Якщо ви вперше в Україні, то автомобільний маршрут «Золота підкова» або «Галицька підкова» – це найцікавіше, що я можу вам порадити. Якщо побудувати маршрут на мапі, то він матиме форму підкови – звідси й назва.
Старовинні маленькі міста, середньовічні замки та Львів в європейському обрамленні – нудьгувати не доведеться. А якщо врахувати, що за 3-4 дні доведеться витратити вп’ятеро менше, ніж в Європі, при практично такій самій якості житла та їжі, кращого варіанту для короткої подорожі вихідного дня по Україні придумати не можна.
Опис маршруту
Для зручності вводу в навігатори перелічу весь маршрут з точними пунктами призначення:
Жовква – Крехів – Брюховичі – Львів – Старе село – Свірж – Унів (Міжгір’я) – Золочів – Підгірці – Олесько.
Довжина маршруту – 180 км., з урахуванням виїзду з місця ночівлі та повернень по маршруту – приблизно 250 км.
Щоб отримати задоволення та не змішувати емоції, рекомендую мінімум одну ночівлю у Львові або околицях. Під Львовом є непогані варіанти житла в заміських комплексах.
Де шукати готелі або апартаменти у Львові
Booking.com – Lviv, оптимальний сайт для пошуку та бронювання житла.
Жовква
Невелике містечко у Львівській області, яке, завдяки величі сусіда, перебуває в тіні Львова. У Жовкві ідеально відреставрований центр, і можна провести кілька приємних годин, розглядаючи церкви, монастирі та фортецю-замок.
Крехів
Це насамперед Крехівський монастир оборонного типу. І вже потім мальовничі буково-соснові околиці. Монастир розташований неподалік від Жовкви і за 3 км від села Крехів.
Повна назва – Крехівський монастир св. Миколая ордену василіан. Вважаю його обов’язковим до відвідування через його красу та фотогенічність. У монастиря багата історія, яку не буду переказувати. Моя мета – дати вам маяки для подорожі.
Брюховичі
Брюховичі – формат київської Кончі-Заспи по-львівськи. Одна з найкращих рекреаційних зон поблизу Львова, селище ідеально підходить як для ночівлі, так і для обіду в зеленому природньому оточенні.
Львів
Львів – центр Галичини. Зараз це не стільки музеї, церкви та фортеці, скільки гастрономічна столиця.
Старе Село
Тут знаходиться найбільший на Львівщині Старосільський замок, який був зруйнований і пізніше реконструйований у стилі східноєвропейського ренесансу. Вартий відвідування в рамках маршруту.
Свірж
Свірзький замок – один з моїх улюблених. Так, на мою думку, має виглядати замок. Він створений, щоб зніматися в кіно. Вважається найромантичнішим замком Львівщини. Тут знімали фінальний епізод добре відомих «Трьох мушкетерів».
Унівський монастир або Унівська Лавра
Діючий чоловічий греко-католицький монастир, який має статус лаври. Крім нього, в Україні є ще три православні лаври. Дуже красивий і більше схожий на оборонну цитадель. Обов’язковий до відвідування.
Золочів
Тут знаходиться фортеця, яку занадто “вилизали” реставратори, і цим трохи “зіпсували”. Але все ж таки, хоч і попсова, варта того, щоб сюди заїхати і побродити по земляних валах, розглядаючи різні ракурси фортеці. Усередині – музей, нам не сподобався.
У Золочеві є де переночувати і недорого пообідати, можна планувати дві-три години для зупинки.
Підгірці
Підгорецький замок неймовірно мальовничий, старовинний і надзвичайно красивий навіть у своєму напівзруйнованому вигляді. Його час від часу намагаються реставрувати, але схоже, що це довга історія.
Я вважаю, цей замок найкрасивішим на Львівщині. Це не фортеця, як у Свіржі, а саме замок, оточений фортифікаційними стінами. Обов’язково подивіться на нього з усіх боків. Біля замку можна знайти дуже стару невелику католицьку церкву.
Олесько
Розташований поруч з Підгорецьким замком, Олеський замок добре видно з дороги Київ-Львів. Відмінно зберігся і знаходиться у значно кращому стані, ніж його сусід – Підгорецький замок. На території працює ресторан, музей і невеликий туристичний ринок.
Оренда житла у Львові
На сьогоднішній день оптимальний варіант – оренда квартир і апартаментів подобово через Booking.com – Lviv.
Корисне для планування подорожі:
Booking.com – звичний і зручний сайт пошуку та бронювання житла по всьому світу
Hotline Finance – туристичне страхування, в тому числі грінкарта для автомобілістів. Можна ігнорувати страховку, але це до першого страхового випадку (з власного досвіду).
Квитки на потяг – можна купити онлайн на сайті “Укрзалізниця”, і краще з цим не зволікати. Поїздів багато, попит ще вищий. Вводите дати і відразу отримуєте всі можливі варіанти маршруту.