7 країн ЄС, які не перейшли на розрахунки в євро

Дата:

Поділитися:

У Європейському Союзі, як відомо, входить 27 країн, з яких 20 використовують євро як офіційну валюту. Більшість країн при вступі до ЄС зобов’язуються перейти на розрахунки в євро.

Нещодавно до зони євро приєдналася Хорватія, яка перейшла на європейську валюту з 1 січня 2023 року.

Тим не менш, 7 країн Євросоюзу не прийняли євро і продовжують використовувати в розрахунках свої історичні національні валюти.

Країни ЄС, які НЕ використовують євро:

Болгарія

Країна з вражаючими гірськими хребтами, льодовиковими озерами та курортами Чорного моря. Крім цього, в Болгарії достатньо історичних пам’яток, щоб зробити подорож різноманітною. З урахуванням низьких цін Болгарія давно стала привабливим напрямком для відпочинку в Європі.

Валюта: Болгарський лев (BGN) (1 BGN = 0.51 євро).

Чехія

Чеська Республіка розташована в центральній Європі і славиться найвищою концентрацією замків на континенті. Деякі замки і фортеці датуються початком 14 століття. Прага – одне з найкрасивіших міст Європи та світу. Архітектурна велич Праги доповнює чеське пиво з традиціями пивоваріння з 993 року. Все це робить Чехію одним із головних напрямків архітектурного та історичного туризму.

Валюта: Чеська крона (CZK) (1 CZK = 0.041 євро).

Данія

Данія – найменша зі скандинавських країн. Відома сучасним дизайном в архітектурі, турботою про здоров’я та навколишнє середовище, а також їжею для гурманів.

Валюта: данська крона (DKK) (1 DKK = 0.13 євро).

Швеція

Ще одна скандинавська країна з однією з найстабільніших економік в Європі. Швеція – ідеальна країна для спостереження за північним сяйвом та для прогулянок під північним сонцем.

Валюта: шведська крона (SEK) (1 SEK = 0.086 євро).

Угорщина

В Угорщині немає ані моря, ані гір та й розміри країни скромні. Проте в Угорщині є найбільше озеро в Європі – Балатон, яке самі угорці називають угорським морем, а також друге за розміром термальне озеро Хевіз. Крім того, по всій Угорщині розкидані термальні джерела та водолікувальні курорти, а Будапешт – одне з найкрасивіших міст світу.

Валюта: угорський форинт (HUF) (1 HUF = 0.0026 євро).

Польща

Країна розташована в самому центрі Європи. Приваблює відпочинком в Татрах та Бескидах, морськими курортами Балтійського моря, середньовічними містами, численними замками та унікальними історичними містами, найвідомішими з яких є Вроцлав, Краків, Гданськ. Столиця Польщі – Варшава – відмінно підходить як для міського туризму, так і як авіаційний хаб для подорожей в інші країни Європи та світу.

Валюта: польський злотий (PLN) (1 PLN = 0.22 євро).

Румунія

Найбільша країна на Балканах з чарівними селами, вражаючими замками та неймовірною природою. Румунія – рай для любителів птахів, яких багато у дельті Дуная. Дельта Дуная вважається найкраще збереженою на континенті. В Румунії знаходиться другий за розміром підземний льодовик в Європі.

Валюта: румунський лей (RON) (1 RON = 0.20 євро).

Не забувай!

Знайти и забронювати готель

Знайти та купити авіаквиток по хорошій ціні

Орендувати автомобіль

Купити страховку подорожуючого

ЗАЛИШИТИ ВІДГУК

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я

 

Схожі статті

Барселона підвищує туристичний збір

Барселона планує збільшити туристичний збір з €3.25 до €4 на людину за ніч. Цю ідею підтримав муніципальний рада...

Італія запустила програму для цифрових кочівників

Нова віза для віддалених працівників вводиться в дії законом Італії від 28 березня 2024 року і починає діяти...

Новий залізничний маршрут із України в Прагу

Чеський оператор RegioJet запускає залізничний маршрут між Прагою та Чопом. Перший рейс стартує вже 27 березня. На сайті RegioJet...

Нова вимога від Непалу для підйому на Еверест

Перед сезоном підйомів на Еверест Непал зобов'язав усіх альпіністів мати GPS-трекери. Раніше ця вимога була необов'язковою, і трекерами...