Коротко про те, як і де правильно шукати та бронювати готелі, апартаменти або будь-яке інше житло за кордоном або у своїй країні. На що звертати увагу, а на що можна «не зважати».
Зараз підвищений попит на переміщення по світу. Багато хто їде вперше і, як сліпі кошенята, бронюють все підряд. Знаю, бо займаюся візами в США і щодня спілкуюся з десятками людей.
Досвідченим це все може здатися очевидним. Я пишу для тих, хто планує все самостійно буквально вперше або вдруге в житті. Таких багато. Знаю, бо допомагаю кілька разів на тиждень порадами.
Стаття орієнтована на короткострокову оренду для подорожі. Тобто якщо їдеш на короткий час від 1 дня до 1–3 місяців. Для більш тривалої оренди шукай житло на місцевих сайтах пошуку житла в оренду або в профільних групах соцмереж, якщо не впевнений у собі.
Через хаотичний підхід до бронювання та пошуку житла ти робиш помилки, через які витрачаєш більше грошей на житло, отримуєш не те, що хотів, або взагалі нічого не отримуєш у найгіршому варіанті.
Де шукати готелі та будь-яке інше житло?
Зараз є безліч сайтів для пошуку та бронгювання житла. Серед них є перевірені часом і сайти, єдина мета яких — забрати твої гроші, нічого не давши взамін.
Сам я користувався десятком сайтів бронювання і зупинився на Booking.com та Airbnb. У країнах Азії користуюся Agoda.com і дуже рідко чимось ще.
Для простоти і надійності скоротив вибір сайтів бронювання в кілька разів і користуюся вищеозначеними трьома платформами. Найчастіше це тільки Booking.com, оскільки саме там більше варіантів з можливістю скасування броні за найкращою ціною. На прикладі цієї платформи і розповім, як шукати та бронювати житло.
Визначся з районом!
Ти вже знаєш маршрут і конкретне місто, в якому зупинишся.
Зазвичай вибирають центр або прилеглі до нього райони. Центр дорожчий, але враховуй витрати на громадський транспорт, якщо житимеш на околиці. Якщо в приорітеті пляжний відпочинок, то обирай район ближчий до моря. Думаю, принцип ти зрозумів.
У деяких містах немає яскраво вираженого центру – Барселона, Будапешт, Бангкок. У деяких містах центр, можливо, тобі і не потрібен – Маямі, Лос-Анджелес.
Якщо не впевнений, який район підійде краще, почитай про це у тих, кому довіряєш. У мене є багато статей з рекомендаціями по районах у різних містах і курортах світу – Бангкок, Будапешт, Лос-Анджелес, Маямі, Дубровник, Спліт, Мальта, Кіпр, Тенеріфе та інші.
Корисні фільтри Booking
Звертай увагу на корисні фільтри Букінгу і завжди користуйся ними – можна задати район міста, опції, які тебе цікавлять (балкон, басейн, патіо), способи оплати, наявність сніданку або можливість відмінги броні.
Якщо потрібна парковка, інтернет, власна кухня або включений сніданок, то все це теж можна вибрати фільтрами Booking. Зліва у меню.
Формат житла
Завжди дивись, щоб це було окреме житло повністю, а не кімната в загальних апартаментах.
Туалет і ванна кімната часто бувають спільними на поверсі або в блоці. Це завжди є в описі житла. Якщо це важливо, звісно.
Якщо ж у пріоритеті тільки ціна, то можеш не звертати уваги на ці опції.
Безкоштовне скасування бронювання
Дуже важлива опція Booking, яка дозволяє відмовитися від броні готелю, якщо у тебе змінилися плани.
Враховуй, що житло часто коштує дешевше, якщо за нього заплатити відразу без можливості скасувати бронь. Тобто, якщо ти точно знаєш, що зупинишся в цьому місці, то краще заплатити відразу. Зекономиш.
Час заселення та цілодобова реєстрація
У різних готелях і апартаментах час заселення може бути різним і відрізнятися на кілька годин. Якщо тобі це важливо, то звертай увагу на це. Майже всюди є можливість заселитися раніше і виїхати пізніше за додаткову плату і безкоштовно залишити речі, якщо у тебе пізній виліт або ранній приліт, наприклад.
Ще більш важливою вважаю цілодобову стійку реєстрації. Це дає можливість бути гнучким у планах прильоту або приїзду. Така опція є далеко не в кожному готелі і не у всіх апартаментах. Завжди звертай увагу на це.
Обмеження в кількості днів
Часто готелі та апартаменти не дозволяють жити менше ніж певну кількість днів. Одразу звертай на це увагу в описі. Особливо це стосується апартаментів. В апартаментах часто працює схема: чим більше днів живеш, тим дешевше (але ненабагато).
Форма розрахунку
Майже всюди при розрахунку за житло приймають картки. Так думають багато хто. Насправді картки приймають далеко не всюди. Це стосується і Європи, і Азії, і обох Америк. Хоча за більшість об’єктів житла можна розрахуватися платіжними картками або PayPal. У будь-якому випадку завжди бери кеш у подорож, приблизно 30% свого бюджету на відпочинок для Європи-США і 50% для Азії. Просто пам’ятай про це.
Чи можна з дітьми або тваринами?
Так, деякі готелі та апартаменти розраховані тільки на дорослих і не дозволяють жити з тваринами.
Якщо в описі житла стоїть позначка Adults Only — це означає «Тільки для дорослих». У таких місцях завжди тихіше і спокійніше. Якщо це твій пріоритет, то вибирай такий формат.
Pet Friendly в описі житла означає, що тут люблять тварин і ти можеш сміливо брати з собою свого улюбленця. Хоча трапляються обмеження за розміром і вагою твого чотирилапого друга.
Про розрахунок банківською карткою
У більшості випадків ти можеш розрахуватися карткою. У Booking безпечна система розрахунків. Принаймні, я за 30+ років подорожей жодного разу не мав проблем, хоча кількість епізодів бронювань у мене давно обчислюється сотнями.
Я користуюся своїми звичайними кредитками в національній валюті. Конвертацією не заморочуюся. Для США, Південної Америки і Азії – Mastercard, для Європи – Visa.
Якщо сумніваєшся, заведи спеціальну картку і використовуй її тільки для бронювань житла на Booking і не тримай там багато грошей. Краще, якщо це буде кредитний ліміт, який ти закриваєш одразу після завершення епізоду з житлом. У разі гіпотетичного випадку шахрайства з ним буде розбиратися банк і це буде вже його проблема.
Якщо з якихось причин ти не хочеш використовувати банківську картку, то вибирай фільтр – Правила Бронювання: «Бронювання без кредитної картки».
Відгуки
Поставив цей пункт в кінці, оскільки вважаю його важливим, але не першочерговим.
Я читаю відгуки і рекомендую читати їх усім. Але скільки людей, стільки і переваг. Те, що одному супер круто, для іншого буде мукою. Тому як мінімум став фільтр у відгуках – «самостійні мандрівники» або «пари», щоб потрапляти з ними приблизно в одну категорію.
У мене було кілька негативних досвідів, коли я довірився відгукам на Booking і розчарувався. Один з них відносно недавно в Туреччині, у місті Каш. Там я одразу змінив готель, другий виявився дешевшим і набагато кращим.
Загалом, про все розповів і, як завжди, сподіваюся, що був корисним!
Корисні посилання:
- Бронювання готелів — Booking.com
- Пошук і покупка квитків на літак — Aviasales
- Оренда автомобіля —LocalRent, Rentalcars
- Страхування мандрівника — Hotline Finance