Готель, хостел, апартаменти – ось де ви будете жити під час подорожі у більшості випадків, якщо ви не є безкомпромісним бекпекером, який не звик платити за житло і готовий жити де завгодно.
Здається, що тут немає жодних великих хитростей, особливо коли ви перебуваєте в подорожах більше, ніж вдома. Незважаючи на видиму простоту, багато людей роблять помилки, і їм доводиться платити за це – грошима, зіпсованим настроєм, а іноді навіть самим житлом.
Обрав топ-10 найпоширеніших помилок при виборі житла під час подорожі.
Помилка 1: Вибір готелю лише за ціною
Якщо для вас найголовніше в готелі – ціна, то зважайте і бронюйте спокійно.
Але пам’ятайте, що дешеве житло не завжди є таким дешевим з простою причиною. Часто це може бути далеко від ваших інтересів, і ви витратите більше часу та коштів на дорогу, ніж заощадите на житлі. Вікна можуть виходити на місцевий смітник, будівництво або в несамій безпечній місцевості.
Почитайте відгуки, краще в кількох джерелах. Наприклад, якщо я рекомендую вам варіанти житла в Бангкоку, перейдіть на Booking та перевірте там відгуки – порівняйте їх з моїми.
Порада! Не бери найдешевший готель! Перевір відгуки та місце розташування.
Помилка 2: Неврахування курортного збору
Часто низька ціна на житло не включає курортний збір. Інакше кажучи, ціна написана великим шрифтом, а потім йде опис всіх бонусів готелю, і тільки в самому низу є ставка курортного збору. До речі, ця ставка може складати 20 або навіть 40 євро за ніч. Особливо варто звертати увагу на це при бронюванні житла в США.
Порада! Дізнайся про приховані курортні збори ПЕРЕД бронюванням.
Помилка 3: Відсутність парковки
Якщо ви подорожуєте на автомобілі, то паркування завжди буде корисним. Часто у центрах багатьох міст рух автомобілів обмежений або є великі проблеми з паркуванням.
Паркування може бути, але за додаткову плату. Це часто трапляється, коли в готелі немає власного паркування і він укладає угоду з сусіднім паркінгом. Відповідно, вам доведеться оплачувати паркування.
Вартість паркування може становити від 15 до 60 євро на добу.
Порада! Переконайся, що у твоєму житлі є паркування, і воно включено в вартість проживання.
Помилка 4: Неправильна політика скасування
Часто неповернені тарифи можуть зекономити вам кілька євро на ніч. Не піддавайтеся на це і обирайте тариф з можливістю безкоштовного скасування броні. У цьому випадку готель поверне вам гроші, якщо ваши плани зміняться.
Умови скасування також можуть бути різними – за добу, за тиждень, наприклад. Завжди враховуйте часовий пояс готелю і порівнюйте його з вашим. Оскільки за добу може часто означати 12-14 годин.
Порада! Оціни політику скасування перед бронюванням. Враховуй часовий пояс.
Помилка 5: Бронювання дебетовою карткою
Бронюй готель або інше житло тільки кредитною карткою. Кредитні кошти передбачають захист покупки банком, і в разі потреби вам буде легше повернути гроші.
Розраховуючись кредиткою, ти ризикуєш грошима банку, а не своїми. І погасити борг по картці можна завжди в льготний період, якщо ви хочете уникнути відсотків.
Крім того, кредитні картки часто мають різні програми лояльності, милі за авіаквитки і кешбек за розрахунками. Іноді готель блокує кошти, і краще, якщо це буде зроблено за рахунок кредитного ліміту.
Порада! Використовуй кредитну картку для кращого захисту і можливості отримати кешбек.
Помилка 6: Останньохвильове планування
Спроба забронювати житло в останній момент, скоріш за все, означає, що доступні будуть тільки дорогі і не найкращі варіанти. Вибір житла буде обмежений у декілька разів. Вам доведеться пожертвувати не тільки грошима, але й гарним місцезнаходженням.
Порада! Почни планувати подорож заздалегідь, щоб уникнути обмежених варіантів і високих цін.
Помилка 7: Неправильні дати і місце
Це може звучати дивно, але дуже багато людей помиляються в датах бронювання, в місті або навіть в країні.
Маючи на увазі, що житла з однаковою назвою існує велика кількість, ви можете забронювати який-небудь “Homestay Dream House” замість Таїланду, во В’єтнаму або США. Дати переплутати ще простіше. Ви можете поміняти червень на липень і навіть не помітити цього. Часто плутають дати під час перельотів в інші часові пояси.
Порада! Просто будь уважним при пошуку готелю і бронюванні. Перевір всю інформацію перед тим, як натискати кнопку “забронювати”. Звертай увагу на часовий пояс готелю та порівнюй його з датою та часом прильоту.
Помилка 8: Пропуск важливих зручностей
Якщо вам потрібен басейн у готелі, то при бронюванні перевірте, чи є там басейн. Те ж стосується кухні, балкона або тераси. Дивіться не на картинку на сайті, а на опис конкретного номера, який ви бронюєте. Різні категорії номерів можуть мати різні зручності.
Іншими словами, балкон або тераса можуть бути не в кожному номері, а басейн або сауна далеко не в кожному готелі. Те ж саме стосується трансферу з аеропорту – не у всіх готелях є така послуга.
Порада! Оцініть свої потреби і визначте, чого ви очікуєте від житла. Перевірте опис свого житла, чи є там все, на що ви розраховували при бронюванні.
Помилка 9: Не просити про покращення категорії номера
А чому б і ні? Спробуйте запросити покращення категорії номера – часто це роблять без додаткової оплати. Навіть невелика дрібниця може значно підвищити комфорт і настрій під час відпустки.
Звісно, вам не дадуть пентхаус, якщо ви забронювали найбюджетніший стандартний номер, але ви можете розраховувати на номер з балконом або більш просторий номер.
Порада! Зателефонуй заздалегідь в готель і попроси покращити категорію номера за можливістю. Це поширена практика в Західній Європі та США.
Помилка 10: Переоцінка програм лояльності
Часто вас прив’язують до певного готелю різними програмами лояльності. Перш ніж згодитися на них, оцініть переваги, які ви отримаєте, і порівняйте їх із додатковими витратами, які вас чекають, якщо ви оберете цей готель.
Порада! Не переплачуй заради статусу. Подумай про вартість проти переваг.