Ніколи не думав, що я буду писати відгук про телевізор, але це сталося. Я не є фанатом ігор чи фільмів і не використовую телевізор як фон. З квітня по середину жовтня я взагалі не вмикаю телевізор, бо цей час зазвичай проводжу на дачі.
Мій попередній телевізор Sony розміром 40 дюймів прослужив близько 20 років, тож ви можете уявити моє ставлення до такого формату відпочинку. Але все-таки час від часу виникає бажання подивитися фільми в хорошій якості або щось про подорожі та пригоди на YouTube. Так чи інакше, я замислився про придбання достойного телевізора.
Від детального вивчення ринку до покупки пройшло кілька днів. За цей час я відповів собі на такі питання в порядку їх важливості:
- Яку технологію обрати: QLED, OLED, miniLED
- Який бренд обрати
- Розмір екрана
- Технічні параметри (частота екрану, розширення, входи-виходи, звук)
- Дизайн
- Ціна
На це пішло кілька годин читання професійних відгуків в мережі і перегляду відео на YouTube.
В решті решт я прийшов до висновку, що на сьогодні провідними виробниками телевізорів вважаються кілька компаній: LG, SONY, Samsung, TCL та Panasonic. Я докладно вивчив ці компанії і відкинув китайців (TCL), Panasonic та Samsung. Залишив LG та SONY як передовиків в ТВ технологіях.
Тепер щодо технологій: мені довелося вибрати між QLED, OLED та чимось середнім – mini LED.
Коротко про переваги та недоліки кожної технології
OLED (Organic Light-Emitting Diode):
OLED-телевізори забезпечують справжній чорний колір, оскільки кожен піксель може повністю вимикатися. Це забезпечує відмінний контраст і глибину чорного. У телевізорах з технологією OLED широкий кут огляду, зображення завжди чітке та яскраве незалежно від кута, під яким ти його дивишся. Ці телевізори тонші, з більш прогресивним інноваційним дизайном. У OLED-телевізорах немає проблем із нерівномірністю підсвітки та кольоровими артефактами, які можуть виникати у QLED-телевізорів. Недолікою можна вважати меншу яскравість порівняно з технологіями QLED, хоча у топових моделях цей недолік зведено до мінімуму. Головний недолік – ціна. Технологія OLED дорожча порівняно з QLED.
QLED (Quantum Dot Light Emitting Diode):
Телевізори з технологією квантових точок. Основна перевага – вони яскравіші порівняно з OLED телевізорами і дешевше через недорогу технологію виготовлення. Яскравість дозволяє дивитися програми навіть при денному літньому сонці. Тому, якщо для тебе важливим критерієм є ціна, то вибирай QLED-телевізори – вони значно дешевші, особливо якщо йдеться про великі розміри. У топових моделях якість також відмінна. Недоліком вважається менша якість зображення. Замість чорного кольору ти побачиш 50 відтінків сірого та ореоли навколо зображень, якщо будеш дивитися фільми ввечері. Зображення менше реалістичне і менше глибоке, але не так критично, як про це розповідають багато людей.
Що я вибрав решті решт?
Дослідивши все дуже уважно, зваживши всі “за” і “проти”, я зупинив свій вибір на передовій технології OLED.
При виборі ціна була важлива, але цей параметр був далеко не на першому місці. Важливіше було якість картинки без компромісів, якісний звук, частота екрана 120 Гц, щоб уникнути мерехтіння, сучасний дизайн, роздільна здатність 4K, зручний інтерфейс.
Ще один висновок, який я зробив після вивчення ринку, стосується ціни. Чим вища ціна, тим вища якість. Практично лінійна залежність. Ціна хороших телевізорів починається від $1000, якщо мова йде про діагональ 50–55 дюймів. Все, що нижче, буде виразним компромісом.
У телевізорах вартістю приблизно від 1700 до 2000 доларів США буде все, що тобі потрібно, включаючи топову якість картинки. Лідерами ринку телевізорів з технологією OLED є компанії LG і Sony. Серед них я і вибрав.
У кінці купив LG, модель C3 з розміром екрана 55 дюймів (приблизно 140 см по діагоналі). Перше враження від телевізора — вау-ефект від усього: об’ємний звук, реалістичність картинки, дизайн, розмір екрана.
Смарт ТВ LG, C3 – повна назва LG OLED55C36LC випуску 2023 року, процесор на основі штучного інтелекту, Bluetooth і Wi-Fi, операційна система WebOS, яку експерти в оглядах вважають однією з найуспішніших.
Дизайн стриманий і мінімалістичний — тонкий екран і красива металева підставка. Це виглядає гарніше, ніж чотири ніжки в більш дешевих моделях. Позаду тонкого екрана є виступ, в якому розміщено технічну частину. Все ідеально приховано, роз’єми входи-виходи розташовані непомітно зліва збоку і не порушують загальної лаконічності.
Основні страхи були щодо достатньої яскравості для перегляду програм при денному світлі. Страхи не підтвердилися — вдень телевізор показує близько до ідеального, на що скарг немає. Можливо, меншою якістю зображення при денному світлі страждають дешеві моделі, тут все на висоті.
Що я дивлюся? Дивлюся зранку новини або щось пізнавальне на Ютубе, ввечері фільми і серіали — не щодня, але два-чотири рази на тиждень, на більше ні відчуття, ні часу. Часто дивлюся спорт — головним чином екстремальні види, але футбол теж можу.
Висновки:
OLED технологія — топ, до якого інші технології малоймовірно дотягнуть у приблизному майбутньому. Це максимум, який є на сьогодні, і я вважаю оправданою трошки вищу ціну. Висока контрастність, ідеальна якість картинки, ідеальний реалістичний колір створюють ефект присутності.
Якщо хочеш максимального задоволення і готовий за це заплатити приблизно на 30-50% більше, ніж за звичайні QLED або mini LED телевізори, то купуй OLED. Вибирай моделі LG або SONY. Пишуть, що SONY купила схожу технологію від LG. Отже, лідер очевидний.
Samsung більш-менш конкурує з лідерами, але все ж трошки відстає від них своєю QD-технологією.
Переваги телевізора LG C3 — окрім ідеальної картинки при перегляді відео, відмінної якості фото, знятих на iPhone, чистий потужний звук з хорошими басами і високими частотами. Загальна видача потужності 40 Вт (по 20 Вт на кожен канал) дозволяє не підключати зовнішні колонки або саундбар, хоча у мене є така можливість.
Додатки — є багато додатків для перегляду відео і фільмів, Netflix, Megogo, YouTube і ще кілька. Можна завантажити гри, музичні або додатки за своїми інтересами.
У мене вдома стоїть не найдорожчий двохдіапазонний роутер, жодних затримок при перегляді не виникає навіть у вихідні, коли навантаження на інтернет максимальне.
Тепер частіше дивлюся кіно ввечері, хоча стараюся не зловживати.