Список всесвітньої спадщини: нові надбання та розширення

Дата:

Поділитися:

Комітет Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО завершив розгляд питань, пов’язаних із пам’ятками, що знаходяться в небезпеці, та розпочав додавання нових об’єктів до свого престижного Списку Всесвітньої спадщини в суботу, 16 вересня 2023 року.

Об’єкти в Україні – Софійський собор і Києво-Печерська Лавра, розташовані в столиці Києві, а також історичний центр Львова на заході України – були визнані “в небезпеці” на початку цього тижня.

UNESCO завершило обговорення кандидатів для включення до Списку Всесвітньої спадщини. Один із нових додатків – Масив лісу Одзала-Кокуа в Конго, один із найстаріших парків Африки та найбільших тропічних лісів у світі. Також, гори Мон-Пеле та Пітони на французькому острові Мартиніка стали новими членами списку.

Список Всесвітньої спадщини розширюється:

В’єтнамська затока Ха-Лонг та Архіпелаг Кат-Ба об’єднані як один об’єкт. На Мадагаскарі статус Національного парку Тсінгі-де-Бемараха розширено на включення Сухих лісів Андрефана, які можна знайти лише на індійському океані.

Комітет також розгляне інші номінації, включаючи фортецю вікінгів кільцевого типу в Данії та 2-тисячолітні земельні споруди в Огайо.

Довідка LifeIsTravel: 2,000-річні земельні споруди в Огайо – це археологічний об’єкт, який представляє собою стародавні земельні споруди, створені предками американських індіанців з різних культур і епох. Ці земельні роботи були створені приблизно 2 000 років тому і вважаються важливою частиною археологічної спадщини Огайо та Північної Америки загалом.

Щоб потрапити до Списку Всесвітньої спадщини, об’єкт повинен мати видатну всесвітню цінність та відповідати конкретним критеріям, які регулярно переглядаються комітетом.

ЗАЛИШИТИ ВІДГУК

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я

 

Схожі статті

Італія запустила програму для цифрових кочівників

Нова віза для віддалених працівників вводиться в дії законом Італії від 28 березня 2024 року і починає діяти...

Новий залізничний маршрут із України в Прагу

Чеський оператор RegioJet запускає залізничний маршрут між Прагою та Чопом. Перший рейс стартує вже 27 березня. На сайті RegioJet...

Нова вимога від Непалу для підйому на Еверест

Перед сезоном підйомів на Еверест Непал зобов'язав усіх альпіністів мати GPS-трекери. Раніше ця вимога була необов'язковою, і трекерами...

Готель в Сінгапурі, який виплатить, якщо під час відпустки піде дощ

У Сінгапурі з'явився готель, який виплачує своїм мешканцям, якщо під час їх відпустки піде дощ, повідомляє CNN Travel. У...