Обираючи комп’ютерну мишу для себе, я знайшов кілька моделей, які можна вважати найкращими у своєму класі. Звісно, все, що написано нижче — лише моя точка зору, яку, власне кажучи, я нікому не нав’язую.
За комп’ютером я проводжу кілька годин щоденно. Завдання різноманітні — фото і відео редактори, офісні програми та адміністрування своїх сайтів. Потреба у покупці нової комп’ютерної миші виникла після того, як обидві попередні померли раніше, ніж я це планував. Це були дуже дешеві представники відомого і зовсім невідомого брендів. Дешевизна супроводжувалася муками при роботі, втомою рук і загальним роздратуванням. Здається, це дрібниця, пару кліків і вибрав нову, яку доставили на наступний день — пункт видачі товару був в моєму будинку.
Але все виявилося не так просто. Ціна не проблема. Головним перешкодженням до покупки виявився величезний вибір, буквально сотні моделей від 3 до 200 доларів. ОК. Довелося розбиратися. Для початку виокремив топ брендів комп’ютерних мишей. Це виявилося нескладно, привожу нижче для довідки. Apple не увійшов у список через спрямованість під Маки. Макбуком користується моя дружина і вона чудово обходиться без миші, але в неї інші завдання.
Топ брендів комп’ютерних мишей:
- Logitech Mice
- Razer Mice
- Corsair Mice
- Steelseries Mice
- Roccat Mice
- Zowie Mice
- HyperX Mice
- Redragon Mice
- Asus Mice
Після цього я обмежив вибір лише бездротовими пристроями. Провідні миші також існують, але користуються попитом в основному серед геймерів, оскільки забезпечують практично миттєву відповідь пристрою на рух руки. Для офісних і дизайнерських завдань достатньо бездротової миші середнього цінового діапазону.
А скільки коштує комп’ютерна миша?
Незважаючи на те, що комп’ютерна миша — найдавніший комп’ютерний аксесуар, ціни можуть варіюватися від 5 доларів за китайський noname до 200 доларів за високотехнологічні геймерські моделі. Стандартні бездротові пристрої для офісної роботи, інтернет-серфінгу та роботи з фото-відео редакторами коштують 30–90 доларів США. Чим більше інновацій і функціоналу, тим дорожче миша. Переплачувати за зайвий функціонал не бачу для себе сенсу. Бачу сенс платити за ергономіку, додаткові кнопки та перезаряджаємий акумулятор, наприклад.
Що я обрав у решті решт?
У моєму полі зору опинились чотири комп’ютерні миші:
VicTsing MM057 2.4G
Бюджетна модель, яку всі хвалили за все – включаючи бічні виступи для підтримки, гумове антиковзання колеса прокрутки, вигляд на міцну з комфортним захопленням ладоні та пристроєм. У цій миші 6 кнопок із налаштованими параметрами. Така кількість мені точно не потрібна була, і розмір здавався мені трошки малим для моєї руки.
Logitech M510 Wireless Computer Mouse
Лазерний сенсор забезпечує швидкий відгук, ергономічний дизайн – миша зручно лежить в руці і зменшує втомленість. У цій мишці м’які гумові опори для рук та точні тактильні кнопки з боків. Ці дві кнопки з боку можна налаштовувати, наприклад, на функцію прокрутки або масштабування чи на інші дії, які ти часто виконуєш. У комплекті бездротовий USB-приймач та дві батареї типу АА. Виробник заявляє про дворічний термін служби батарей. Головне – не забувати вимикати мишу після роботи.
Діапазон USB-приймача до 10 метрів. Практичного використання цієї характеристики я поки не знайшов.
Ціна миші — $35.
Logitech mx
Варіант дорожчий, якщо важливо заряджання через кабель USB-C, сенсор універсального слідкування, кнопки перемикання за технологією easy-switch та додаткова налаштовувана кнопка зверху.
Ціна миші — $100.
Microsoft Arc Mouse
Окрім цих варіантів, є ще непоганий пристрій від Microsoft. Модель називається Microsoft Arc Mouse. Цей портативний інноваційний пристрій створений для мобільних людей, які часто працюють поза домом. Миша легко складається, часто використовується в дорозі. З додаткових плюсів — є вертикальна і горизонтальна прокрутка, можна налаштовувати лівий і правий клік.
Я навіть хотів купити її — дуже красива дизайнерська штучка, але мені потрібен був аксесуар саме для роботи вдома за столом.
Ціна на Amazon — $42.
Вибір:
У кінці обрав Logitech M510 Wireless. Користуюсь місяць, недоліків поки немає. Рекомендую, якщо потрібен бездротовий пристрій для офісних та неважких дизайнерських завдань, декілька додаткових кнопок, які прискорюють роботу, точність і швидкість відгуку, ергономіка. Ідеально лежить в великій та середній ладоні.
Ціна не була вирішальним фактором, але також важлива. Якби ця миша коштувала не $35, а скажімо $50, я все одно купив би цей пристрій. Вийшло якось навіть довго для такого простого аксесуару, але, здається, нічого зайвого.