23 причини відмови в візі США

Дата:

Поділитися:

На основі декількох років роботи з візовими заявками на туристичні візи США було зібрано найбільш часті причини відмов у видачі візи США. Мова йде про відмови у туристичних/гостьових/бізнес візах США – В1/В2.

Чому тобі відмовили у візі США?

Будь-хто, хто звертається в посольство Сполучених Штатів за візою, вважається потенційним іммігрантом, поки не доведе зворотне. Це закон Сполучених Штатів. На цій простій основі і будуються всі можливі причини відмов у візі.

99% інформації про заявника на візу посольство США отримує з двох основних джерел – форми DS-160 і ваших відповідей на візовому інтерв’ю. Також існують адміністративні перевірки, але вони нечасті і не впливають на статистику відмов.

У більшості випадків до відмови приводить не одна, а відразу декілька причин, які я навів нижче.

Нечітка мета поїздки

Саме мета поїздки не завжди отримує відповідне значення. Розмита мета поїздки, яку заявник не може чітко сформулювати, призводить до відмови в візі. Коли ви на запитання офіцера “Зачем вам в США” відповідаєте коротко “туризм”, це може призвести до відмови в візі. Додаткових запитань може вже не бути.

Відсутність візової історії

Особа, яка подорожує в США як турист, повинна показати паспорт туриста, а не абсолютно чистий документ з склеєними сторінками, який виданий пару місяців тому. Якщо ваші подорожі і візи зафіксовані в іншому паспорті, візьміть його з собою. Не віддавайте старі паспорти за будь-якими приводами. Це може бути важливим.

Приховування даних у візовій анкеті

Це особливо стосується даних, які легко перевірити. Наприклад, ваші найближчі родичі знаходяться в США, а ви це не вказали. Нагадаю, що сам факт наявності родичів у США далеко не завжди може бути причиною відмови. Часто, навпаки, наявність родичів в США допомагає отримати візу. Особливо це актуально зараз для українців через війну в Україні.

Відсутність роботи

Відсутність роботи – відсутність грошей. Саме так розглядають безробітних в посольстві США. І це абсолютно правильно. Писати у графі робота “безробітний” не варто, це є відвертим провалом. Якщо у вас немає грошей на поїздку, ви потенційний турист-нелегал. Туристична віза не дає права на роботу. Виняток з цього правила – пенсіонери, які їдуть до дітей. У цьому випадку можна вказати статус “пенсіонер”. Роботою може бути що завгодно, що приносить дохід – гра в покер, нанесення татуювань, здача квартири в оренду.

Низький дохід

Низький матеріальний забезпечення – самодостатня причина для обгрунтованої відмови в візі США. Ви вказали дохід у анкеті 350 доларів? Готуйтеся до відмови. З цього правила є винятки, але в основному низьке матеріальне забезпечення веде до відмови в візі.

Відсутність сім’ї

Сім’я – ще один якір, який тримає вас на Батьківщині. Відсутність сім’ї не є критичною, але разом із іншими факторами може легко призвести до відмови в візі США.

Самотність – явний мінус, але далеко не вирок. Багато випадків отримання візи одруженими та незаміжніми. Якщо у вас є хлопець або дівчина, варто вказати це в анкеті замість традиційного “неодружений/неодружена”. Це може виглядати більш переконливо.

Занадто багато локацій

Часто під час підготовки візової анкети вказують занадто багато локацій, які віддалені одна від одної. Офіцери не завжди розуміють такий туристичний реверанс. Раджу не комбінувати Нью-Йорк, Маямі і Лос-Анджелес в одній анкеті. Достатньо вказати одну-дві локації для отримання візи.

Занадто тривалий період подорожей

Коли в анкеті на отримання туристичної або гостьової візи вказують період перебування більше, ніж 1 місяць, це явний провал. Особливо, якщо ви працюєте. Відпустка триваліше 2-3 тижнів для працюючої людини неприпустима. І туризм, так само, як і візит до гостей, не передбачає тривалого перебування.

За вас платять

Часто ви вказуєте в формі, що за вашу поїздку платять батьки, друзі в США або хтось інший. При цьому ви працездатна людина. Це ще одна часта причина відмови. Дивіться вище – в США не люблять тих, у кого немає грошей.

Подорож у одиночку

Ви вказали, що подорожуєте один? Це також може бути причиною відмови в візі США. Я маю на увазі, що ви їдете в США, і там вас ніхто не чекає. Тобто ви класичний подорожній одиночка. Це виглядає недостовірно, особливо якщо ваш паспорт не може похвалитися штампами з усього світу. Особливий випадок – коли жінка заявляє, що їде в США одна. Зазвичай це потенційна наречена, хоча, звісно ж, бувають виключення. Але спочатку візовий офіцер дивиться на це саме з цього кута. Краще знайти попутника або вказати, що в США вас чекають друзі або родичі. Але кожен випадок слід розглядати окремо. Загального рецепту немає.

Родичі в США

Не всі родичі, але ті, які колись залишилися в США нелегально, можуть створювати проблеми з отриманням візи США їхнім близьким. Якщо ваш близький родич (дитина, батьки, наречений, брат, сестра) перебуває в статусі “подав на політичний притулок”, то вам, ймовірно, відмовлять у візі. Родичі зі статусом грін-карти, робочої або студентської візи, а також громадяни США не викликають жодних питань у офіцера.

Попередній відмова у візі

Якщо вам вже раніше відмовили у візі і ваші анкетні дані залишилися незмінними, то імовірність повторної відмови висока.

Уникнути повторної відмови нескладно – достатньо проаналізувати анкету та змінити дані. Проте ці зміни повинні відповідати реальному стану речей, навіть якщо ви не можете підтвердити це документами.

Виїзд усієї сім’ї

Це також може бути причиною відмови у візі, особливо якщо в США вже багато ваших родичів і немає інших зв’язків з вашою батьківщиною, таких як робота або власний бізнес.

Технічні помилки

Тут не йдеться про правильність написання прізвища вашої колишньої дружини в анкеті, звісно. Приблизно одна людина з двадцяти подає анкету в одне місто, а записується на співбесіду в інше.

Наприклад, живе в Берліні, заповнює форму DS-160 в Берліні, а на співбесіду записується в Варшаві. Звісно, візу він не отримає просто тому, що співбесіда не відбудеться.

Неспокійна поведінка на співбесіді

Офіцери не завжди перевіряють дані, які ви вказали в анкеті. Саме незацікавленість або нервозність на співбесіді викликають недовіру. А недовіра офіцера означає відмову у візі США.

Неспівпадіння відповідей на питання

Співбесіда – не іспит з вашої анкети. Але якщо ви їдете до дітей в США, а відповідаєте на питання офіцера, що ціль вашої подорожі – подивитися Америку, то готуйтеся одразу ж до відмови.

Відсутність листа-запрошення

Ви їдете до родичів, друзів або бізнес-партнера? Подбайте про лист-запрошення від них!

Відсутність такого листа може призвести до відмови у візі. Не завжди і не всюди, але в сукупності з іншими причинами вам можуть відмовити. Просто тому, що не повірять. Про необхідність мати такий лист є пряма рекомендація на веб-сайті посольства США.

Дівчина їде до хлопця в США

У цьому випадку майже завжди настає відмова у візі. Винятки бувають, але це рідкісні та конкретні ситуації. Це не сексизм, просто у такому випадку представник посольства розумно підозрює дівчину в імміграційних намірах. Часто дівчатам рекомендують отримувати візу нареченої (К1), що є тривалим та не завжди необхідним. Краще знайти інший привід для подорожі.

Куплені квитки в США

Ви купили квитки до США та вказали в анкеті точні дати подорожі та пункти в’їзду-виїзду, і чесно відповіли “так” на запитання візового офіцера про куплені квитки та оплачений готель. Не робіть так. Це також часта причина відмови. Є пряма рекомендація посольства не купувати квитки та оплачувати готель до отримання візи.

Наполегливе бажання потрапити в США

Поспіх при записі на співбесіду, подачі в різних країнах і подібні дії можуть свідчити про те, що вам дуже потрібно в США. А така сильна бажання може бути розцінена як спроба імміграції, і, відповідно, відмова у візі.

Спроба прискорити дату співбесіди

Не завжди прагнення отримати раніше дату співбесіди призводить до відмови. Але якщо ви недоречно намагаєтеся прискорити співбесіду, заваливши службу підтримки посольства листами, будьте готові до питань – чому ви так поспішаєте. Якщо важливої і об’єктивної причини для поспішки немає – буде відмова.

Портфель документів

Багато людей несуть з собою десятки свідоцтв та інших документів, щоб сильніше довести свої зв’язки з батьківщиною.

Щодо зв’язку з батьківщиною я не впевнений, але своє неймовірне бажання потрапити в США ви доведете. Замість бажаного затвердження майже напевно отримаєте відмову у візі США.

Багато хто дивується, але на співбесіді практично у жодного не просять додаткових документів.

Грубість

Рідкісна причина для відмови, але такі випадки траплялися. Деякі люди відкрито провокативно поводять себе на співбесіді, навіть не почавши відповідати на питання. У цьому випадку ви отримаєте відмову замість запитань, яких не буде. У цьому разі грубість – це ще й дурість.

Навіть якщо ввічливість не є вашою сильною стороною, завжди можна витримати пару хвилин.

 

ЗАЛИШИТИ ВІДГУК

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я

 

Популярне

Схожі статті

Ситуація з отриманням візи до США у 2024 році (оновлюється)

Де зараз, у 2024 році, українці можуть отримати візу до США? Новини по візам США: де швидше записатися...

Як взяти участь у лотереї грін-карт в США у 2024 році?

Заповнення анкети на грін-карту США, які шанси на виграш і хто може взяти участь. Грін-карта – документ, який гарантує...

Віза США в Польщі для українців

У зв'язку з війною в Україні посольство США в Києві не видає візи в США. Записатися на процедуру...

Віза в США: чому не можна посміхатися на фото?

Заборона на посмішку в США існує для всіх офіційних фотографій. Неможливо посміхатися, коли робиш фото для участі в...