Як поїхати на Північний Кіпр — особистий досвід

Дата:

Поділитися:

Розповідаю про те, наскільки важко потрапити на Північну частину Кіпру з Південної, підводні камені та корисна інформація щодо автомобільних та пішохідних переходів між Північним Кіпром та Південною частиною Кіпру.

Кіпр розділений на дві частини — південну та північну, і це відомо всім, хто вирішив відпочивати на цьому острові. Чи варто їхати на Північний Кіпр? Чи важко потрапити на Північну частину Кіпру з Південної частини? Чи потрібна віза, страховка та чи можна поїхати на Північну частину на прокатному автомобілі.

Про те, що подивитися на Північному Кіпрі, цікавих місцях та наших пригодах на Північному Кіпрі вже написано окрему статтю з маршрутом.

А поки корисна конкретика про те, як потрапити на Північний Кіпр з його Південної частини.

North Cyprus
North Cyprus

Спочатку попередження! Якщо ти прилетів з Туреччини безпосередньо в турецьку частину Кіпра, ти порушник закону в очах уряду Кіпра. Таким чином, в’їжджати на Північну частину Кіпру, не порушуючи закони Кіпра, можна виключно з території Кіпра (Південного Кіпру). Південним я назвав його для зручності читання статті і тільки.

Північний і Південний Кіпр розділені лінією розмежування так званої “зеленої зони”, і вона досить широка.

Розділений Кіпр був ще в далекому 1964 році, а в 1974 році після введення турецьких військ зелена лінія контролюється силами ООН.

Потрапити на Північний Кіпр найзручніше на прокатному автомобілі, який можна орендувати безпосередньо в аеропорту міста Ларнака при прильоті. Хочете заощадити до 20% вартості оренди – бронюйте заздалегідь, передоплата всього 15%, є можливість скасування.

North Cyprus
North Cyprus

Про особливостях оренди автомобіля на Кіпрі написано окремий пост.

Чи потрібно повідомляти орендодавцям про те, що ви збираєтеся на територію Північного Кіпру?

Як хочете. Вони вам навряд чи будуть забороняти. Особливість в тому, що на північному Кіпрі не діє страховка яку ви отримаєте разом з орендою автомобілю. Але страховку на турецьку частину Кіпру ви отримаєте на пункті перетину, тож не варто про це думати.

Я про свої плани не розказую. Ніяких проблем ще ніколи не було.

Прикордонні переходи між Турецькою республікою Північного Кіпру та Кіпром

  • Два переходи в Нікоссі — автомобільний в районі Ledra Palace та пішохідний переход в районі Agios-Dometios;
  • Між містами Айя Напа та Фамагуста є автомобільний переход Famagusta/Versulles в районі селища Strovilia;
  • Перехід Baramudu/Pergamos на північному узбережжі Кіпру, зручно користуватися, якщо їдете з/в Пафос;
  • Перехід Morfou/Astrometris – в центральній частині Кіпру, малоймовірно, що ви ним користуватиметеся, але наводжу для повноти картини;

Що потрібно для відвідування території Північного Кіпру

Українцям для відвідування території Північного Кіпру віза не потрібна.

Щоб в’їхати на територію Північного Кіпру на орендованому  автомобілі, потрібно додатково придбати страховку. Це робиться при перетині прикордонного переходу між Південним і Північним Кіпром.

Страховки бувають на три дні, тиждень, місяць чи рік.

Тобі знадобиться максимум триденна страховка, вона коштує 20 євро готівкою і купується в будці на пропускному пункті.

Перетин кордону північного та південного Кіпру займає від 5 до 20 хвилин в залежності від сезону, в березні бажаючих було мало і перехід зайняв 5 хвилин максимум. Кіприоти нічого не перевіряли, махнули рукою, мов проїжджай.

На турецькій частині КПП в одній будці купили страховку, в іншій показали паспорти дівчатам у платках. Все. Поїхали далі. Жодних штампів про перетин кордону в паспорт не ставили! Жодних додаткових паперів не заповнювали. Прикордонники турецької частини були дружньо налаштовані і у нас не було жодних проблем.

Процедура повернення симетрична, тільки паспорти перевіряли обидві сторони — греко-кіприоти та турки. Ми переїзжали в Північну частину Кіпру в районі Айя Напа – Фамагуста. Дорогу шукали просто — встановлюємо в навігаторі смартфона населений пункт Famagusta і поїхали.

Nicosia, Cyprus
Nicosia, Cyprus

Популярний також перехід у столиці Кіпра — Нікосії (Lefcosia, Lefcosa), яка розділена на дві частини нейтральною зеленою зоною. Через нього можна повертатися на Південний Кіпр.

В Нікосії ми вже були, тому ми поспішили назад в Айя Напу — це було зручно з точки зору логістики та подальшого маршруту по Кіпру. Автомобільний рух на Північному Кіпрі

Автомобільний рух на Північному Кіпрі такий самий, як і на південній частині Кіпру – лівосторонній, ніяких проблем з водінням не виникало. Дороги трошки гірші, паркінги знаходити складніше, ніж на південній частині Кіпру, але не настільки, щоб довго про це писати.

Валюта Північного Кіпру

На території Північного Кіпру ходять турецькі ліри. Приймають також євро, але курс не найвигідніший. Приймають платіжні карти всіх популярних систем, але далеко не всюди і курс там також не найзручніший. Але з цим доведеться миритися, нічого критичного немає.

Виходячи з цього, якщо збираєтеся витрачати на Північному Кіпру більше 50 євро, варто поміняти євро на ліри в обмінних пунктах або банках. Якщо так само, як і ми, збираєтеся лише подивитися на визначні місця, раз пообідати (до 10 євро) і заплатити за входи до визначних місць (від 3 до 10 євро), то можна з обміном не “заморочуватися”. Входи в основні визначні місця коштують 3 євро, платити за них можна в євро.

Ціни на житло майже такі самі, як і на південній частині Кіпра, харчування трошки дешевше. Якщо робити зупинку на ніч, то в Кіренії і при гарній погоді ми також залишились б на ніч – це місто і його історія дуже сподобались.

North Cyprus
North Cyprus

Військові на Північному Кіпрі

Військових багато, при цьому військові бази часто розташовані поруч з туристичними об’єктами. Декілька разів при спробі сфотографувати панораму гір поруч, як чорт з табакерки, з’являвся військовий джип і просив приховати камеру, інакше загрожували проблемами.

Висновки робіть самі. Загалом залишається яке-то душкотливе загальне враження, але поїхати на Північний Кіпр все-таки варто. Там дуже багато цікавого.

Скільки часу потрібно для відвідування Північного Кіпру

Якщо цікаво, то можна почитати детально про маршрут подорожі на Північний Кіпр. Поки скажу, що 1–2 дні буде достатньо, щоб все оглянути. Нам вистачило повного дня, щоб об’їхати всі значущі місця та об’єкти і повернутися пізно ввечері “додому” на Кіпр.

North Cyprus
North Cyprus

Чи поїду я ще раз на Північний Кіпр?

З великою ймовірністю так. Це дуже красива частина Кіпру і там можна кожний раз відкривати щось новеньке. Хотілося б повернутися в замок Hilarion та місто Кіренія (Гірне), біля якого він знаходиться.

Нам не дуже пощастило з погодою саме в той день, панорама з гір була закрита хмарами, і це привід повернутися. Крім цього, обов’язково потрібно потрапити в заповідну зону півострова Карпас — це самий край землі острова Кіпр.

Golden Beach, Karpas Peninsula, North Cyprus
Golden Beach the best beach of Cyprus, Karpas Peninsula, North Cyprus

Трансфер на Кіпрі

Якщо все ж вирішили не користуватися прокатною машиною або збираєтеся відпочити біля моря не виїжджаючи далеко, трансфер з/в аеропорта можна замовити онлайн на сайті Kiwi Taxi.

Це служба, яка зустріне в аеропорту і доставить в готель. Можливі також поїздки по місту на таксі. На сайті можна обрати місто і місце, в яке ви хочете замовити машину, водій приїде і зустріне з табличкою з вашим прізвищем в зазначеному місці, наприклад, на виході з терміналу.

North Cyprus
North Cyprus

Де шукати недорогий готель чи апартаменти на Кіпрі

Для пошуку та оренди житла на Північному Кіпрі ми користуємося Booking.com – Cyprus – звичний і зручний сайт з максимальним охопленням готелів та апартаментів.

Як орендувати автомобіль на Кіпрі

Три роки поспіль ми відпочиваємо на Кіпрі і користуємося брокером LocalRent, який об’єднує кращі місцеві прокатні контори Кіпру. Сильні сторони сайту — надійність, гарний вибір авто та приємні ціни, цілодобовий зв’язок через viber/whatsapp. Рекомендую також почитати матеріал про те Як орендувати автомобіль на Кіпрі – все досить просто і зрозуміло.

Як купити дешевий авіаквиток на Кіпр

Я користуюся сервісом Aviasales Чому? Тому що він знаходить мені найбільш дешеві квитки, тому що там є карта низьких цін, яка допомагає мені планувати відпочинок, тому що там в кінці кінців зручно і надійно. Для пошуку квитків можна скористатися календарем низьких цін – вводите пункт вильоту-прильоту і клікаєте на дату з підходящою ціною, все зрозуміло на рівні інтуїції.

Трансфер з аеропорту на Кіпрі

Кіпр — топовий літній напрямок, і часто таксисти в аеропорту завищують ціни на свої послуги. Крім того, у більшості з них немає дитячих автокрісел. Їх не встановлюють, оскільки вони займають місце дорослого пасажира. Через це туристам з дітьми доводиться бігати по території аеропорту у пошуках вільного авто з дитячим автокріслом.

Обидві проблеми вирішуються дуже просто. Трансфер, як індивідуальний, так і груповий, можна замовити онлайн. Також там можна вибрати опцію з дитячим кріслом. Не доведеться переплачувати таксистам і не буде проблем з безпекою дітей.

Все відбувається дуже просто. Після оформлення замовлення вас зустріне водій з табличкою, на якій буде написано ваше ім’я. Відразу після виходу із зала прильоту ви сідаєте в машину і їдете в свій готель.

Найти варіанти трансферу на Кіпрі >>

Корисні посилання при плануванні подорожі

Aviasales – бюджетні авіаквитки по всьому світу

Booking.com – звичний і зручний сайт пошуку та бронювання житла по всьому світу

Hotline Finance – страхування в подорожі громадян України, грін-карти для виїзду за кордон на автомобілі, цілодобова онлайн підтримка

ЗАЛИШИТИ ВІДГУК

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я

 

Схожі статті

Вперше в Хорватії: топ-15 місць, які варто відвідати

Хорватія насичена пам'ятками світового рівня. Усі знають про Дубровник, Спліт або Плітвицькі озера. В яку б частину країни...

Як поїхати на Мальту самостійно

Про те як самостійно організувати собі відпочинок на Мальті, про погоду, які міста та локації варто відвідати. Бюджет...

Топ-7 найкращих пляжів Чорногорії

Найкращі та унікальні пляжі Чорногорії, як дістатися, які в Чорногорії пляжі, найкрасивіші пляжі та пляжі для сімейного відпочинку....

Де зупинитися на Мальті: 9 найкращих районів та рекомендації щодо готелів

Якщо Мальта увійшла до твоїх планів, то, скоріш за все, ти вже знаєш, для чого тобі цей острів....