Найкращий маршрут по Швейцарії на автомобілі: Альпи, замки, старовинні міста

Дата:

Поділитися:

Подорож по Швейцарських Альпах та містах на автомобілі, визначні місця, цікаві місця в швейцарських Альпах, старовинні міста, замки та гірські озера.

Опис маршруту та інша корисна інформація. Ідея автомобільної подорожі по Швейцарії  сиділа в голові давно і до того літа цей напрямок залишався білою плямою на карті наших автомобільних подорожей по Європі.

Формат був незвичайним. Жодного готелю на подорожі, замість цього ночівля у друзів, а також у кемпінг-карі, про який я вже писав докладно. Це було вирішальним фактором планування, оскільки ціни в швейцарських готелях — жахливий сон бюджетного мандрівника.

Більше половини локацій по маршруту заслуговують на окрему статтю, тому тут коротко і стисло, але зате про абсолютно всі точки нашої подорожі. Швейцарія, навпаки, популярній думці —зовсім не маленька країна, охопити абсолютно все за тиждень було неможливо як фізично, так і фінансово. Тому ми старались різноманітити маршрут і наповнити його абсолютно різними за форматом визначними місцями.

Це і Женевське озеро з трохи пафосним і прекрасним Монтре, красиві гірські перевали, льодовик, підземне озеро і печера, пішохідний трек вздовж річки що тече на дні каньйону, красиві озера в околицях міста Інтерлакен, місце переходу Суворова через Альпи, курорт багатих і знаменитих – Гштаад, столиця Берн, середньовічний замок Грюер та крутий трек в гори до висоти 2300 м. Тепер про все більш детально з коротким описом і місцем на карті.

Switzerland
Switzerland

Короткий опис маршруту по Швейцарії

Для тих, хто любить коротше, ось маршрут з правильними назвами локацій і міст а також вбудована карта наших переміщень.

Petit-Villard (Франція) — Vallorbe — Vernayaz — Cascade de la Pissevache — Gorges du Trient — Saint Leonard (Lac Souterrain, Cave du Lac) — Furka Pass — Source du Rhone (Gletsch) — Gotthard (Suvorov Statue) — Andermatt (Pont du Diable) — Grimsel Pass — Aare Gorge — Interlaken — Bern – Gstaad — Lac d’Arnon (пішохідний трек) — Gruere Castle — Montreux

Детальний опис маршруту по Швейцарії

Традиційно всі зупинки по маршруту буду позначати «мішленівськими» зірочками.

1* — означає що варто зупинитися ненадовго для перекусу або короткої прогулянки

2** — варто включити в маршрут і зробити тривалу зупинку

3*** — місце серії must visit, ключове місце по маршруту, навколо якого будується подорож, те, що варто обов’язково побачити

Ми прилетіли в Женеву з Кракова, звідки і починали подорож. Летіли авіакомпанією easyJet. Ціна квитків узагальнено трошки менше 60 євро туди-назад на людину.

Формат поїздки — ми з Танею і друзями з Швейцарії та Франції, автомобіль плюс кемпінг-кар. Була ще французька частина подорожі, почитайте — там багато цікавого і нестандартного. Про Францію, в яку мало хто заїжджає.

Для подорожі по автобанах Швейцарії потрібна щорічна віньєтка, вона коштує 40 франків. На жаль, в Швейцарії немає віньєток на коротший термін. Також передбачено плата за користування окремими тунелями. Початок подорожі — селище Petit-Villard у Франції.

Стартуємо з французького селища Petit-Villard, від якого 40 хвилин їзди до кордону зі Швейцарією. Звичайне село, зручне своїм розташуванням і тим, що житло тут коштує в декілька разів дешевше, ніж в Швейцарії. Рекомендую цю локацію як для кругових подорожей, так і для радіальних з виїздом і поверненням.

Містечко Vallorbe

Наша перша зупинка біля річки і сніданок з класичним швейцарським видом — вид практично з рекламного буклету про Швейцарію. Залежно від часу, тут можна провести від півгодини до двох-трьох годин і приготуйте їжу для місцевих качок.

Каскадний водоспад «Пісяюча корова»

Саме так перекладається назва нашого першого водоспаду в Швейцарії — Cascade de la Pisse vache («Пісяюча корова»). Знаходиться вздовж дороги недалеко від міста Vernayaz. Води наприкінці червня було достатньо багато. Особливість водоспаду – можна зайти в грот, який знаходиться за водоспадом і подивитися на падаючу воду зсередини.

Switzerland
Switzerland

Поблизу водоспаду практично немає туристів, точніше наприкінці червня їх зовсім не було. Місце мало розкручене, поблизу водоспаду є невеликий готель з однойменною назвою.

Вхід безкоштовний.

Ущелина Gorges du Trient

Красива ущелина з гарною інфраструктурою, по обидва боки ущелини проложені дерев’яні мости з поручнями, по яких зручно пройти помилуватись видами. По дні ущелини тече ріка, а високо над скелями проходить автодорога.

Саме автодорога стала причиною того, що пішохідні мости закрили навісами. Причина — смерть туриста від викинутої порожньої скляної пляшки з вікна проїжджаючого по автодорозі автомобіля. Безвідповідальність випадкового авто-туриста, яка призвела до трагедії. Усі правила безпеки написані чиєюсь кров’ю — пам’ятайте про це, подорожуйте відповідально!

Switzerland
Switzerland

Вхід в ущелину – 8 швейцарських франків (близько 7 євро). Туристів є мінімум.

Підземне озеро Lac Souterrain ***

Підземне озеро включено в маршрут для максимального різноманіття подорожі, оскільки ми любимо контрасти та різні формати. Хоча ми вже бачили щось подібне в Словенських Альпах, ми вважаємо, що не прогавили, зробивши зупинку.

Розташоване озеро у місті Сен-Леонар, в центрі є парковка для кемпінг-карів, можна підзарядитися і заправитися водою за потреби. Поруч є мальовничі лавки та столи для перекусу або обіду з видом на виноградники та гори.

Switzerland
Switzerland

Місцеві запустили в підземне озеро річкову форель, яка в темряві майже нічого не бачить, але росте до вражаючих розмірів. Місце трошки більше туристичне, ніж попередні, але це не критично. Ціна входу на територію озера та катання на човні — 10 швейцарських франків (9 євро).

Перевал Фурка та льодовик (Furka Pass — Source du Rhone Gletsch) ***

Альпи непередбачувані за погодою та кількістю опадів. З травня по кінець червня багато перевалів все ще були закриті. Про це свідчать світлодіодні табло на перехрестях і важливих дорожніх розвилках.

Наша мета — відомий і красивий перевал Фурка. Ми мали щиру вдачу — перевал було відкрито для руху, хоча снігові замети іноді досягають даху автомобіля. Проте погода сонячно-хмарна і дуже фотогенічна, все виглядає дуже красиво.

Перевал Фурка знаходиться на кордоні кантонів Вале та Урі. На цьому перевалі розташований ледник Source du Rhone (джерело річки).

Льодовики в Швейцарії переживають не найкращі часи через глобальне потепління. Багато місць прикривають спеціальним білим полотном, щоб не давати льодовику танути на сонці.

Switzerland
Switzerland

Загалом, це дуже класне місце, і якщо у вас є час і гроші, ви можете переночувати в культовому високогірному готелі — Belvedere.

Місце надзвичайно красиве та малолюдне аж до піка сезону, який припадає на кінець липня. Поруч із льодовиком є невеликий пішохідний трек до озера та річки, яка впадає з нього малим водоспадом. Ціна входу на льодовикта трек до льодовика — 8 швейцарських франків (7 євро).

Перевал Готард ***

Красивий перевал Сан-Готард був обраний місцем ночівлі, і відомий тим, що тут проходив шлях армії, командиром якої був всім відомий Олександр Суворов. Але ми їхали сюди не через Суворова, звісно.

Switzerland
Switzerland

Тут неймовірно красиві панорамні види, і можна зупинитися на безкоштовному місці для ночівлі.

Switzerland
Switzerland

До перевалу можна проїхати старовинною гірською дорогою, що викладена бруківкою. Якості дороги могли б позаздрити сучасні автостради, а види такі, що висунута щелепа ніяк не хотіла вертатись на своє місце.

Андермат та міст Диявола ***

Зовсім трошки проїжджаємо від перевалу Готарда до найкрасивішого міста Андермат, ось де залишитися на кілька днів було б найкраще. Рекомендую тривалу зупинку як літом для пішоходних треків, так і зимою для лижників.

Міст Диявола — місце, біля якого армія Суворова на території Швейцарії вирішувала відносини з французами. Це я нагадав про історичний факт, а приїхали сюди тільки тому, що тут дуже красиво.

Switzerland
Switzerland

Pont du Diable (Міст Диявола) — дуже приваблива локація в Швейцарських Альпах, і я вкрай рекомендую відвідати її у будь-яку пору року.

Неподалік від Андермату розташований прославлений Конаном Дойлем водоспад Рейхенбах. Пам’ятаєте, це те саме місто де загинув Шерлок Холмс. Місце дуже туристичне, і ми, слухаючи місцевих, пропустили його в нашому маршруті. Водоспад “Пісяюча корова”, на який ми заїхали на початку маршруту, виявився набагато крутішим і привабливішим.

Switzerland
Switzerland

Шале та апартаменти в Андерматт ***

Privatzimmer / bed & breakfast — класичний B&B для короткої зупинки, найбільш бюджетний варіант у місті Андерматт.

Gasthaus zum Sternen — шале недалеко від центру Андерматту, можна назвати бюджетним для Швейцарії при незмінній якості обслуговування і затишку.

Alpenhotel Schlüssel — відмінне шале у місті Андерматт, топовий варіант за ціною та неперевершеною якістю.

Haus Alpenhof — якщо хочеться ще дешевше, то вибирайте житло подалі від центру міста, цей варіант за 8 км від Андерматту, чудово для однієї ночі, щоб встигнути все подивитися і відпочити.

Перевал Grimsel Pass ***

Після крутих локацій типу Андермат або Чортів місту ми рушаємо на ще один крутий перевал – Гримзел. З урахуванням погоди в горах він міг бути закритий, і це трошки ламало наші плани, але все виявилося в порядку.

Перевал відкритий для проїзду, хоча кращі види з нього були прикриті “молоком” туману. По обочинах трьох метрові пагорби снігу. Нагадаю, що подорожували ми влітку.

Switzerland
Switzerland

Незважаючи на погоду, робимо зупинку для обіду і чекаємо, поки погода покращиться. Недовго чекали. Вже через годину небо стає ясним і ми занурюємось у візуальне задоволенням.

Сподіваюсь, що тобі пощастить більше. Це диявольськи красиве і відоме місце, яке люблять і швейцарці, і туристи.

Каньйон — Aare Gorge **

Це цікавий каньйон річки Ааре в живописному місці Швейцарських Альп. Над головою пролітають винищувачі швейцарських ВПС — в області ущелина розташована секретна військова база, схована в скелях. Туристи не підозрюють про її існування і роблять щасливі селфі на фоні швейцарської ідилії — річка, сніжні вершини, корови та зелені луки.

Загалом приховувати свою військову потужність глибоко в горах – це традиція швейцарської армії, варто прочитати або подивитися про це, дуже цікаво.

Вхід до каньйону — 10 швейцарських франків (9 євро), довжина маршруту приблизно 3 кілометри, ті самі дерев’яні мости та чудові види знизу вгору. Висота каньйону близько 200 метрів.

Switzerland
Switzerland

Каньйон змінює свою ширину, в найвужчому місці прийдеться буквально проштовхувати себе між скелями.

Інтерлакен ***

Інтерлакен — це місто. Гарне і дуже туристичне. Перше місце на нашому маршруті, буквально кипить від туристів — великий і красивий туристичний мурашник в Альпах. Я не рекомендую його для тих, хто, як і ми, старається уникати дуже туристичних місць.

Тим не менш, це повноцінні 3***, тобто місце, навколо якого можна складати маршрут і спеціально туди приїжджати. І це в багатьох відношеннях завдяки місцезнаходженню. Місто Інтерлакен розташоване між двома найкрутішими гірськими озерами — Тунським озером (Thunersee) і Бріенцьким озером (Brienzesee).

Switzerland
Switzerland

Так от, поки 75% туристів захоплені розгляданням вивісок магазинів та готелів Інтерлакена, ми прямуємо на береги цих озер, де тихесенька поверхня озера конкурує красою з заднім планом у вигляді сніжних альпійських вершин. Це обов’язково треба побачити.

Скільки часу потрібно на ці місця? Стільки, скільки ви можете собі дозволити, і це не вигадка. Інтерлакен адміністративно відноситься до Бернського району, якщо говорити нашою бюрократичною мовою, і саме туди ми вирушаємо.

Шале, готелі та апартаменти в Інтерлакен

Apartment Flüehblüemli – GriwaRent AG — нові сучасні апартаменти з кухнею та всім необхідним для проживання на будь-який термін

Hotel Alphorn — бюджетний за швейцарськими міркуваннями готель 2* ідеально підходить для формату роуд-тріпу на коротку зупинку

City Center Apartment — апартаменти в центрі міста середнього бюджету

Берн ***

Берн — столиця Швейцарії, можливо, не в тому розумінні, в якому ми звикли вважати, адже Швейцарія — конфедерація, і формально вона не має столиці. Але всі адміністративні органи та державні установи розташовані в Берні.

Тут варто провести принаймні два-три дні, щоб все спокійно подивитись. Рекомендую Берн.

Switzerland
Switzerland

Порада! Уникайте поїздок до Берна у вихідні та свята, а також у пік туристичного сезону в липні та серпні. Він переповнений людьми. Ми ж були під час проведення Formula E — аналогу Formula1 для електрокарів — центр міста був найбільш адським місцем в Швейцарії.

Вихід був один — втікати. Подалі від центральних вулиць від туристичної тусовки ми знайшли свій куточок раю в ресторані Terrasse на річці Ааре з видом на старе місто, невеличку греблю, півострів.

Тут швейцарська кухня і помірні ціни, звісно, за швейцарськими мірками і з урахуванням видів та атмосфери, які заслуговують на п’ять з плюсом!

Готелі та апартаменти в місті Берн

Backpackers Hotel Glocke — бюджетний апарт-готель у Берні, підійде на короткий термін, загальний санвузол

ibis Styles Bern City – надійний варіант середнього бюджету, як і всі готелі цієї мережі

Il Cubo — відмінний бюджетний варіант у стилі лофт, топ варіант за свої гроші

Moderne Altbauwohnung mit Pool und Sauna zentral in Bern — варіант житла бізнес-класу 4* в центрі Берна, за розумною ціною, як на Швейцарію

Ґштаад **

Після шумного Берна потрапити в Ґштаад – це як після студентського кампусу опинитися на елітному прийомі. Ґштаад, місто-курорт в швейцарських Альпах, входить в рейтинг Tops of Alps і вважається місцем відпочинку багатих та відомих.

Дорогі ресторани, бутіки, п’ятиповерхові шале-готелі з великою кількістю зірок на фасаді, і все це красиво як на листівці.

Switzerland
Switzerland

В околицях тисячі пішохідних треків, вони-то і були справжньою метою цієї частини подорожі.

Готелі та апартаменти в місті Ґштаад

Posthotel Rössli — один із оптимальних варіантів не за всі гроші світу на одному з кращих курортів Швейцарії, топ варіант середнього рівня

Geniesserhotel Le Grand Chalet — 4* шале в центрі курорту, комфортно, вид на Альпи і сервіс бізнес-класу

Hotel Alphorn — бюджетний за швейцарськими міркуваннями готель 2* ідеально підходить для формату роуд-тріпу на коротку зупинку

Трек до озера Лак д’Арнон ***

Це був трек з сюрпризом, наші місцеві друзі показали нам це місце, попереджаючи, що найкраще нас чекає зверху. Місце початку треку в районі містечка Ле Дьяблере, парковка біля озера Лак Ретуд, починаємо з неї.

Координати старту маршруту і парковки – 46°21’33.89”N 07°12’00.01”E. Потім йдемо за вказівниками і тропою, проміжний фініш біля локальної сироварні прямо в горах.

Switzerland
Switzerland

Сир можна купуємо в місцевих, вино беремо з собою. Це обов’язкові складові альпійського трекінгу. Охолоджуємо вино в снігу, який з’являється після 2000 метрів. Піднімаємось до висоти приблизно 2350 метрів. Насолоджуємося видами, під місцевий сир і вино.

Switzerland
Switzerland

Ще однією нагородою буде панорамний вид на озеро Арнесі (Лак д’Арнон). Його треба пошукати – прогуляйтеся по вершині, і обов’язково побачите. Спускаємося по іншій тропі, тим самим уникнули повторення. Повертаємось до озера Лак Ретуд, з якого стартували.

Замок Ґрюер ***

Без справжнього середньовічного замку маршрут був би неповним. Ґрюер – найкраще місце в околицях Берна та Монтрё, якщо ви хочете потрапити в середньовічне кіно. Територія і містечко біля замку Ґрюер — національний парк. Вхід до замку – 10 франків, воно того варто.

Монтре ***

Я б поставив всі п’ять зірок не стільки за Монтрьо, скільки за програму, яку нам організували наші місцеві друзі – прогулянку на катері з пікніком на Женевському озері, ночівлю у їхньому будинку з видом на Женевське озеро, а також подорожі по околицях. Детальніше про Монтрьо та околиці можна прочитати в цьому матеріалі.

Готелі та апартаменти в Монтре

Apartment Montreux – Panorama by Interhome — центр міста, поруч зі станцією і всіма основними визначними місцями, набережна міста, вид на Женевське озеро. Розкішне житло з швейцарським комфортом і швейцарською ціною, але ось дуже класні апарти. Рекомендую. Їх часто зайняті, в цьому випадку можна шукати поруч, використовуючи карту вбудовану в Букінг.

Eurotel Montreux 4* — відмінний готель бізнес-класу з видом на Женевське озеро і чудовим панорамним рестораном з садом. Приблизно 400 євро на добу. Це середній бюджет для якісного бізнес-класу.

B&B Guest House Du Lac — відмінні бюджетні апартаменти, менше 200 євро на добу. Для Швейцарії — топ, з урахуванням розташування. Є тераса, барбекю, кухня.

Корисні посилання при плануванні подорожей

Aviasales — пошук та бронювання авіабілетів по всьому світу

Booking.com — звичайний і зручний сайт пошуку та бронювання житла по всьому світу

Rentalcars — сайт пошуку та оренди автомобілів по всьому світу з можливістю безкоштовної відміни броні

ЗАЛИШИТИ ВІДГУК

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я

 

Схожі статті

Три країни з найчистішими пляжами в Європі

Де знаходяться найкращі пляжі в Європі? Куди поїхати влітку, щоб не розчаруватися, як часто трапляється заради інстаграм-фото? Чесно кажучи,...

Топ-5 сонячних островів Європи для зимового відпочинку

Куди поїхати серед зими або ранньої весни в Європі? Найкращі місця для відпочинку та подорожей взимку і весною. Усі...

Топ-10 країн, які найчастіше шукали в Google

Ідеї для подорожей та відпочинку — красиво, максимально цікаво, тепло, смачна їжа та найкращі пам'ятки. Усе це можна...

5 головних туристичних трендів на 2024 рік

У 2023 році туризм буквально ожив і практично повністю відновився після пандемії та пов'язаних з нею обмежень. Деякі...