Список всесвітньої спадщини: нові надбання та розширення

Дата:

Поділитися:

Комітет Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО завершив розгляд питань, пов’язаних із пам’ятками, що знаходяться в небезпеці, та розпочав додавання нових об’єктів до свого престижного Списку Всесвітньої спадщини в суботу, 16 вересня 2023 року.

Об’єкти в Україні – Софійський собор і Києво-Печерська Лавра, розташовані в столиці Києві, а також історичний центр Львова на заході України – були визнані “в небезпеці” на початку цього тижня.

UNESCO завершило обговорення кандидатів для включення до Списку Всесвітньої спадщини. Один із нових додатків – Масив лісу Одзала-Кокуа в Конго, один із найстаріших парків Африки та найбільших тропічних лісів у світі. Також, гори Мон-Пеле та Пітони на французькому острові Мартиніка стали новими членами списку.

Список Всесвітньої спадщини розширюється:

В’єтнамська затока Ха-Лонг та Архіпелаг Кат-Ба об’єднані як один об’єкт. На Мадагаскарі статус Національного парку Тсінгі-де-Бемараха розширено на включення Сухих лісів Андрефана, які можна знайти лише на індійському океані.

Комітет також розгляне інші номінації, включаючи фортецю вікінгів кільцевого типу в Данії та 2-тисячолітні земельні споруди в Огайо.

Довідка LifeIsTravel: 2,000-річні земельні споруди в Огайо – це археологічний об’єкт, який представляє собою стародавні земельні споруди, створені предками американських індіанців з різних культур і епох. Ці земельні роботи були створені приблизно 2 000 років тому і вважаються важливою частиною археологічної спадщини Огайо та Північної Америки загалом.

Щоб потрапити до Списку Всесвітньої спадщини, об’єкт повинен мати видатну всесвітню цінність та відповідати конкретним критеріям, які регулярно переглядаються комітетом.

ЗАЛИШИТИ ВІДГУК

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я

 

Схожі статті

Японія запускає програму віз для цифрових кочівників

Починаючи з кінця березня 2024 року, Японія готується до запуску програми для цифрових кочівників. Відповідну візу зможуть отримати...

Мусорна гора: Японія вводить обмеження для відвідувачів Фудзі

Як повідомляє euronews.travel, починаючи з цього літа, відвідувачам гори Фудзі доведеться сплатити за підйом одним із популярних маршрутів...

Turkish Airlines почнуть літати в Австралію

Turkish Airlines оголосила про початок продажу квитків на свої перші рейси з Стамбула до Мельбурна, починаючи з 15...

Венеція вводить податок на туризм: деталі

Після тривалих обговорень і суперечок влада Венеції остаточно вводить плату за в'їзд до міста у вихідні та пікові...