Віза для цифрових кочівників в Хорватії була введена в січні 2021 року вперше. Строго кажучи, це не віза, а тимчасовий вид на проживання, який дозволяє жити і працювати дистанційно в країні.
Точніше кажучи, це не віза, а тимчасова посвідка на проживання, за якою можна легально перебувати в Хорватії від 6 місяців до 1 року. Після закінчення 1 року потрібно покинути країну щонайменше на 6 місяців і потім можна подати заявку і отримати нову візу.
Нагадаю, що з 1 січня 2023 року Хорватія приєдналася до Шенгенської зони і зони євро.
Чому Хорватія?
Якщо ти працюєш дистанційно на себе чи на компанію, то можеш сам обирати, де тобі жити і звідки вести свою діяльність. Хорватія, на мій погляд, практично ідеально підходить для цього. Тут відмінна середземноморська кухня і м’який клімат. За дверима Адріатичне море. Хороша транспортна доступність до більшості країн Європи, а витрати на життя нижчі, ніж у більшості країн ЄС.
Крім того, Хорватія може пишатися розмаїттям пам’яток та різноманіттям культурної програми. Більшість хорватів володіють англійською, багато знають німецьку мову. При цьому хорватська легка для розуміння.
Що таке віза для цифрових номадів?
Віза для цифрових кочівників призначена для дистанційних працівників, підприємців та фрілансерів, які хочуть жити за межами власної країни довше, ніж це дозволяє віза або правила безвізового перебування. Технічно такі візи більше нагадують дозвіли на проживання, дозволяючи дистанційним працівникам жити в країні.
Щоб отримати візу цифрового кочівника, ти повинен працювати на іноземну компанію, яка не знаходиться в країні, де ти збираєшся проживати. Ти також можеш бути власником бізнесу, підприємцем або просто фрілансером, який працює дистанційно на себе.
Такі візи зараз видавати багато країн, а такий спосіб життя дозволяє жити там, де хочеш, вивчаючи країну і отримуючи новий досвід.
Важливо, що ти можеш перебувати в країні довше, ніж дозволяє туристична віза чи безвізовий в’їзд. Наприклад, в Хорватії або в будь-якій іншій країні Європейського союзу ти можеш перебувати до 90 днів без візи. За візою цифрового кочівника ти зможеш залишатися в Хорватії до 1 року.
Вимоги для візи для цифрових номадів в Хорватії
Як і для будь-якого типу візи, є певні вимоги, які ти повинен виконати для отримання візи цифрового кочівника (ВНЖ цифрового кочівника) в Хорватії.
Що необхідно для отримання візи цифрового кочівника в Хорватії:
- Дійсний закордонний паспорт – твій паспорт повинен бути дійсний принаймні 3 місяці після закінчення терміну дії візи.
- Підтвердження того, що ти працюєш дистанційно фрілансером, підприємцем чи на іноземну компанію за межами Хорватії;
- Заробіток – на сьогодні твій щомісячний дохід повинен складати не менше 2539,31 євро (сума розраховується як середньомісячний заробіток в Хорватії за попередній рік, помножений на коефіцієнт 2,5). Як альтернативу можна предоставити довідку про залишок на рахунку в банку розміром 30471,72 євро, якщо плануєш проживати в Хорватії протягом року.
- Страхування, яке діє в Хорватії протягом усього терміну перебування;
- Довідка про несудимість – сертифікована довідка про несудимість з країни проживання;
- Тимчасова адреса в Хорватії – договір оренди або підтвердження бронювання житла в Хорватії; підійде Booking або Airbnb
- Підготовлена заявка – заповнити заявку можна онлайн або особисто і подати її в поліцію Хорватії
Покрокова інструкція подачі заявки на візу цифрового кочівника
Подати заявку на візу цифрового кочівника можна безпосередньо перебуваючи в Хорватії чи з-за кордону. Детальну процедуру та платежі можна прочитати на офіційному сайті Хорватії.
Краще цим займатися, перебуваючи безпосередньо в Хорватії. Так дешевше і простіше.
Крок 1: Підготуй документи і подай заявку
Подати заявку на візу для цифрових номадів в Хорватії можна трьома способами.
- Заповнити заявку онлайн, при цьому неважливо, де ти знаходишся
- Подати заявку в хорватське посольство чи консульство за кордоном
- Подати заявку особисто в місцевій поліції в Хорватії
Тобі потрібні кілька документів, нижче перелік:
- Копія закордонного паспорта
- Фотографії
- Доказ цілі (контракти/трудові відносини на дистанційній роботі)
- Підтвердження доходів
- Виписка з банківських рахунків за останні 3 місяці
- Довідка про несудимість
- Адреса тимчасового проживання в Хорватії
- Заповнена заявка (онлайн або роздрукована форма)
- Оплата візового збору
Всі документи повинні бути легалізовані апостиллю в країні походження і перекладені на хорватську мову акредитованим перекладачем!
Що потрібно сплатити?
Якщо ти подаєш заяву в хорватському посольстві чи консульстві, то візовий збір та адміністративні збори можна оплатити при подачі заяву.
- 55,74 євро — тимчасове проживання
- 93 євро — візовий збір за довгострокову візу типу D
- 41,14 євро — карта проживання
Якщо ти подаєш заяву особисто в місцевій поліції в Хорватії, то потрібно сплатити наступні збори після затвердження вашої заявки.
- 46,45 євро — тимчасове проживання
- 31,85 євро — біометрична карта проживання
- 9,29 євро — адміністративні збори
Також важливо відзначити, що при отриманні свідоцтва про несудимість легше зробити це в вашій країні проживання.
Крок 2: Обробка даних
Чекай на затвердження візи для цифрових кочівників.
Крок 3: Зареєструй адресу в Хорватії
Реєструй тимчасову адресу в Хорватії. Це потрібно зробити протягом 30 днів з моменту затвердження заявки на візу або протягом 3 днів після прибуття в Хорватію.
Для реєстрації потрібно прийти в найближче до твого місця проживання поліцейське управління та представити форму Obrazac 8a, а також договір оренди чи підтвердження бронювання в готелі/AirBnв.
Крок 4: Отримання біометричної карти проживання
Біометричну карту проживання також потрібно отримати в поліцейському управлінні. Для цього буде потрібна фотографія 30×35 мм. Фото повинно бути недавно зроблене.
Також потрібно представити чеки про оплату зборів за проживання та адміністративні збори. В поліції віддаєш відбитки пальців та ставиш підпис. На заміну отримаєш білу біометричну карту проживання.
Крок 5: Отримання карти тимчасового проживання
Карта тимчасового проживання буде готова приблизно через три тижні. Отримати її також потрібно в поліцейському управлінні. Для цього потрібен закордонний паспорт і біла біометрична карта.
Тобі видадуть тимчасову посвідку на проживання, і процес отримання візи цифрового кочівника буде завершено.
Чому Хорватія підходить цифровим кочівникам
Це неймовірно красива країна, розташована на березі Адріатичного моря, займаючи його кращу частину. При цьому морем ти не обмежений — тут десятки крутих локацій на прибережних островах, гори, водоспади, озера та національні парки. На узбережжі десятки історичних міст і затишних селищ. Це я до того, що тут тобі точно не набридне.
Хорватія — одна з найбільш цивілізованих країн на Балканах поряд зі Словенією.
Найкращі міста для цифрових кочівників — столиця Загреб, яка знаходиться у глибині країни, прибережні міста з розвинутою інфраструктурою — Спліт, Ровінь, Пула, Задар, Дубровник.
У Хорватії дуже багато кав’ярень, в яких можна працювати хоч цілий день, ніхто не заважатиме. Тут швидкий інтернет. Якщо тобі важливо товариство схожих на тебе, то в Хорватії велика спільнота таких як ти цифрових кочівників та експатів з різних куточків світу.
Вартість життя в Хорватії значно нижча, ніж в Німеччині, Франції, Іспанії, Італії чи в Словенії.
У Хорватії поїзди є, але залізничний шлях слабко розвинений. Тут відмінні дороги, тому переміщуватися краще автобусами чи на своєму автомобілі. На численні острови легко дістатися поромом.
На короткий час можна автомобіль взяти в оренду.
Корисні посилання при плануванні подорожі
- Aviasales – бюджетні авіаквитки по всьому світу
- Booking.com – звичний і зручний сайт пошуку та бронювання житла по всьому світу
- Hotline Finance – страхування в подорожі громадян України, грін-карти для виїзду за кордон на автомобілі, цілодобова онлайн підтримка
* Повторна подача візи, якщо не помиляюся, можлива лише через 6 місяців (180 днів)
Так, абсолютно вірно. Повторна подача через 6 місяців. Виправлю. Дякую, що читаєте!