Львів для початківців – куди піти, що подивитися

Дата:

Поділитися:

Якщо ти вперше відвідуєш Львів, ось кілька порад і рекомендацій щодо найважливіших міських визначних місць: де поїсти, що варто побачити, куди вирушити та які сувеніри придбати.

Ми вирішили провести жовтень в Львові у режимі slow-travel – без поспіху та метушні. Місто мені добре відоме – я провів тут значну частину свого життя, і тепер щороку приїжджаю сюди як гість. У мене є чим поділитися з вами: нові місця, давно забуті атракції, маршрути та головні особливості міста, як для новачків, так і для досвідчених мандрівників.

Львів – це європейське місто в Україні, і це не перебільшення. Воно відзначається культурним багатством і подіями, які відбуваються тут цілий рік. Львів – це гастрономічна столиця, якщо вважати на кількість та якість закладів. Тут готують найкращу каву в країні і роблять різноманітне крафтове пиво. Львів відомий своєю смачною їжею та можливістю цікаво провести час.

У Львові завжди відбувається щось цікаве, тому тут ніколи не нудно.

Lviv - Best view point in the city
Lviv – Best view point in the city

В центрі міста максимальна кількість середньовічних пам’яток. Для тих, хто рідко виходить за межі свого рідного міста, Львів стане культурним шоком, без перебільшення.

Як дістатися до Львова

Відстань від Києва до Львова становить 550 кілометрів.

Самий популярний та зручний спосіб – це поїзд. Ти зможеш дістатися сюди без пересадок з більшості великих міст України, квитки коштують від 15 до 20 доларів. З Києва до Львова на поїзді “Інтерсіті” проїзд коштує 450 гривень (16 доларів). Це надзвичайно доступно!

Квитки на поїзд можна придбати онлайн на сайті “Укрзалізниця”, і краще не зволікати. Потреба в поїздах велика, і запит на них ще більший.

Автомобіль – універсальний спосіб, найкращий, якщо збираєшся оглянути цікаві локації навколо міста. По дорозі з Львова до Києва та в радіусі до 100 кілометрів від Львова розташовані старовинні замки, монастирі та природні красивості. Час в дорозі без поспіху та порушень ПДР – 6,5 годин з Києва. Дорога якісна, машина майже летить.

Коли найкраще відвідувати?

Львів – місто, яке приваблює цілий рік. Нам найбільше подобається тут восени, коли іноді можливі дощі, але ця погода йде місту тільки на користь. Найкращий місяць – жовтень, на мою думку. Тут менше туристів, температура повітря близько 15-20 градусів, а ціни на житло помірні.

Рекомендую відвідати Львів в цей період, якщо є вільний час. Пару днів буде достатньо для відновлення енергії та збагачення враженнями.

Якщо ти приїхав до Львова транзитом на кілька годин

Багато людей подорожують в Карпати або далі в Європу, роблячи зупинку в Львові.

Куди піти в Львові, якщо ви тут всього лише на кілька годин?

Неможливо побачити все за кілька годин, тому розпочни з вулиці Вірменської, також відомої як Вірменка. Тут готують насмачнішу каву, розташовано найкращі ресторани як для туристів, так і для місцевих жителів, тут збирається хіпстерська спільнота і є багато історичних пам’яток.

А вже потім вирушай на площу Ринок – важливу частину твого візиту.

Тепер більше про саме Львів. Будь ласка, пам’ятай, ця стаття призначена для початківців, для тих, хто вперше в Львові. Хоча сумніваюся, що ти був в усіх місцях навіть після сьомого-восьмого відвідування Львова.

Де снідати в Львові

Я не буду перераховувати десятки закладів.

Найкраще місце для сніданку – “Ресторація Бачевських”.

Фішка цього закладу – безмежні сніданки з келихом ігристого вина.

Ціна – 160 гривень (5 євро) на людину.

Враховуючи, що “Ресторація Бачевських” – один з найкращих закладів у Львові, який відвідують як місцеві, так і досвідчені туристи, ціна досить смішна.

Сніданок доступний з 8:00 до 11:00, на літній терасі – до 12:00. Гарантовано підніме настрій на весь день.

Адреса: вул. Шевська, 8 (бічна вулиця від Ринку). Саме в центрі міста.

Де попити каву в Львові

Знову ж таки, не буде довгого списку закладів.

Я рекомендую випити чашку кави одразу після сніданку в “Вірменці”.

У моєму топі всього три місця:

“Вірменка” – на мою думку, тут готують найкращу каву в місті. Вони готують її в турках за східною технологією. Кав’ярня існує уже 41 рік, і я пам’ятаю її ще зі студентських часів. Обов’язково спробуйте їх фірмовий лікер і найніжніші пиріжки.

Адреса: вул. Вірменська, 19.

Дзига” – ще одна з найстаріших кав’ярень у Львові. Спробуйте їх фірмову каву “Кава з вогником”. Крім кави, тут є виставка мистецтв, вхід на яку безкоштовний.

Адреса: вул. Армянська, 35.

“Світ кави” – багато хто вважає, що саме тут готують найкращу каву. Не буду сперечатися з цим. Кава тут на рівні з іншими закладами, що згадані вище.

Адреса: вул. Катедральна, 6 (біля Храму Боями).

Де поїсти у Львові:

“Реберня під Арсеналом” – майже культове місце серед туристів, особливо в хорошу погоду, коли можна сидіти за столиками на вулиці. Що замовити? Свинячі реберця та пиво “Правда”. Влітку та в вихідні завжди буває черга.

дреса: вул. Підвальна, 5.

Ресторан “Кумпель” – дуже смачне місце серед багатьох кращих львівських закладів. Увечері та в вихідні сюди нелегко потрапити, але ціни демократичні.

Адреса: пл. Митна, 6.

“Mons Pius” – мабйть найсмачніше місце у центрі Львові, особливо при гарній погоді, коли ви можете сидіти в затишному внутрішньому дворику, відомому місце біля Армянської церкви. Ціни трохи вищі, ніж у “Кумпеля”, але незначно.

Адреса: вул. Лесі Українки, 14 (армянський дворик).

Де випити пива у Львові:

“Mons Pius – м’ясо і пиво” – одне з наших улюблених місць серед пивних та гастрономічних закладів.

Гастро-паб “Craft & Kumpel” на пл. Ринок, 18 – нове місце на гастрономічній карті Львова з атмосферою, їжею та великим вибором пива та інших напоїв на будь-який смак.

“Правда” на площі Ринок популярний серед туристів, ціна на пио трохи завищена через туристичність. Ввечері можна заходити на склянку темного пива з видом на Ратушу з другого поверху.

Де зупинитися у Львові:

Вибір місця для проживання у Львові досить простий. Обирайте житло в центрі міста – це зекономить вам час і подарує приємні враження від інтер’єрів та атмосфери.

Найкращі локації:

площа Ринок, де головним чином знаходяться бюджетні варіанти для туристів;

вулиці Коперника та Дорошенка – тихіше і знаходяться в двох кроках від центрального проспекту, з багатьма доступними місцями для їжі;

район навколо Високого замку (Підзамче) – стара частина міста, до площі Ринок можна дійти за 20 хвилин пішки, дешевше і з більше місцевим колоритом при мінімумі туристів;

будь-яка вулиця в межах старого міста – обирайте за ціною та якістю.

Де шукати готелі чи апартаменти у Львові:

Booking.com – Львов – відмінний вибір для будь-якого бюджету.

Що подивитися у Львові:

Обрав лише найкрутіші місця та об’єкти, у які варто потрапити, якщо ви вперше у Львові.

Площа Ринок – найбільше туристичне місце, але обійти її не вдасться. Краще побачити всю цю красу рано вранці, бо вже з 10 години ранку площу завалюють туристи. Увечері ви майже змушені будете штовхатися ліктями, навіть у жовтні. Влітку тут взагалі буває безумство.

Італійський двір – справжній палац з шістьма вікнами, що виходять на площу Ринок (адреса: пл. Ринок, 6). Кількість вікон була ознакою крутості тих часів, і шість вікон можна було отримати тільки від держави. Усередині палацу – маленьке диво створення італійськими архітекторами.

Львівська Ратуша – архітектурна домінанта Львова, розташована в центрі площі Ринок. Вражає більше ззовні, ніж всередині. На Ратушу можна піднятися і подивитися на місто з висоти.

Вірменська церква – старовинна катедральна церква з цікавою історією. Частина комплексу – армянський двір, де знімали фільм “Три мушкетери”. Це одне з найфотогенічніших і атмосферних місць у місті (адреса: вул. Армянська, 7/13).

Домініканський собор – діюча церква в стилі пізнього бароко. Навіть під час реставрації фасаду у 2020 році собор залишається надзвичайно привабливим. Обов’язкове місце для відвідування у Львові, навіть якщо ви приїхали до міста на годину.

Львівська опера – повертаємось з площі Ринок на проспект Свободи, повертаємось праворуч і йдемо по пішохідній зоні до оперного театру. Ввечері він освітлюється яскраво. Перед театром розташовані фонтани з підсвіткою.

Собор святого Юра – головна катедральна церква греко-католицької церкви, також діюча, як і більшість історичних місць міста. Знаходиться трохи поза центром. Пішки від головної будівлі Львівського університету 15 хвилин, пройдіть вгору по вулиці Листопадового Чину через парк Івана Франка або через парк.

Собор святої Ельжбети – старовинний собор трохи за межами центру міста, недалеко від Привокзальної площі. З нього зручно починати прогулянку, якщо ви прибули до міста Льва поїздом. Львівський вокзал також дуже красивий, і навколо нього нарешті все відремонтували. Приємно і очам, і ногам. З собору святої Єлизавети можна піднятися – з місцевого дзвіниці найкращий вид на місто.

Високий замок – найвища точка міста з видом на Львів. Знаходиться в 15 хвилинах ходьби від центру міста. До вершини ведуть сходи і пішохідна доріжка. Найкраще підніматися до обіду, коли сонце яскраво освітлює місто. Але, враховуючи, що сонце у Львові рідкість, час підйому не має вирішального значення.

Що привезти зі Львова:

Важливий момент – сувеніри з подорожей. У випадку Львова, крім позитивних емоцій і приємних спогадів, гарним подарунком для себе та друзів будуть:

Фірмова львівська кава, тут її не лише готують, але і правильно обсмажують, продається скрізь, наприклад, у кав’ярні на Армянці.

Львівські наливки – їх тут безліч, ми рекомендуємо львівський шоколадний лікер.

Солодощі – львівський шоколад можна придбати в Львівській майстерні шоколаду на вулиці Сербській (біля площі Ринок).

М’ясні делікатеси – можна купити на Галицькому або Стрийському ринках в центрі міста; в Львові готують різноманітні м’ясні шматочки.

Львівські сувеніри – вазочки, чашки, тарілочки ручної роботи, картини львівських художників, можна придбати в спеціалізованих магазинчиках у центрі міста.

Одяг та взуття українських дизайнерів, наприклад, магазин Fashionista на вулиці Коперника.

ЗАЛИШИТИ ВІДГУК

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я

 

Схожі статті

Як організувати розумний бюджетний гірськолижний відпочинок в Буковелі?

Як відпочити на Буковелі не витрачаючи всіх грошей світу, як вибрати житло під свої інтереси і свій бюджет?...

Відпочинок в Буковелі взимку, відгуки туристів

Відгук і звіт про нашу зимову подорож до Буковелу – дорога, ціни, житло, катання, траси, інфраструктура, фото, корисна...

Львів з висоти: Топ 10 видовищних майданчиків міста

Перегляд Львова з висоти вже став традицією, і список таких місць постійно розширюється. До добре забутих старих майданчиків...