Найкращі виноробні на Кіпрі в околицях Пафоса — маршрут подорожі та відгуки про виноробні, які ми відвідали.
Скільки пам’ятаю свої подорожі Кіпром, завжди хотілося ретельно об’їхати виноробні Кіпру. Майже завжди щось відволікало — то море і сонце, то компанія, то банальна лінь або занадто насичений маршрут. Ні, були окремі поїздки на найближчі одну-дві виноробні в околицях Лімасола, і у нас давно склалася уява про місцеве вино.
Де найбільше виноробень на Кіпрі?
Виноробні розташовані по всьому острову, але основні місця їх концентрації знаходяться вище Лімасола та в гірських околицях Пафоса.
Цієї зими все склалося. Ми об’їхали виноробні в околицях Пафоса, і я дуже хочу поділитися маршрутом. Усього за кілька днів ми відвідали понад 10 виноробень.
Я розумію, що наш формат далеко не для всіх, коли ви систематично заїжджуєте на кожну виноробню за допомогою Google Maps і проводите там від півгодини до трьох годин. Вибір найкращих виноробень за відгуками — це хороша ідея, якщо є час. Часто наша оцінка не збігалася з оцінками на Google Maps. Так буває, у всіх різні інтереси.
Оцінювали виноробні за такими критеріями:
- Вид на околиці;
- Комфорт та зовнішній вигляд всередині виноробні;
- Логістика, через складні дороги ми не поїхали до декількох виноробень;
- Ціна та смак вина;
- Спілкування;
Як самому організувати подорож винарнями Кіпра
Можна купити стандартну екскурсію. Це не наш варіант. Чому? Ми любимо планувати свій час самостійно. І якщо на одній з виноробень ми провели не більше 15 хвилин, то на декількох інших затримувалися на 1–2 години.
Жодна стандартна екскурсія не надає такої можливості. Тому мої рекомендації – самостійна подорож.
Для цього потрібна автівка!
Ми користуємося орендою через LocalRent — за роки подорожей по Кіпру користувалися цим сайтом десятки разів і ні разу не шкодували. Хоча можна орендувати машину і на місці, оголошень досить по всьому острову. На мою думку, це вже пригода.
Подорож виноробнями Кіпра завжди включає дегустацію, то чи можна пити водієві? Так, офіційно дозволено вміст алкоголю — 0,22 проміле. Це декілька келихів сухого вина – цього вистачить для дегустації в одному місці.
Оптимально — дегустувати, купувати собі те, що сподобалося, і ввечері продовжувати під шепіт моря.
За нашим маршрутом можна виїжджати вранці, щоб протягом усього дня спокійно відвідати 4-6 виноробень. Більше не варто, щоб не розплескати враження.
Саме для цього я обрав виноробні, які дають повне уявлення про виноробство на Кіпрі.
Маршрут по виноробням із Пафоса
Маршрут по виноробням Кіпра також включав деякі навколишні визначні місця, про які я також згадаю.
Ось короткий огляд маршруту:
Paphos — Fikardos Winery – Kamanterena Winery — Kannaviou Reservoir — Asprogia Village церковь святого Созона (Agios Sozon) — Vouni Panayia Winery — Panayia Village и кафе Secret Garden, церковь — Kolios Winery — Kalamos Winery
Маршрут нам сподобався, і ми хочемо повторити його знову. Він різноманітний – жодна виноробня не повторюється ані за форматом, ані за видом на оточення. Вино сподобалось скрізь, особливо біле, локальне Розе від Коліос і червоне від Вуні Паная.
Маршрут за відстанню невеликий — приблизно 55 кілометрів і є кільцевим маршрутом з виїздом з Пафоса і поверненням до Пафоса без повернення по одній і тій же дорозі.
Детальний маршрут:
Тепер коротко про кожну з виноробень і інші визначні місця на маршруті.
Fikardos Winery
Фікардос – перша виноробня на маршруті. Знаходиться на околиці Пафоса, вздовж дороги. По суті, це промислова зона. Дегустаційна зала невелика і затишна, можна замовити екскурсію по виноробні. Великий вибір білих і червоних вин. Перевагою виноробні є легкий доступ з центру Пафоса.
Якщо ви хочете витратити трохи часу і отримати уявлення про виробництво кіпрського вина, то відвідайте це місце.
Дегустаційна зала приблизно 50 квадратних метрів, є невеличкий літній майданчик, але без чудового краєвиду. Раджу взяти екскурсію, щоб урізноманітнити програму.
Мінуси — відсутність гарного краєвиду і невелика дегустаційна зала, тому в сезон буде тісно.
Наша оцінка – 3/5.
Варто відвідати, так як це найближча виноробня до Пафоса, і тут є смачне вино та цікава екскурсія.
Kamanterena Winery
Друга за маршрутом виноробня, і ми вже виїхали за місто ближче до гір. Тут легше дихається, навколо широкі поля та виноградники.
Сама виноробня без будь-якого гламуру — відразу біля парковки заводські цехи, де виготовляють вино. Поруч велика дегустаційна зала, готова приймати туристичні групи і делегації.
Дегустація безкоштовна, передбачається, що ви купите вино і залишите чайові. Проте ніхто не зобов’язує купувати все, що ви дегустуєте. Більше десятка сортів сухих і десертних вин які розташовані вздовж довгої барної стійки.
Дуже комунікабельний гід, яка одночасно є барменом. Вона буде рада приєднатися до вас на розмову за келишком розе чи білого вина. Яка вино без душевної розмови.
На цій виноробні найбільш демократичні ціни при порівнянні з іншими виноробнями.
Це місце підійде тим, хто шукає недороге, але дуже гідне вино в поєднанні з спілкуванням, недалеко від Пафоса.
Наша оцінка – 4/5
Vouni Panayia Winery
Класична виноробня за європейським типом з великим видовим рестораном, відкритою терасою та сомельє, який розповість про кожен сорт винограду і марку вина.
Дегустація платна, від 7 євро з особи за невеликий набір.
Тут сподобалися червоні сухі вина з місцевих сортів винограду. Рекомендую.
Виноробня розташована в селі Паная. Можна пройтися по центру. Серед визначних місць — церква та кафе “Secret Garden” (Секретний сад). Рекомендую обидві локації.
Виноробня свіжа і нарядна. На мою думку, такі місця не повинні блищати свіжими оздобленнями. Занадто відчувається комерція. Однак в цілому — це гідне місце та дуже смачне вино. Сомельє трохи занадто механічно розповідав про вино. Нам б хотілося більше живого спілкування, а не енциклопедичних знань. Тому ми знизили оцінку на одну зірку в кінцевому підсумку.
Оцінка — 4/5
Kolios Winery
Ми їдемо далі в гори, вже повертаючись в бік Пафоса. Дороги тут відмінні, і через 8 хвилин помічаємо красиву виноробню. Припускаємо, що тут чудовий краєвид. Зупиняємось і не помиляємось.
Найкраща виноробня на маршруті — Коліос. Велика, добре зонована дегустаційна зала з вікнами в підлогу, взимку тут працює камін – дуже тепло і затишно. Замість запланованої години, ми провели тут майже дві години. Найцікавіше – відкрита тераса з видом на долину і гори.
Десь на горизонті видно Пафос і узбережжя. Додайте до цього приємні ціни і чудовий Розе, і ви отримаєте ідеальну виноробню.
Оцінка — 5/5.
Рекомендую всім — варто включити її в кільцевий маршрут по виноробнях Пафоса, а також зробити окрему поїздку на кілька годин.
Kalamos Winery
Після розкішної Коліос Виноробні здавалося б, що можна було б повертатися додому до Пафоса. Але у нас були інші плани.
Kalamos Winery розташована в типовому кіпрському селі, десь на околиці. За нею вже поля та виноградники.
Якщо Kamanterena — великий винний завод, то Kalamos Winery – маленька сімейна виноробня.
Роль дегустаційної зали виконує кімната, де стоять столики, застелені клейонкою в клітинку. Типовий сільський стиль. Краєвиду немає, але досить душевно. Господар провів безкоштовну екскурсію по цехах і трохи показав господарство.
На стінах — медалі для деяких марок вина. Їх присуджують на місцевих фестивалях вина. Окрім вин, сподобалися міцні настоянки на мандаринах і апельсинах. Ми вже скуштували їх і поверталися додому дуже обережно, практично в сутінках. Якби був краєвид на виноградники на сільському дворі, поставив би максимальну оцінку.
Оцінка — 4/5
Не забувай!
- Знайти и забронювати готель
- Знайти та купити авіаквиток по гарній ціні
- Орендувати автомобіль
- Купити страховку подорожуючого