Рівно рік тому, 30 жовтня 2022 року, в Португалії було введено в дію закон, який дозволяв видачу віз для віддаленої роботи. За цей рік країна видала 2600 віз цифровим кочівникам, повідомляє видання SchengenVisaInfo.com.
За інформацією від Portugal News, найбільше таких віз отримали громадяни Сполучених Штатів, Бразилії та Сполученого Королівства.
Популярність Португалії пояснюється багатьма перевагами, серед яких м’який клімат, відносно низькі витрати на життя та різноманітна культура, що включає в себе історію, архітектуру, гастрономію та музику. Усе це дає можливість цифровим кочівникам зануритися в нову культуру та встановити зв’язки з людьми з усього світу.
На сьогодні Португалія посідає шосте місце в Глобальному індексі віддаленої роботи (GRWI) у категорії “Топ-10 місць для віддаленої роботи”.
Починаючи з наступного року в Португалії припинить діяти закон про спрощений податковий режим (NHR) для цифрових кочівників. Зараз власники візи кочівника мають спрощений податковий режим на найближчі 10 років. Суть податкового режиму полягає у більш низьких ставках податку на дохід протягом 10 років.
Презентуючи нове рішення, прем’єр-міністр Португалії Антоніо Коста заявив, що цей режим є заходом проти податкової несправедливості і його підтримка більше не є виправданою після досягнення своєї мети і може лише сприяти зростанню цін на житло, як повідомляє Portugal News.
Для тих, хто встиг скористатися спеціальним податковим режимом, нічого не зміниться. Закон буде застосовуватися лише до нових цифрових кочівників починаючи з 2024 року.
Що таке віза цифрового кочівника?
Віза цифрового кочівника дозволяє іноземцю проживати в конкретній країні та працювати віддалено на компанію, яка знаходиться за межами території цієї країни. Візові програми для цифрових кочівників існують у багатьох країнах Європейського союзу, включаючи Хорватію, Кіпр, Естонію, Грецію, Угорщину, Ісландію, Латвію, Мальту, Румунію, Нідерланди та Норвегію.