Традиційний недільний огляд гаджетів. Сьогодні на тему: який вибрати зовнішній жорсткий диск для зберігання фото, відео та аудіо файлів?
Головні виробники, на які характеристики звертати увагу та який об’єм пам’яті оптимальний. Як довго служить зовнішній диск? Особистий досвід.
Мої вимоги до продукту
Зовнішній диск був потрібен для резервного зберігання даних та роботи вдома. Переїжджати з місця на місце не частіше двох разів на рік. Потрібен був ємний диск об’ємом не менше 4–6 ТБ. Пам’яті ніколи не буває забагато, як ти сам знаєш.
На що звертати увагу при виборі зовнішнього диска?
Спробую дуже коротко з того, що прочитав у десятку західних експертних статей і прийняв до уваги для себе.
Міцність використовуваних матеріалів. Жорсткі диски мають рухомі частини, які можна пошкодити при падінні, наприклад. Особливо важливо для компактних моделей, які передбачається возити з собою. Але для стаціонарних зовнішніх дисків також важливо, оскільки образ життя передбачає перевезення мінімум пару разів на рік.
Можливість роботи з інтерфейсом USB 3.0. Якщо важлива швидкість і сумісність як з Windows, так і з Mac, то звертай увагу і на це.
Швидкість передачі даних — вибирай пристрої зі швидкістю від 120 Мб/с і вище.
Наявність гарантії та підтримки виробника.
Ємність зберігання. Якщо зовнішній диск використовується як настільний накопичувач вдома для зберігання даних, то актуальна ємність 4–8 ТБ. Якщо потрібен зовнішній диск для використання в подорожах, то достатньо 2 ТБ.
Який бренд вибрати?
На ринку трошки більше десятка брендів і сотні моделей. Як вибрати те, що тобі потрібно?
Звуження лінійки брендів сильно спрощує вибір. Сподобаться мені — проблема виробника.
На сьогодні вибираю з трьох виробників:
- WD (Western Digital)
- Seagate
- Toshiba
Це три найбільших виробника на ринку. На інших можна просто не звертати уваги. Western Digital і Seagate – американські, Toshiba – японський. Вони всі перевірені часом, випускають як портативні зовнішні диски, так і компактні, у Toshiba є бюджетні моделі при традиційно крутому японському якості.
До сьогоднішнього часу я вже 7 років використовую WD. Поглядав в бік Seagate, так як він на 20–30% швидший за тестами на швидкість передачі даних, але в останній момент вирішив не змінювати вподобань.
Попередні WD і WD Elements працюють у мене до цього часу. Не влаштовував об’єм пам’яті, тому покупка нового диска була лише питанням часу.
Який зовнішній диск вибрав в решті решт?
Вибирав між Seagate STGY80000 External Hard Drive 8TB і Western Digital Elements Desktop 6TB
Щодо компактного пристрою, поглядаю в сторону Toshiba Canvio Basics External Hard Drive на 2 ТБ або Western Digital Elements Desktop External Hard Drive USB3.0 на 2 ТБ.
Справжньо, між цими моделями і варто вибирати, на мій погляд. Купив WD Elements на 6 ТБ. Досить швидко та тихо працює. Переписав на нього все, що зберігалося у мене на двох старих дисках, ще залишилося приблизно наполовину ємності.
Важить пристрій 910 грам, потребує підключення до мережі 220. Передбачається використовувати лише вдома в настільному варіанті.
Для подорожей та роботи поза домом є WD Elements на 2 ТБ, який можливо також оновлю.
Використовую всього кілька тижнів, поки поганого нічого повідомити не можу. Задоволений.
Скільки служить зовнішній диск?
Експерти в один голос радять кожні 5–6 років перевіряти зовнішні дискові накопичувачі. Моїм попереднім пристроям вже трошки більше, тому і виникло питання оновлення.