреби. Виїжджаєте вранці, краще рано – о 6 ранку, і вже у світлу прибуваєте до Буковеля. При бажанні ви можете встигнути на вечірнє катання – з 16:00.

Житло – де жити, бронювати, якість житла

При виборі житла ми орієнтуємося на дві речі – на наші можливості за бюджетом і близькість до підйомників.

Якщо ви хочете заощадити, обирайте Яблунецю або Татарів. З Микуличина і Яремче буде далеко щоденно їздити. В сусідньому з Буковелем Паляниці буде дорожче, а добиратися до підйомників все одно доведеться на автомобілі.

Найкращий варіант – жити в самому Буковелі, дорожче на 30-50%, але комфортно. Плюс економите на парковці, пальні і чергах на в’їзд, які стаються вранці і ввечері особливо у вихідні дні.

Тепер про ціни. Ми любимо достатній комфорт без зайвих для нас опцій. На самому курорті Буковель такі готелі та гостьові будинки коштують $50-$125 за двох. У Татарові і Яблунеці це дешевше на 30%. Ще дешевше – у Микуличині або Яремче, але це плюс щоденних 60-100 км. дороги туди-назад.

Ми жили у Татарові, у новому комплексі апартаментів Edelberg, сучасні без “гуцульського колориту”, теплі та просторі. Розташовані вздовж дороги в Татарові, до парковки і підйомників на Буковелі 15 км, або 15 хвилин їзди на автомобілі вранці та ввечері.

Вартість паркування на Буковелі в лютому – 100 грн, в низький сезон дешевше – 60-70 грн.

В апартаментах є гарний інтернет – нам це важливо, оскільки трохи працюємо ввечері. Дуже тепло – автономне опалення, температуру можна регулювати, гарна звукоізоляція – незважаючи на розташування вздовж дороги, шум проїжджаючих фур і легкових автомобілів практично не чути.

Вибирали житло спеціально вздовж дороги, оскільки не хотілося підніматися в гору за такої погоди. В Паляниці, наприклад, багато готелів і апартаментів розташовані на підйомах.

При комплексі є прокат лиж і спорядження, гарний ресторан – смачна їжа і приємні ціни, паркування, щоденне прибирання номерів. Залишав в номері цінні речі на весь день – ноутбук, камеру іноді, гроші – все було на місці.

Бронювали житло заздалегідь, за тиждень до поїздки. Так нам комфортніше. Багаторічний досвід показує, що житло з кращим співвідношенням ціни та якості розбирають в першу чергу. Незважаючи на будні дні, ми відпочивали з понеділка по п’ятницю, людей було достатньо, хоча не критично.

Шукали на Booking.com – Буковель, полюбляю за передбачуваність і гарний вибір – понад 1050 варіантів. Місцевими ресурсами не користуюся – ненадійно (був досвід раніше).

Ціни на Буковелі і як зекономити

Буковель вважається дорогим місцем, особливо для тих, хто там ніколи не бував. Однак досвідчені відпочивальники знають, як не розоритися і одночасно отримувати задоволення.

Вартість гірськолижного відпочинку

По-перше, слід відзначити, що гірськолижний відпочинок загалом дорожчий, ніж пляжний, тому доведеться дещо миритися з витратами. Однак задоволення від нього набагато вище, ніж від лежання на пляжі. Хоча кожному своє, звісно.

Що в Буковелі дорого?

В Буковелі відносно дороге житло. Проте, порівняно із відпочинком в Альпах це все одно дешевше. Якість відпочинку вище ніж в польських Татрах, наприклад. Перевірте це на тому ж Booking.com.

Для економії рекомендую вибирати житло в Паляниці, Татарові або Яблуниці. Особливо рекомендую Татарів або Яблуницю, де ціни дійсно доступні. У селі Паляниця ціни майже такі ж, як на самому Буковелі.

Вартість їжі на гірі

На горі дуже дорогою є їжа. Картопляні деруни, вареники або звичайний хот-дог можуть обійтися від 150 до 260 гривень за невелику порцію. Попит породжує пропозицію, тут нічого не зробиш. Якщо хочете зекономити, беріть з собою перекус на гору, а сніданок і вечерю здійснюйте в навколишніх селах – це буде смачніше і дешевше.

Вартість обіду-вечері

Вартість обіду або вечері в місцевих ресторанах, колибах або кафе становить 150-250 гривень на одну особу, включаючи склянку вина або глінтвейну. На фото нижче ви побачите наш ресторан у Паляниці – “Стара правда”, дуже мальовниче та приємне місце, ціни набагато нижчі, ніж на горі, а якість в рази краща. Дуже рекомендую його відвідати – смачно, гарно, з видом на курорт.

Глінтвейн на горі

Глінтвейн на горі коштує 80 гривень за порцію 150 мл. Якщо хочете зекономити, можете взагалі його не пити, ви нічого не втратите. Вип’єте його внизу, якщо захочете. Для порівняння, в Яремче на ринку склянка чудового глінтвейну коштує 20 гривень – менше 1 долара.

Скі-пас

Скі-пас – це головна стаття витрат після житла. Вартість денного скі-паса в піковий сезон становить 980 гривень на одну особу. Час катання з 8:30 до 16:30.

Якщо хочете зекономити, придбайте скі-пас на півдня

Скі-пас на півдня коштує 790-770 гривень. Економія майже 200 гривень на особу.

Акції та розпродажі

Якщо ви хочете ще більше зекономити, придбайте скі-пас до початку сезону, на веб-сайті Буковеля часто проводяться акції та розпродажі.

Сезонні знижки

Якщо хочете відпочивати майже безкоштовно, їздіть в пізньому чи весняному сезоні, на початку або в кінці березня. Ви зекономите більше 50% від вартості.

Вечірнє та нічне катання

Також вартість вечірнього катання (з 15:00 до 21:00) і нічного катання (з 21:00 до 23:59) досить доступна. Це коштує 370 гривень і 150 гривень відповідно. Економія очевидна. Мінус полягає в обмеженій кількості трас, а нічне катання доступне лише на підйомнику №14 (для початківців), поруч з готелем Radisson.

Паркування на горі

Паркування на горі обійдеться у 100 гривень. Заощадити можна, якщо приїхати рано вранці і припаркуватися на безкоштовному паркувальному майданчику поруч з озером Молодості.

Прокат обладнання

У нас було власне обладнання, але ми перевірили ціни прокату.

На Буковелі прокат комплекту лижного обладнання обійдеться від 250 до 500 гривень на день, залежно від класу обладнання. Заощадити можна, користуючись прокатом у Татарові або Микуличині – сусідніх селах. Але, якщо ви без автомобіля, то, звісно, краще взяти обладнання на курорті, непосредственно біля підйомника. Складно уявити, як лежиш на лижах в Татарові, чекаєш таксі і потім намагаєшся всім цим добром дістатися до гори – ми бачили таких кілька людей.

Якщо у вас є автомобіль, беріть обладнання в пунктах прокату в сусідніх селах – Яблуниця, Татаров, Микуличин. Якщо у вас немає авто – беріть лижі безпосередньо на курорті.

Траси

У цьому році на Буковелі відкрився новий підйомник №3 та дві нові траси 3d і 3a. Спуски довгі, понад два кілометри, з хорошими швидкісними ділянками та поворотами. Траси органічно поєднуються з підйомниками №1 та №2. Всі спуски та підйомники пов’язані між собою, ви можете об’їхати весь Буковель. Загальна довжина трас зросла з 50 км до 75 км, це великий плюс порівняно з нашими Славськими, Пилипцем або Плаєм. На Буковелі переважають сині траси, є багато хороших швидких червоних трас і кілька чорних.

Якість катання

Катання залишило приємне враження, сподобався новий 6-місний підйомник, швидкий – всього 2 хвилини і ви на вершині, черг немає.

Кількість людей на трасах – це друга страшилка від людей, які дивляться телевізор.

Та чи знаєте ви, як вам показують “натовпи” на Буковелі? Людина приїжджає з телевізора в Буковель у суботу, підходить до підйомника №14 або №2 в центрі курорту і знімає натовп людей. Там дійсно бувають жахливі натовпи вихідних і навіть у робочі дні під час обіду.

Секрет в тому, що натовпи є лише в цих двох місцях. Підніміться вище та перейдіть на підйомник №13, наприклад, і катайтесь у своє задоволення без черг. Або катайтесь по новим трасам – підйомник №3, час очікування – нуль секунд, людей або немає взагалі, або їх дуже мало.

Така сама історія з підйомниками на горі Довга. Якщо ви шукаєте натовпи людей і проблеми, то ви їх знайдете. Якщо хочете відпочити та кататися в комфортних умовах – таких можливостей набагато більше.

Інфраструктура

Буковель наближається до стильного району міста – готелі, тротуари, паркування, ресторани. Крім лиж є зип-лайн, щось схоже на трасу для бобслею – зимові американські гірки, спуск коштує 700 гривень і знаходиться в центрі курорту біля підйомника №2. Місцевий спа-центр Voda Club ми не випробовували взимку, але літом він залишив приємне враження.

Висновки

Буковель – найкраще місце в Україні для зимового відпочинку на кілька днів, ідеально на 2-5 днів. Довше може бути або дорого, або просто набридне. Снігу цього року випало багато, з великою ймовірністю він збережеться до кінця березня – початку квітня. Житло є на будь-який гаманець – є варіанти від 500 гривень до кількох тисяч за ніч. Я не помітив, де саме на Буковелі дорого. Навіть ціни на ски-пас і житло є відповідними, дороги ідеальні.

В порівнянні з будь-яким західним курортом – дешевше. І навіть трохи дешевше, ніж на Ерджіес в Туреччині. Якщо ви хочете кататися на Буковелі комфортно та без черг – приїжджайте в робочі дні з понеділка по п’ятницю. У ці дні немає черг при в’їзді та виїзді.

Де бронювати житло на Буковелі

Booking.com – Буковель – великий вибір за ціною та розташуванням, є можливість скасування, ви можете вибрати опції, які підходять під ваші можливості і бажання.

Чи потрібне страхування під час відпочинку

Це риторичне питання. Після всього, це гірські лижі, тому я рекомендую придбати страховку на час катання. Вона коштує копійки, але економить гроші і нерви. Звісно ж, ймовірність страхового випадку надзвичайно низька, якщо ви катаєтеся обережно, але страховка – це зручно. Ви можете придбати її онлайн, не виходячи з-за комп’ютера.

Ми купуємо на Hotline Finance, обираємо страхову компанію, отримуємо поліс на електронну пошту, друкуємо за потреби. На сьогоднішній день це найкраща платформа для придбання страхових послуг. Вона надійно служила нам. Там же ми також купуємо страхування цивільної відповідальності для автомобіля або зеленої картки для подорожей за кордон.

ЗАЛИШИТИ ВІДГУК

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я

 

Схожі статті

Як організувати розумний бюджетний гірськолижний відпочинок в Буковелі?

Як відпочити на Буковелі не витрачаючи всіх грошей світу, як вибрати житло під свої інтереси і свій бюджет?...

Львів з висоти: Топ 10 видовищних майданчиків міста

Перегляд Львова з висоти вже став традицією, і список таких місць постійно розширюється. До добре забутих старих майданчиків...

Львів для початківців – куди піти, що подивитися

Якщо ти вперше відвідуєш Львів, ось кілька порад і рекомендацій щодо найважливіших міських визначних місць: де поїсти, що...