5 головних туристичних трендів на 2024 рік

Дата:

Поділитися:

У 2023 році туризм буквально ожив і практично повністю відновився після пандемії та пов’язаних з нею обмежень. Деякі напрямки та країни навіть почали встановлювати свої туристичні рекорди, а багато популярних напрямків навіть страждають від надмірного туризму.

Кінець року — традиційний час для підсумків та прогнозів. Великий туристичний портал Expedia випустив свіжий звіт, в якому чітко викладені основні туристичні тренди на наступний 2024 рік.

Paris
Paris, France

Як вам наступні ідеї для подорожей?

Set-Jetting (подорож по місцях зйомок)

Перший тренд у 2024 році — це подорожі по місцях зйомок популярних фільмів або серіалів. Англійською цей формат звучить як “Set-Jetting”.

Наприклад, Сицилія була одним із популярних напрямків у 2023 році завдяки популярності серіалу “Білий Лотос”.

У 2024 році очікується, що таким місцем стане Таїланд, оскільки саме там проходять зйомки наступного сезону.

Krabi, Thailand
Krabi, Thailand.

Інші приклади: Румунія стала популярною після серіалу “Уенсдей”, а увага до Парижу сильно підвищилася після виходу фільму “Емілі в Парижі”.

Destination Dupes (Дублі чи альтернативи популярних напрямків)

Вартість туризму та подорожей зросла, особливо це стосується напрямків, які стали популярними в не останню чергу через просування в медіа та соціальних мережах. Саме тому бюджетні мандрівники у 2024 році почнуть шукати аналоги відомих популярних, але дорогих та переповнених напрямків, таких як Барселона, Лондон, Дубровник або Санторіні.

Декілька прикладів:

  • Парос, Греція (дубль для Санторіні);
  • Ліверпуль, Англія (дубль для Лондона);
  • Тайбей, Тайвань (дубль для Сеула);
  • Палермо, Італия (дубль для Ліссабона)
Paros, Greece
Paros, Greece

Такі альтернативи популярних напрямків пропонують ті самі враження та той самий вайб, але за більш низьку ціну. До переваг можна віднести відсутність негативних емоцій від переповненості туристами.

Tour Tourism (Туризм на основі концертних турів)

Подорожі на основі концертних турів вже стали великим трендом в 2023 році. Очікується, що в 2024 році такий туризм лише зміцниться.

live music festival
live music festival

Статистика свідчить про те, що 70% подорожуючих готові поїхати в інше місто чи країну ради виступу улюблених артистів.

40% опитаних заявили, що використовують поїздку на концерт як можливість дослідження нового міста чи напрямку. До цього ж тренду можна віднести поїздки на спортивні події.

Vibe Check-Ins (перевірка атмосфери)

Цікавий тренд, коли ти подорожуєш, щоб перевірити вайб того чи іншого готелю. Зараз подорожні приділяють увагу не лише набору зручностей, які пропонує готель.

Головним стає увага до дрібниць, які створюють неповторну атмосферу готелю — те, що називають вайбом. Більш важливим стає інтер’єр, освітлення, дрібниці в обслуговуванні, різні елементи, з яких складається загальна атмосфера місця.

Hotel vibe
Hotel vibe

Деякі вайби можуть бути неясними, коли важко сказати, що саме створює ту чи іншу атмосферу. Саме за подібними вібраціями будуть їхати подорожні, а класичні пам’ятки стануть лише приємним доповненням до подорожі.

Go-ccasions (Подорожі під подію)

Також не новий тренд, але в наступному році він досягне особливого розмаху. Мова йде про подорожі, пов’язані з якою-небудь подією в житті сім’ї чи пари закоханих. У цьому випадку подорожі пов’язані з важливою для нас подією.

Це може бути поїздка на день народження або річницю весілля, відзначення підвищення по роботі.

Birthday in Thailand
Birthday in Thailand

Дуже популярним стає “Бейбімун”, тобто остання відпустка перед появою дитини, або “паппімун” — остання відпустка перед появою цуценяти. Подією може стати вихід на пенсію чи завершення навчального закладу, тобто кінець вільного студентського життя.

Не забувай!

Більше ідей для подорожей:

ЗАЛИШИТИ ВІДГУК

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я

 

Схожі статті

Три країни з найчистішими пляжами в Європі

Де знаходяться найкращі пляжі в Європі? Куди поїхати влітку, щоб не розчаруватися, як часто трапляється заради інстаграм-фото? Чесно кажучи,...

Топ-5 сонячних островів Європи для зимового відпочинку

Куди поїхати серед зими або ранньої весни в Європі? Найкращі місця для відпочинку та подорожей взимку і весною. Усі...

Топ-10 країн, які найчастіше шукали в Google

Ідеї для подорожей та відпочинку — красиво, максимально цікаво, тепло, смачна їжа та найкращі пам'ятки. Усе це можна...

Кіпр на автомобілі за сім днів: маршрут, що дивитись

Що подивитися на Кіпрі протягом тижня, найцікавіші пам'ятки та автомобільний маршрут подорожі по Кіпру. Так вийшло, що ми з...