Як орендувати автомобіль для подорожі

Дата:

Поділитися:

Для пошуку автомобіля в оренду, основні моменти оренди та види страхування автомобіля, а також для чого потрібен автомобіль подорожньому, завжди існують невеликі відмінності в умовах оренди у кожній країні, де ви плануєте орендувати автомобіль.

Існують міжнародні пошуковики оренди автомобілів, а також невеликі місцеві веб-сайти, на яких можуть бути кращі умови оренди та новіші автомобілі. У нас є досвід оренди автомобілів у Північній Америці, Південно-Східній Азії, Європі та Африці, а також на численних великих і малих островах — це більше сотні випадків за багато років подорожей.

Як ми шукали автомобіль в оренду раніше? Витрачали цілий день або кілька днів на пошук автомобіля на численних веб-сайтах різних орендних компаній та брокерів. Надавали перевагу великим міжнародним компаніям з оренди. Іноді брали дешеві пропозиції і шкодували про це. Часто ми оплачували передоплату без можливості скасування бронювання. Тоді оренда автомобіля для нас була розкішшю. Головним чином переплачували через відсутність досвіду оренди.

Де орендувати автомобіль для подорожі

Так само, як ми шукаємо готель. Коли нам потрібне житло, ми заходимо на Booking.com, або Airbnb і вибираємо житло за своїми уподобаннями.

Для оренди автомобіля є свій веб-сайт — він називається Rentalcars. Крім нього, ми також користуємося LocalRent, якщо ми відпочиваємо в країнах, таких як Туреччина,  Іспанія, Кіпр, Албанія, Чорногорія, Грузія, Болгарія або Таїланд.

Принцип роботи такий самий, як і на Booking.com. Бронювання можна скасувати, і не потрібно робити повну передоплату. Заходимо на головну сторінку веб-сайту. Вибираємо країну, в яку ми направляємося, і місце оренди – аеропорт або місто. Вказуємо дати та час оренди і потрапляємо на сторінку результатів пошуку з автомобілями. Потім вибираємо автомобіль потрібного класу – від бюджетних до бізнес-класу, позашляховиків або спортивних автомобілів.

Скільки це коштує? Це ж дорого! Скажуть багато людей і підуть шукати порадників на форумах для пошуку місцевого дешевого орендного бюро.

Я не буду вас відговорювати. Якщо у вас є достатній досвід оренди автомобіля, то ви можете шукати серед місцевих орендодавців або економити на страхуванні. Я сам іноді це роблю, наприклад, в Марокко або на островах Хорватії.

Якщо у вас немає достатнього досвіду оренди, ви не хочете ризикувати і любите передбачуваність у всіх аспектах — від ціни до технічного стану та чистоти автомобіля, то краще користуватися перевіреними веб-сайтами з хорошою репутацією. Це зручно, зрозуміло і без ризику.

Іноді ми подорожуємо в країну або на острови, де абсолютно не знаємо місцевих орендодавців. У цьому випадку ми діємо так само, як і з житлом для відпочинку – заходимо на сайт Rentalcars і бронюємо підходящий автомобіль. При цьому ми впевнені, що не доведеться бігати за менеджерами і писати гнівні листи в підтримку.

Скільки це коштує?

На Rentalcars представлені всі великі міжнародні компанії з оренди автомобілів і місцеві лідери оренди автомобілів. Іншими словами, якщо компанія з оренди присутня на сайті Rentalcars або LocalRent, їй можна довіряти. Це правило, в якому немає винятків.

Ми аналізували вартість оренди через Rentalcars і безпосередньо у тих же Herz або Budget. Через Rentalcars або LocalRent виходить дешевше, перевірено.

Дешевше можна знайти автомобіль на сайтах маловідомих малих орендних компаній. Хоча економія в цьому випадку буде набагато менше, ніж ризик отримати низькоякісний автомобіль.

Чи потрібне страхування?

Потрібне, якщо ви подорожуєте вперше по країні і просто не хочете ризикувати. Зазвичай базове страхування включено в ціну оренди. Зазвичай в нього не включені можливі пошкодження шин і скла. Якщо ви не впевнені або будете їздити по бездоріжжю, візьміть розширене страхування і подорожуйте без нервів.

Коли я починав подорожувати, я завжди купував повне страхування. Воно дає можливість не блокувати гроші на страховий депозит і не думати про можливі пошкодження. Тепер я включаю в страхування лише найнеобхідніші опції. Часто обходжусь базовим страхуванням, особливо в Європейському Союзі або Туреччині.

Зазвичай повне страхування практично подвоює ціну оренди.

Що робити, якщо ми не розмовляємо мовою країни

Забронювати автомобіль можна на будь-якій мові — сайт підтримує всі основні мови світу.

Коли я брав автомобіль у Франції, я не розумів жодного слова французької мови. В аеропорту я подав менеджеру прокатної компанії роздрукований ваучер, підписав договір і через 5 хвилин поїхав подорожувати по Провансу.

Всі ці страхи через незнання мов необґрунтовані і не мають під собою реальної підстави. Не думайте про мови взагалі, проблем не буде. Основні моменти угоди зрозумілі, а цифри в графі “загальна вартість” не потрібно перекладати. Порівняйте їх з тими, що зазначені в ваучері, і вперед!

Страховий депозит

Не найприємніший момент, коли на вашій картці блокують кілька сотень євро або доларів США.

Страховий депозит — це гарантія того, що в разі пошкодження автомобіля, яке не покривається страховкою, прокатна компанія отримає компенсацію збитку. Страховий депозит також потрібний для компенсації вартості пального, якщо ви повернете автомобіль не з повним баком, як це вимагають умови оренди.

Не бійтеся його. З нашою частотою користування орендою автомобіля в різних країнах, включаючи Таїланд, Марокко, Грузію, Туреччину або США, у нас ні разу не було проблем з поверненням депозиту. Достатньо бути уважним на дорозі і при поверненні автомобіля з оренди слідкувати за кількістю пального.

Як обрати автомобіль для подорожі

Головне правило – ніколи не обираю найдешевший автомобіль із переліку. Проте, також обминаю занадто дорогі автомобілі. При виборі авто орієнтуюся на свої потреби і віддаю перевагу невеликому запасу щодо потужності і комфорту. Вибираю бензинові двигуни та економічні автомобілі.

У всьому іншому орієнтуюся на наступне:

  • Кількість людей і багажу. Чим більше нас у автомобілі, тим більший його розмір
  • Умови доріг і маршрут. Якщо ми подорожуємо в гори – обираємо потужніший автомобіль, якщо в програмі легке бездоріжжя — вибираємо джип або паркетник
  • Тривалість подорожі. Якщо це кілька днів, підходить бюджетний, але НЕ найдешевший варіант. Якщо передбачається поїздка тиждень або більше – обираємо комфортний седан трохи вищого класу, ніж зазвичай.

Для чого автомобіль в подорожі

Авто під час відпочинку і подорожі — це свобода переміщень і безпека. Немає потреби в громадському транспорті і контактах з іншими людьми. Для нас це завжди важливо.

Крім усього іншого, не забувайте, що найцікавіше знаходиться далеко від автобусних і залізничних маршрутів. Альтернативи автомобілю для відпочинку та дослідження нових країн поки що немає.

Де я бронюю автомобіль для подорожі

Ми використовуємо кілька веб-сайтів для пошуку та бронювання автомобіля. Про це багато написано у моїх статтях про країни, які ми відвідуємо. Користуємося веб-сайтами Rentalcars та LocalRent, в залежності від країни.

Де придбати страховку для подорожі

Страховку не завжди вимагають на кордоні при в’їзді в країну. Проте це не варто ризикувати своїм комфортом, часом і грошима. Перевірено особистим досвідом. Ми купуємо страховку онлайн на Hotline Finance UA — там для подорожуючихзібрані найкращі страхові компанії та асистанси.

ЗАЛИШИТИ ВІДГУК

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я

 

Схожі статті

Оренда автомобіля в Олюденіз, Туреччина — особистий досвід

Наш досвід та особливості оренди автомобіля в Туреччині — Олюденіз та Фетхіє. Щодо загального підходу до оренди автомобіля в...

Оренда автомобіля на Тенерифе, Канарські острови

Оренда автомобіля на Тенерифе та інших Канарських островах. Особливості оренди автомобіля, особистий досвід, відгук, ціни на оренду автомобіля....

Оренда автомобіля на Кіпрі, особистий досвід

Як орендувати автомобіль на Кіпрі, особливості водіння і правил дорожнього руху, поліція та вартість прокату автомобіля на Кіпрі. Кіпр...

Оренда автомобіля на Сейшельських островах, особистий досвід

Усе про оренду авто на Сейшельських островах. Де орендувати, які варіанти, особливості водіння, ціни, небезпеки на дорогах, лайфхаки...